Reklama

Manželova exekuce, rozdělené SJM, blokace účtu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 08:24
Manzelova exekuce,rozdelene sjm,blokace uctu

Ahoj, opet se mi po delsi dobe vratil problem s manzelovou exekuci. V kostce - dluhy ma z pred manzelstvi (8 let zpatky), posledni pul roku mame rozdelene SJM i jsme to nechali za nejaky poplatek uvest do nejakeho verejneho rejstriku, manzel zazadano o insolvenci a presto mi pristala na uctu blokace z duvodu exekuce. Ma na toto exekutor pravo? Pripadne jak se branit?
Predem diky za odpovedi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lychee13
Závislačka 3036 příspěvků 07.05.18 08:33
@Anonymní píše:
Ahoj, opet se mi po delsi dobe vratil problem s manzelovou exekuci. V kostce - dluhy ma z pred manzelstvi (8 let zpatky), posledni pul roku mame rozdelene SJM i jsme to nechali za nejaky poplatek uvest do nejakeho verejneho rejstriku, manzel zazadano o insolvenci a presto mi pristala na uctu blokace z duvodu exekuce. Ma na toto exekutor pravo? Pripadne jak se branit?
Predem diky za odpovedi

Pokud manžel řádně platí, tak by tvůj účet zablokovat neměli.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 18954 příspěvků 07.05.18 08:40

Já si myslím, že jelikož dluh vzniknul než jste měli majetek rozděleny, tak na to právo mají.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 08:42

@pikola Ale zaroven vznikl pred manzelstvim

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 08:45

@Lychee13 zatim nema insolvenci schvalenou, ma jen prijatou zadost o ins. rizeni, ale uz to je podle toho co jsem cetal je faze kdy nemuze exekutor napriklad prijit zabavovat veci a tak bych rekla i blokovat ucet.

Šarlota4
Echt Kelišová 9628 příspěvků 07.05.18 08:51

Advokata. Podejte navrh na zastaveni neopravnene exekuce. Exe na tvuj ucet muze, jen pokud ma podezreni, ze na tvuj ucet chodi jeho vydelky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 08:56

@Šarlota4 a to muzu ja nebo musi manzel kdyz to je jeho exekuce? Jinak muzovi chodi vyplata na slozenku… muzu dolozit vypisy z uctu ze tam penize z jeho vyplaty nejsou :nevim:

Šarlota4
Echt Kelišová 9628 příspěvků 07.05.18 08:59
@Anonymní píše:
@Šarlota4 a to muzu ja nebo musi manzel kdyz to je jeho exekuce? Jinak muzovi chodi vyplata na slozenku… muzu dolozit vypisy z uctu ze tam penize z jeho vyplaty nejsou :nevim:

Tobe neprisel zadny dopis? Jen blokace? Tak se bezte poradit k pravnikovi oba.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 09:05

@Šarlota4 kdepak, nic mi neprislo :(, jen mi volali z banky jestli vim ze tam mam blokaci… bohuzel mi to volali az kdyz uz byla poslana vyplata :zed:… nastesti naopak pred terminem splatky hypo, takze mam cas aspon tu resit.

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 07.05.18 14:21

Potřebujete to řešit s právníkem. Hned - běží tam odvolací lhůty. Nejspíš bude možné exekutora donutit, ať se na to vykašle, ale ne podle rad z internetu.

JTom
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 07.05.18 15:42

Exekutor je v podstatě soukromý podnikatel a ten nemá žádnou pravomoc přikázat bance zablokování účtu. Může konat jen na základě exekučního titulu, což je, zjednodušeně, pravomocný rozsudek. Je tedy potřeba nejdřív zjistit, co je exekučním titulem, na jehož základě banka účet zablokovala. Zahájení každé exekuce předchází rozsáhlá korespondence od věřitele, soudu a následně od exekutora. V dalším je proto potřeba zjistit, kde se tato korespondence nachází.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 15:50

@JTom ona ta exekuce jako takova opravnena bude, spis resim to jestli je opravnen zablokovat muj ucet kdyz mame rozdelene sjm… rozvadet se zatim nechci, doufala jsem ze rozdelenim sjm dostatecne ochranim svuj majetek a vubec prostredky na zivot pro sebe a syna :(

JTom
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 07.05.18 16:04

Je potřeba seznámit se s rozsudkem. Je možné, že došlo k rozhodnutí před rozdělením SJM nebo ho soud uznal účelovým. Bez dalších informací se to nedá určit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 16:07

Dělají to tak, že to zablokují peníze v bance a pak teprve pošlou dopis, právě aby ty peníze nestačil nikdo převést nebo vybrat. S dopisem v ruce a ostatními papíry ke SJM bych vyrazila poté na exekutorský úřad, případně za právníkem.

lajovka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 07.05.18 16:15
@Anonymní píše:
@Šarlota4 kdepak, nic mi neprislo :(, jen mi volali z banky jestli vim ze tam mam blokaci… bohuzel mi to volali az kdyz uz byla poslana vyplata :zed:… nastesti naopak pred terminem splatky hypo, takze mam cas aspon tu resit.

to je strasny…exekutor v cz, to je exemplar 8o…ani se nechci vzivat, jak ti musi bejt, notabene, kdyz jde o dluh vznikly pred manzelstvim…drzim palce! :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama