Manželka se chce odstěhovat - restart, konec nebo co...?

Anonymní
4.3.20 22:06

Manželka se chce odstěhovat - restart, konec nebo co...?

Jsme 41+, 10 let známost, 9 manželé. Manželka mi minulý týden oznámila, že se chce odstěhovat v důsledku naší krize, která začala cca půl roku poté co se žena vrátila po mateřské do práce a já kvůli rodině změnil zaměstnání a podnikám z domova.
Do té doby vše fungovalo. Manželka byla na mateřské (2 děti, teď 5 a 8), starala se o domácnost a já pracoval ve státním sektoru 3-4 dny mimo bydliště, 4-3 dny doma a zabezpečoval rodinu materiálně. Byť prodělala dva komplikované porody po nichž se jí změnila radikálně chuť, i sex býval pravidelný. Po celou dobu jsem stál po jejím boku a ani při sexuálním půstu v těhotenství, po porodu (zejména druhý skoro rok), jsem neuvažoval o nevěře. Ani teď nikoho nemám a nehledám.
Po výše uvedené změně (práce z domova) jsem převzal starost o děti (školka, lékař, poradny, kroužky, nemoci). Práci jsem doháněl po večerech, nocích, víkendech. Manželka se z práce začala vracet unavená. Sex či jen fyzický kontakt v týdnu byl nemožný a občas byla alespoň víkendová rychlovka. Po „poslední“ ale řekla, že jí to neuspokuje. Další moje pokusy už odmítala, já se přestal snažit a věnoval se dětem, práci a koníčkům. Domácnost ale stále fungovala i jako rodiče vše ok. Bohužel přestali jsme pečovat o náš vztah.
Po půl roce přišla žena s dotazem co se děje, že spolu nemluvíme, nespíme, chtěla i zajít do poradny, ale já blbec jsem to odmítl. Nechtěl jsem jí ranit, že příčinou je ona a její nechuť sexu. Dnes vím jakou velkou chybu jsem udělal. Korunu jsem tomu nasadil, když jsem moovember protáhl až do února a ona byla ještě odtažitější.
Na začátku léta jsem se poprvé pohádali a hned tvrdě. Řekla, že mě už nemiluje, má ke mě fyzický odpor, hnusím se jí a chce odejít. Po prvotním šoku jsem se ptal na příčiny, např. jiný chlap - odpověděla otázkou “jak jsi na to přišel”. Nakonec uvedla, že důvodem je můj nezájem o ní. V debatě jsme se i dobrali k prapůvodu krize - nekomunikovali jsme, nepečovali o vztah. Dohodli jsem se na pokračování, zlepšení komunikace a práci na vztahu. Nicméně jsem si začal všímat změn, mj. skrytý mobil. Začátkem podzimu přišla vysoká platba za mobil a z výpisu jsem zjistil, že si od jara s někým píše (denně až 30 sms + občas volání). Po pár kliknutích na google vyplaval 30 letý zajíček. Ženě jsem to neřekl, naopak stále s ní komunikoval a pracoval na našem vztahu. Nakonec se zajíčkem v půli podzimu skončila a od té doby jsem začal pociťovat zlepšení našeho vztahu. Více jsme se bavili, řešili i nerodinné věci, občas bylo i objetí a dokonce i pusa při odchodu, příchodu či dobrou noc. Vánoce pohoda, vše vypadalo dobře.
Přišel nový rok a bum. Diametrálně změnila chování. Začala být opět odtažitá, už nejen ke mě, ale i mé rodině. Napadla mě opět nevěra, protože pozoruji drobné změny oblékání, ale její mobil tentokráte skrytý není. No a minulý týden přišla, že se chce odstěhovat. Prý už neví jak dál a nemůže se mou být pod jednou střechou. Chce se na všem dohodnout, s dětmi pomůže ospod, abych o ně nepřišel a mohl je vídat. Nemá auto, takže počítá, že i nadále bych obstarával “dětský” servis. Rozvod ale nenavrhla. Myslí, že odloučení by jí snad mohlo pomoci najít ke mě cestu zpět. Celá debata byla nezvykle klidná oproti dřívějším. Čím více nad tím přemýšlím, nemohu se zbavit pocitu, že jí někdo poradil. Napadají mě buď její rozvedené kamarádky (má jich asi 90%) nebo jiný chlap, což mě ujistila, že rozhodně žádný není. Jenže lhala jednou, proč ne znova…
Ještě musím uvést podstatný fakt - bydlíme v jednom domě s mými rodiči. V baráku máme vlastní byt, prarodiče také. Ona rodiče nemá a tak moje jsou jediní, kdo pomáhají s dětmi, když musím pracovně mimo domov a žena je také v práci, když jdeme do kina, ples apod.. Ano jsem si vědom, že to není ideální, ale máme střechu nad hlavou, na vlastní bydlení nemáme a platit drahý podnájem jsme doposud nechtěli.
Pročítal jsem několikero diskuzí a mnoho párů uvádělo krizi (i bez sexu) i 3, 5 a více let a přesto spolu zůstávají, my “jen” přes rok a už utíká? Ano mám své chyby, nejsem svatý, např. jsem urýpaný apod., ale nekouřím, nefetuju, nepiju, žádné domácí násilí, dluhy nemáme ani půjčky, hazard neprovozuji. Naopak o rodinu a děti jsem se vždy řádně postaral.
Nevím co a jak bude. Vím že manželka je rozhodnutá na pevno, už má podnájem zamluvený. Když ale nechce rozvod, plánuje návrat? Nebo je to jen promyšlená taktika - zařídí pro sebe a děti bydlení, přes ospod domluvíme děti a pak navrhne rozvod, který už bude jen formální? Uvědomuje si co to udělá s dětmi? Mladší je spíše flegmatik, ale starší velký citlivka až se bojím, že bude mít psychické problémy i ve škole. Jak obstará ráno děti, když pracuje od 5:30 a školka i škola jsou až od 6:30? Mám jí při zařizování bydlení pomáhat nebo jí v tom nechat samotnou ať se stará? Napadá mě jediné - zajít co nejdříve do poradny, k párovému psychologovi apod. a na vztahu intenzivně pracovat a snad zachránit - věřím, že není ještě pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13029
4.3.20 22:10

Blbý no - šance které ti dávala, abyste to zkusili znova si promáchl. A nevěřím že je to od ní taktika, protstě to vzdala, když na svoje snahy od tebe neslyšela relevantní reakci a navíc si našla někoho jiného.

To podstatné co teď potřebujete je udržet emoce na uzdě a věcně se domlouvat tak, abyste co nejméně poškodili svoje děti.

Je mi líto.

Projděte tenhle web.

http://dobryrozvod.com/

Domluvit se na terapii, která vám pomůže případně se rozejít jako civilizovaní lidé je dobrý nápad a zároveń víš, že zkusíš i možnost jestli přeci jen to nejde opravit. Ale tak jak si to zamítl ty v době, kdy si měl pocit, že vlatně pohoda a tvoje žena se topila, tak je docela dobře možné, že teď to zamítne ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14601
4.3.20 22:16

Nech ji odstěhovat. Někdy to lidem opravdu pomůže a vrátí se k sobě zpět. Pokud ji budeš nutit do vztahu ve chvíli, kdy ona k tobě cítí spíš odpor, bude se to jen zhoršovat. Je sice hezký, jak se vychvaluješ, jak jsi boží, ale věř mi, že odtažitost ve vztahu a nekomunikace, je neskutečně otravná a ubíjející. Bohužel ženy to nemají se sexualitou tak jednoduchý jako muži a v životě přijdou období, kdy na sex prostě nemají chuť a to, že jim to dává chlap sežrat, je většinou hřebík do rakve jejich vztahu. Možná, že kdyby sis našel diskrétní milenku a domů chodil jako uspokojený a spokojený chlap, nedošlo by to tak daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
4.3.20 22:23

S ty by jsi chtel být s nekým kdo te nema rad kdo na tebe ani nemuze pomyslet nekdo kdo te ignoruje a je sobec,… Nebud blazen jak se odstehuje ihned rozvod, Ona nema nic ani penize ani domov bude bydlet celej zivot v najmu a nakonec zjisit ze ty jsi byl slusna penezenka.

Zebrani o sex je ta nejhnusnejsi vec co snad je ve vztahu dvou lidi a taky nejvíce podradna proste te to sílene shazuje az na dno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
564
4.3.20 22:25

Tak já ti přidám pohled ženy, jo? Popsals to nádherně, jak děláš všechno dokonale, o děti se staráš a nefetuješ, OK, ale všiml sis vůbec, kolik toho dělá žena? Není to náhodou tak, že ona ti dělala fullservis, aniž bys to někdy vůbec ocenil a už ji to prostě přestalo bavit, šla do práce a vyžaduje zapojení od tebe a tobě to najednou přestalo fungovat?- tzn. žena ti přestala dělat služku a ještě sex kdykoliv si zamaneš a podle tebe to nefunguje… Takhle ale vztah fungovat nemůže. Prostě hledá i jinou náplň života než přiběhnout unavená z práce a ještě na vrcholu blaha ti podržet a u toho obstarávat děti a domácnost. :zed: Kolikrát jsi udělal přímo ty něco pro ni? A to nemyslím koupit v supermarketu kytku, ale být iniciativní, udělat jí ten sex krásný a ne jen uspokojit sebe..? Neplete se do vás náhodou tvoje matka, když bydlíte u vašich v baráku? Podle mě to co popisuješ je úplně ideální scénář na rozvod - chlap sobec a bydlení s tchánovci pod jednou střechou… No sáhni si do svědomí sám. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3410
4.3.20 22:25

A proč jí vlastně ještě chceš (držet)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13029
4.3.20 22:32
@Dirndljager píše:
A proč jí vlastně ještě chceš (držet)?

Protože najednou zjistil, že přichází o rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
4.3.20 22:34
@prejeta_zaba píše:
Tak já ti přidám pohled ženy, jo? Popsals to nádherně, jak děláš všechno dokonale, o děti se staráš a nefetuješ, OK, ale všiml sis vůbec, kolik toho dělá žena? Není to náhodou tak, že ona ti dělala fullservis, aniž bys to někdy vůbec ocenil a už ji to prostě přestalo bavit, šla do práce a vyžaduje zapojení od tebe a tobě to najednou přestalo fungovat?- tzn. žena ti přestala dělat služku a ještě sex kdykoliv si zamaneš a podle tebe to nefunguje… Takhle ale vztah fungovat nemůže. Prostě hledá i jinou náplň života než přiběhnout unavená z práce a ještě na vrcholu blaha ti podržet a u toho obstarávat děti a domácnost. :zed: Kolikrát jsi udělal přímo ty něco pro ni? A to nemyslím koupit v supermarketu kytku, ale být iniciativní, udělat jí ten sex krásný a ne jen uspokojit sebe..? Neplete se do vás náhodou tvoje matka, když bydlíte u vašich v baráku? Podle mě to co popisuješ je úplně ideální scénář na rozvod - chlap sobec a bydlení s tchánovci pod jednou střechou… No sáhni si do svědomí sám. :nevim:

Nechtěl jsem se vychvalovat, asi jsem to přehnal, jen popsat. Naopak její práci jsem zatajil. Ano řádně se stará o domácnost. Jídlo, úklid, prádlo. Jak píšeš full servis perfektní. Ale i s tím jí pomáhám, např. s úklidem či nákupy.
A s tím sexem nemám problém abstinence. Vždy jsem čekal spíše až bude mít ona zájem.
Kytky nekupuji v supermarketu ale u květináře.
S mamkou si rozumí, mají dobré vztahy, jelikož nemá vlastní bere jí jako náhradní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
4.3.20 22:36
@Ou píše:

O jakou kdyz uz leta zadnou nema , Zenská ho podvadí nestará se o deti vse zarizuje on…
je takovej ten pejsek co vrti ocasem kdyz dostane kosticku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
4.3.20 22:37
@Ou píše:

JJ, je to tak. Byl jsem vychován v úplné rodině a i svým dětem jsem chtěl poskytnou stejný servis. Rodina a manželství je pro mě „posvátné“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
4.3.20 22:41
@Ou píše:
Blbý no - šance které ti dávala, abyste to zkusili znova si promáchl. A nevěřím že je to od ní taktika, protstě to vzdala, když na svoje snahy od tebe neslyšela relevantní reakci a navíc si našla někoho jiného.

To podstatné co teď potřebujete je udržet emoce na uzdě a věcně se domlouvat tak, abyste co nejméně poškodili svoje děti.

Je mi líto.

Projděte tenhle web.

http://dobryrozvod.com/

Domluvit se na terapii, která vám pomůže případně se rozejít jako civilizovaní lidé je dobrý nápad a zároveń víš, že zkusíš i možnost jestli přeci jen to nejde opravit. Ale tak jak si to zamítl ty v době, kdy si měl pocit, že vlatně pohoda a tvoje žena se topila, tak je docela dobře možné, že teď to zamítne ona.

Jo vím, že jsem debil. Když volala o pomoc, já jí neslyšel.

Proč ale nenavrhuje rozvod. Ptal jsem se jí a řekla, že kdyby ho chtěla navrhne ho. Ale nechce. Může to být signál, že nezavírá úplně dveře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
4.3.20 22:45
@Andrewww píše:
S ty by jsi chtel být s nekým kdo te nema rad kdo na tebe ani nemuze pomyslet nekdo kdo te ignoruje a je sobec,… Nebud blazen jak se odstehuje ihned rozvod, Ona nema nic ani penize ani domov bude bydlet celej zivot v najmu a nakonec zjisit ze ty jsi byl slusna penezenka.Zebrani o sex je ta nejhnusnejsi vec co snad je ve vztahu dvou lidi a taky nejvíce podradna proste te to sílene shazuje az na dno

Pravdou je, že finančně na tom není dobře. Předchozí partneři jí nasekali dluhy (několik desítek tisíc), které splatila až cca 3 roky po naší svatbě. Teď nic našetřeno nemá, proto jde do podnájmu. Zaráží dokonce, že ochotna platit za nájem cca 30-40 % její výplaty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
4.3.20 23:00

Dej jí čas, pokud to tak cítí ať odejde. Člověku pak asi dochází věci lépe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13029
4.3.20 23:04
@AlesJun píše:
Nechtěl jsem se vychvalovat, asi jsem to přehnal, jen popsat. Naopak její práci jsem zatajil. Ano řádně se stará o domácnost. Jídlo, úklid, prádlo. Jak píšeš full servis perfektní. Ale i s tím jí pomáhám, např. s úklidem či nákupy.
A s tím sexem nemám problém abstinence. Vždy jsem čekal spíše až bude mít ona zájem.
Kytky nekupuji v supermarketu ale u květináře.
S mamkou si rozumí, mají dobré vztahy, jelikož nemá vlastní bere jí jako náhradní.

Má k tobě odpor. To zbamená, že při sexu držela a moc si to neužífvala, případně to hrála. Což je primárně její problém, že neřekla co potřebuje. Ale zároveň - tobě to prostě bylo jedno a nenaučil ses porozumět jejím potřebám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6000
4.3.20 23:06
Zní mi tak nějak zvláštně, možná mi něco uniká.. Ty jsi na tom finančně dobře? Nemáte nic naspořené, přestože jste bydleli u rodičů?
@AlesJun píše:
Pravdou je, že finančně na tom není dobře. Předchozí partneři jí nasekali dluhy (několik desítek tisíc), které splatila až cca 3 roky po naší svatbě. Teď nic našetřeno nemá, proto jde do podnájmu. Zaráží dokonce, že ochotna platit za nájem cca 30-40 % její výplaty.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama