Manželova maminka a poporodní deprese

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 13:36
Manželova maminka a poporodní deprese

Ahoj maminky,
nejspíš se potřebuji jen vypsat, nebo jdu pro radu..sama nevím. Bude to asi hodně dlouhé ale abych začala úplně od začátku. V prosinci se nám narodil chlapeček. Máme už čtyřletou dcerku. U dcerky jsem po porodu trpěla poporodní depresí, zastavili jsme kojení dostala jsem AD a dostala jsem se z toho poměrně rychle. Myslela jsem že už mě u druhého nic nepřekvapí ale opět mě to po porodu semlelo a dostala jsem se do do měsíce do deprese. Že nestíhám malou a malý taky byl trochu uplakaný, ale to je jasné, do deprese bych upadla asi i kdyby byli oba v pohodě. Chtěla jsem si ublížit a tak jsem se chtěla nechat hospitalizovat, ale pak jsem měla veliký strach jak by to malá zvládla tak jsem hledala cesty jak bojovat bez nemocnice.Byla jsem u doktora, dal mi ihned dvoje AD. Řekla jsem manželovi, že by mi možná pomohla jeho maminka, bydlí na vesnici. Rozumí miminkům, vždycky se děti těší, je energická. Manželova maminka byla nadšená, chtěla mi (nám) pomoct, říkala že to spolu zvládneme. Tak jsme jeli, manžel zůstal ve městě kvůli práci samozřejmě.
Když k nám onehdy manželova maminka po porodu přijela vzala si malého do kočárku a dvě hodiny byli pryč a já se mohla tehdy věnovat naplno malé a i jsem si psychicky odpočinula, tak jsem si myslela, že to opravdu půjde když tam pojedeme.
Byli jsme tam deset dní. S kočárkem byla jednou na dvacet minut. Když jsem šla malého odpoledne uspat a ona byla s malou, zachvíli zamnou přišla nahoru kde jsem odpočívala se spícím malým ať neležím, ať jdu něco dělat ať nemám prostor se v sobě babrat. Chtěla jsem si jen chvíli odpočinout, přeci jen malý v noci vstával co dvě tři hodinky, takže úplně do růžova jsem vyspaná nebyla. Jinak jsem si skoro celý den když to šlo hrála s malou, aby si necítila odstrčeně a s manželovou maminkou jsme se střídali v péči o malého. Naše malá bohužel k babičce moc nejde, nechce k ní jezdit, bohužel k ní zatím moc nepřilnula, a tak byla celá péče o ní na mě. Když jsme doma, tak jakmile příjde manžel z práce je malá jen jeho a já mám jen malého.
Bylo mi hrozně, celý den jsem odpočítavala minuty, kdy půjdu spát a bude další den a zase budu blíž ke dni kdy snad AD zaberou. Přežívala jsem.
Asi čtvrtý den jsem se s maminkou pohádali. Byla chvíli u malé ale ta si s ním nechtěla hrát a já byla vedle s malým a když jsem je slyšela jak se handrkují tak jsem se rozbrečela. Maminka přišla, že proč brečím, jestli kvůli tomu že jsem s malým a já že ne že mě mrzí jaký mají vztah s malou. A ona, že malá je zmetek, že nám přeroste přes hlavu, že ji musíme jinak vychovávat. Já jsem ji říkala že se mi nelíbí že jí označuje jako zmetka (malá byla u toho), a ona že já jsem pořád tutu nunu a že pak se z toho složím, že život je krutý a taky se s ní (s malou) mazat nebude, že musí vidět realitu, jinak že se z ní zblázníme, že si s ní nemůžu pořád hrát, že máme miminko a to mě potřebuje víc. Uznávám že malá je divočejší, dává mi zabrat ale taky se nějakým způsobem musí vyrovnat s novým sourozencem tak trochu zlobí. To jsem mamince taky řekla, ale říkala že každý se musel nějak vyrovnat s příchodem sourozence. Taky mě i mojí dceři vyčetla že když mluvíme o malém řekneme někdy Marek. Že je to malé miminko a že je to Mareček. Že ona mi taky neříká Danielo ale Dany. No…večer jsme se usmířily. Devátý den jsme se ale opět nepohodli, ale víc. Malá jí řekla, že zítra pojede za svojí druhou babičkou (kterou má moc ráda). Řekla to asi blbým toném, (nebyla jsem u toho) a maminka se naštvala. Opět jsem řešili její výchovu, neshodli jsme se, vyčetla mi že jsem v podstatě líná, že jsem neuvařila..nic. Celý náš pobyt u ní vařila ona. Nakonec jsme si to nějak vyříkali a pak jsme odjeli. Ale jsem z té situace pořád nešťastná, nevím jak to napravit, vím že je to i moje chyba. Nejsme pohádané ale visí to pořád ve vzduchu. Mám ji ráda, dokonce mi dala i nějaké peníze (které jsem se ji ale snažila opakovaně vrátit) abych si koupila něco na sebe že se zanedbávám. Nevím jak to udělat aby to bylo jako dřív, celé mě to moc mrzí. Teď vím, že jsem to tak neměla řešit, měla jsem zůstat doma a přetrpět to. Teď máme narušený vztah s maminkou a já nevím co s tím.
Jinak AD už mi zabraly a normálně se starám o dcerku a užívám si miminko.
Prosím anonym, je to moc citlivé.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
cecetka
Echt Kelišová 7877 příspěvků 09.02.19 13:42

Vezmu to od konce. Uzivej si s detmi, bud predevsim mamou.
Tchyne to pochopi a casem to bude zase jako driv. Prekonate toto narocne obdobi a bude zase dobre :hug:

Králičice
Extra třída :D 13326 příspěvků 09.02.19 13:43

Co ji napsat dopis? A napsat ji, že jí máš ráda, že uznáváš i svou chybu a že chceš, aby bylo vše jako dříve?

Uživatel je onlinenostress
Extra třída :D 14359 příspěvků 09.02.19 13:44

Vztahy jsou někdy složité. To víš, deset dní a dvě malé děti, to dá zabrat. Asi jste měly každá jiné představy. Ale jste dospělé ženy, tak se snad umíte domluvit. Až za ní pojedete příště, kup tchýni kytku, nějaké zákusky, nebo bonboniéru, a poděkuj jí za pomoc a za azyl. A když mezi řečí řekneš, že se omlouváš za případné neshody, jistě neuděláš chybu. ;)

terien
Echt Kelišová 9625 příspěvků 09.02.19 13:49

Tchýně to s tebou myslí dobře, jestli ona nemá skrz tu malou pravdu :think: podala ti to po svým, ale ty neřeš formu, ale obsah. Sedne si to, neboj.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19291 příspěvků 09.02.19 13:58

Taky si myslím, že to tchýně myslela dobře. Ona vás vidí nezaujatýma očima, vidí, jestli je tvoje dcera rozmazlená a má dost dobře pravdu v tom, že se s ní život mazlit nebude a trocha disciplíny jí neuškodí. Co se týče poznámek na tebe - i v tom jí asi rozumím. V naší generaci byla deprese jen zakuklený nedostatek práce a tím to skončilo. Netvrdím, že je to dobrý názor, ale trochu na tom bude. Na tvém místě bych si užívala dětí a nechala té situaci čas. Nic zlého se nestalo, vyměnily jste si názory, což je vlastně velmi pozitivní.

Lalelale
Závislačka 3556 příspěvků 09.02.19 13:59

Tchýně zní jako rozumný člověk. Jistě tě pochopí a bude yo dobré. Máš deprese, bereš AD, nejsi ve své kůži. Napsala bych jí buď ten dopis, nebo jí to spíš přímo řekla, pokud se na to cítíš. Pokud ti psaní dopisu přijde moc vážné a nemáš na to jí to říct přímo, co požádat manžela, ať jí to přetlumočí teď, a ty si s ní promluvis, až budeš opravdu v pohodě?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 14:02

Hm, asi jste se nepotkaly v tom, co která od pobytu čekala. Já když měla poporodní depresi, tak máma přijela a týden obstarávala celou domácnost včetně uklízení, praní, vaření, hlídal mi jídlo i pití, abych nemusela do nemocnice. Já jen kojila. Možná má babi takovou lidovou představu, že nejlepší je depresi rozchodit :roll: . U mě výhoda, že máma mě vezla na kontrolu k psychiatrovi a ten jí dost důrazně kladl na srdce, ať se ona stará o praktické věci a mě nechá odpočívat a spát kdykoliv to bude možné. Máma by to taky jinak dělala po svým, ale tak Pana doktora poslechla. Takhle byla poučená a celkem dobře snášela i moje úzkosti, plačtivost a pocity zmaru, věděla, že to k tomu stavu prostě patří a že to přejde. Tchýni bych asi poděovala, ty víš nejlépe jestli jí udělá radost dárek nebo děkovný dopis. Jo od tchýně jsem měla taky nabídku být u ní, ale dopadlo by to asi podobně jako u vás, spíš hůř, tchýně je hodně vyčítavá. Hlavě, že Ti je lépe, to se utřepe.

Tunrida
Hvězda diskuse 48979 příspěvků 09.02.19 14:05

Evidentně jste to hlídání každá chápala jinak. Ona ti chtěla ulevit od dcery, abys měla čas na miminko. A tys chtěla opak. Základem je říct svoje očekávání ;)
Co se týká dcery, to musíte vědět vy,jak ji vychovavate. Já se tedy do sporů mezi dětmi a babickami nepletu, obzvlášť když u nich nejsem. Má pravdu v tom, že se musi prostě vyrovnat s tím že má sourozence. Samozřejmě ji v tom můžete pomoct,ale nejde ji od toho chránit tím, že budeš syna „dávat pryč“, aby se necítila odstrcena. To prostě nejde. Ty tam musíš být pro oba a ona si na to musí zvyknout. A čím dřív, tím líp.
Jinak si nemyslím, že je vztah s tchýní nějak zatracený. Až to s tebe opadne, tak si prostě u kafe pokecejte ;)

Jana206
Nadpozemská drbna 26866 příspěvků 09.02.19 14:07

To se srovná,věř tomu. Starej se o děti,uzivej si je :kytka:
Myslela to dobře,jen nebyla asi dobře pripravena na tuto situaci,v jejich generaci se deprese braly jinak.
Co se týče malé,může to videt objektivneji nez Ty. I pres to,jak to dopadlo,bys jí mela podekovat,ze Ti pomohla toto období zvládnout a Ty jsi nemusela pryč od dětí.

Jana206
Nadpozemská drbna 26866 příspěvků 09.02.19 14:13

A taky jsem pro to,aby si starší dcera proste zvykla,ze má sourozence. Me by ani nenapadlo davat k vuli starsimu diteti pryc mimino. Nejak se mi tento upjaty trend dnešní doby taky nelíbí. Možná tak to manzelova maminka myslela.. Nas bylo taky víc a kdyz pribyl sourozenec,uz tam byl s námi. Rozhodne mamka nekomu nelifrovala mimino pravidelně do kočárku,aby mohla být s námi. Samozřejmě jsme prilezitostne nekam jezdili na stridacku,i moje deti,ale rozhodne tyto situace nevytvarim umele,ani jsem v tom nevyrostla :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 14:23

Mě ten přístup tchýně teda přijde dost necitlivej. Jako říkat někomu kdo má depresi, navíc čerstvý mimino, že se nemá válet a že jeho dítě je zmetek........Asi je naštvaná, že ji malá nemá ráda. Já bych teda pochopila, že když mi nabídne pomoc, tak že mi pomůže a ne že si jedu pobyt odpracovat. I bez deprese jsem byla ráda, že mi manžel na začátku pomáhal a já mohla jen kojit. Člověk toho má dost i bez deprese.

Lujza031
Kecalka 159 příspěvků 09.02.19 14:32

Tchyně není zase tak špatná, znám horší. Já bych k té své nešla s miminkem ani náhodou! :) Mám ji ráda, ale moc drbe, myslí si, že ona byla nejlepší matka na světě a o výchově ví všechno.
Podle mě ti měla říct to o dcerce trochu citlivěji. A že to není Marek ale Mareček je taky utažené za vlasy. Že vaří jen ona, pak to vyčítat? Tak snad věděla, že ti je zle a proto tam jsi, jinak si děti mohla nechat na krku otci a jít si lehnout do nemocnice, ale vyřešili jste to takto.
Na druhou stranu si nemyslím, že se něco tak strašného stalo. Já se s tchýni pohádala asi už 2× a to fakt hodně (i sposté výrazy padaly, ale když se obouvá někdo do mé rodiny, když ji navíc moc nezná, tak to prostě nenechám být), já se ji jednou omluvila,ona mě nikdy. Kdybych nevěděla, že je nemocná, tak bych jich nikdy neodpustila. Není zlá, jen neměla lehký život, tak ji beru s rezervou.

Lujza031
Kecalka 159 příspěvků 09.02.19 14:36
@Králičice píše:
Co ji napsat dopis? A napsat ji, že jí máš ráda, že uznáváš i svou chybu a že chceš, aby bylo vše jako dříve?

Myslím, že až se opět setkají, tak stačí jak se budou chovat. Podle mě to nebylo takové horké, jen bych ji mimoděk řekla při návštěvě, že děkuji za pomoc v tak těžkém období, připomněla bych ji jak moc mi bylo zle. Protože synové matkám neříkají:" Hele buď na ni hodná, bere léky, nestresuj ji, jsou tu protože jsi babička a mají tě rádi" Oni totiž čekají, že jejich hodné matky budou hodné i k jejich ženám, nechápou že člověk bez empatie tohle prostě neumí a musí se mu to vysvětlit. Jelikož snaše je trapně jim to vysvětlovat…

Lujza031
Kecalka 159 příspěvků 09.02.19 14:38
@nostress píše:
Vztahy jsou někdy složité. To víš, deset dní a dvě malé děti, to dá zabrat. Asi jste měly každá jiné představy. Ale jste dospělé ženy, tak se snad umíte domluvit. Až za ní pojedete příště, kup tchýni kytku, nějaké zákusky, nebo bonboniéru, a poděkuj jí za pomoc a za azyl. A když mezi řečí řekneš, že se omlouváš za případné neshody, jistě neuděláš chybu. ;)

Skvělá rada :potlesk:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >