Manželova máma chce k sobě přestěhovat mého syna

65
4.7.15 11:54

manželova máma chce k sobě přestěhovat mého syna.

Bydlíme v dvougeneračním domku s manželovou mamkou, která je léta sama.
Problém je s tchýní. Jelikož je sama v inv. důchodu, chybí ji aktivity a od doby, kdy jsem přivedla prvorozeného syna domů se snaží být součástí všeho. mnohdy to překračuje hranice (neohlášené návštěvy respektivě vpadnutí, mluvení do péče a výchovy, napomínání nás, komntroly zda jsme doma, jestli syna krmím, strojím. chodila mě do koupelny, skříní atd…) bonus bylo to, že mě nedávno řekla, že čekala kdy své dítě odložím, jelikož jsem odložené dítě a to se prý dědí. Samozřejmě nepočitatelněkrát řekla, že syn je chudáček.
za ty dva roky se snažím vymezit hranice, je to neustálý boj a stres.
aktuální problém je ten, že čekáme druhé a to holčičku. Manželova mamka tvrdí, že holka a kluk nemohou sdílet stejný pokoj a přesvědčuje mě, abych syna přestěhovala k ní do, aby měl vlastní pokojíček. rezolutně s tím nesouhlasím. ale jsem v šoku, co to po mě chce a nedokážu to vstřebat. mluvila jsem s ní, ale neposlouchá mě. Manželova mamka je fajn ženská, hodná, obětavá, pracovitá. ale na druhou stranu je neskutečně vlezlá a nerespektuje moje soukromí, mě jako matku a moji představu o rodině.
A můj manžel? nemá zájem řešit jakékoliv rozpory nebo konflikty mezi námi. navíc je velice netaktní a chybí mu empatie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6540
4.7.15 11:59

Myslím, že klid bys měla jen kdyby jste bydleli jinde. A já bych nikdy na tohle nekývla, ona je babička a on potřebuje mámu a tátu. Jasný že když jsou malinký, budou si spolu hrát, tak nevím proč by nemohli spolu mít pokoj. až bude synovi třeba 15 a on chtěl soukromí a byla by možnost, že by měl tam pokoj proč ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.7.15 12:00

Jí jeblo, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
4.7.15 12:02

A co si mysli o vlezlosti matky manzel?
Na stehovani rekni neexistuje, opakuj to jako kafemlejnek.
Na dvere kouli, zamykat se apod.
a idealne se odstehovat, mela bys klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.7.15 12:03

Vždyť by se pak syn cítil odstrčený…Nenech si do toho mluvit, ty jsi máma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
4.7.15 12:04

Renda81 přesně takto jsem jí to vysvětlila. dále jsem argumentovala tím, že i její dcera se synem vyrostli v jednom pokoji, stejně jako já a brácha. Ale k tomu mi řekla, že je jiná doba a dnes je to jinak.

Antonie Bolavá to tvrdím už dva roky. fakt je, že taková pecka nebyla poprvé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114

Ty bláho, to bych buď už do smrti úžasem nezavřela pusu nebo bych se jí vysmála do obličeje, kdyby mi tohle řekla 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282

Jeee, to je jak moje tchyne. Nezname se? :D Ta moje cekala, ze po porodu ji dite odevzdam a pujdu do prace a kdyz tohle nevyšlo, tak si predstavovala, ze bude furt hlídat. Po porodu jsem ji tu mela navatou neustále a v podstate to stejny, co u tebe. Planovala si k sobe i postylku.Ted taky cekam druhy a montuju zamek na dvere.To byla ma podminka. Manzel to taky nechtel resit, ale kdyz jsem si zacla hledat podnajem, donutilo ho to resit situaci a mamince domlouva. Bohuzel nepatřím mezi lidi, kteri si neumi zorganizovat cas a za hlidaci babicky by dali nevim co, takze jsem tchyni trnem v oku, ale to je mi srdecne jedno. Nechci si ji nechat nicit zivot a ty se taky nedej. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17962
4.7.15 12:07
@jarni píše:
Renda81 přesně takto jsem jí to vysvětlila. dále jsem argumentovala tím, že i její dcera se synem vyrostli v jednom pokoji, stejně jako já a brácha. Ale k tomu mi řekla, že je jiná doba a dnes je to jinak.Antonie Bolavá to tvrdím už dva roky. fakt je, že taková pecka nebyla poprvé

Proc s ni o tom vubec diskutujes? Rekla bych ji, ze to absolutne nepripada v uvahu a ze se o tom dal nehodlas vubec bavit.Ze jina doba mozna je, ale o tom, co se deje s detma budes rozhodovat vyhradne ty a manzel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26499
4.7.15 12:08

Pokud se neodstěhujete, tak je to holt daň za bydlení ve stejném domě :(
Byla bych rázná, zamykala a podobně.
Babce ideálně pořídila něco, o co se může starat, ale Vám to nepřinese starosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26499
4.7.15 12:09
@Eemii píše:
Proc s ni o tom vubec diskutujes? Rekla bych ji, ze to absolutne nepripada v uvahu a ze se o tom dal nehodlas vubec bavit.Ze jina doba mozna je, ale o tom, co se deje s detma budes rozhodovat vyhradne ty a manzel.

Přesně tak, nic bych jí nevysvětlovala. Bude to tak, jak chceš ty. Tečka. Takový kraviny :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
4.7.15 12:11

Zdenilda Nenapsala jsem tento příspěvek já :D taky mě tchýně přesvětčovala, at jdu do práce. a taky mě jí štvu, protože hlídáního tolika nevyužívám. já bohužel před ní nemám kam utéct. jakmile se pohneme z bytu, stojí před námi jak policajt a chce vědět, jak syn spal, kadil, kam jdeme, kdy budeme zpátky atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
4.7.15 12:18

A nedá se tchyni říct, že dokud jsou děti malé, že můžou mít klidně pokojíček dohromady a že až budou mít v pubertě potřebu soukromí, že třeba jejího návrhu využijete? Tím bude mít pocit, že jsi jí úplně neposlala do háje, že se ten její návrh jen oddálil- a ono bůh ví, co bude, až bude syn v pubertě. Třeba se se ségrou opravdu v jednom pokojíčku budou těžko snášet a návrh bydlet o patro níž u babičky uvítá všemi deseti. Nebo budou mít se ségrou společné zájmy a snesou se v pohodě, pak babičce vysvětlí, že je mu dobře tam, kde je. Nebo už tou dobou budete bydlet někde jinde, nebo už tu tchyně nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
4.7.15 12:18

@jarni
To mi dela taky. Nereaguji, odsekavam. Nejdriv jsem ji teda rekla, ze temito starostmi se ona zatezovst nemusi. A na otazku kam jdu, vzdy rikam ven.Jako ono to fakt jinak nejde.Uz ji i manzel musel rict, at me nepronasleduje. A to mi sem vodi i jeji navstevy, podivat se na dite.Na to jsem uz rekla, ze od toho ma foto a my nejsem zvirata v zoo. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
4.7.15 12:21

Manžel mi řekl, že svoji matku zná a ví, jak je vlezlá. nemá zájem se mezi nás stavět. parkrát to udělal a udělalo to zle. ona pak brečí, že jí nechceme a že půjde do pronájmu pryč, dělá nám to nervy a manžel je citlivka.
několikrát jsem se s mužem snažila řešit stěhování a on je zásadně proti. klid samozřejmě nemám, protože hned jak vlezu se synem na chodbu, zahradu, k brance, tak jí máme za zadkem. řešilo se už tolik věcí a rázně, stejně příjde s další peckou.
její výpady mě nutí se obhajovat i vysvětlovat i když bych nemusela. prostě mě to šokuje a zaujmu obraanou pozici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama