Manželova práce a moje nemoc - úzkosti, fobie, deprese

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 20:36
Manželova práce a ma nemoc

Zdravím, moc dobře se mi o tom nepíše ale třeba by poradite.
Dlouhodobě se lecim s úzkostí, soc. fobii a depresí. Teď poslední půl roku mě nemoc ovládá zkoušíme nové léky i v úvahu byla hospitalizace ale tu bych nedala mám 2 malé děti 6,20m. Často mívám ataky. A dnes manžel přišel s tím že mu praci naridily že bude chodit na odpolední, ale to já nedám, zplanou ataky a já nebudu schopna se postarat o obě děti. Dále to nechci rozmazavat, vím že budete psát že vás muž také chodi na odpolední a že na tom nic není atd, ale moje nemoc mi to neumožňuje. Může manžel do práce přinést papír od něho lékaře že můj zdravotní stav neumožňuje aby chodil na směny?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
elinka90
Závislačka 2540 příspěvků 27.11.18 20:52

Dopoledne to zvládneš a odpoledne ne? Myslím, že na to žádný papír stačit nebude.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1333 příspěvků 27.11.18 20:54
@Anonymní píše:
Dlouhodobě se lecim s úzkostí, soc. fobii a depresí. Teď poslední půl roku mě nemoc ovládá zkoušíme nové léky i v úvahu byla hospitalizace ale tu bych nedala mám 2 malé děti 6,20m. Často mívám ataky. A dnes manžel přišel s tím že mu praci naridily že bude chodit na odpolední, ale to já nedám, zplanou ataky a já nebudu schopna se postarat o obě děti. Dále to nechci rozmazavat, vím že budete psát že vás muž také chodi na odpolední a že na tom nic není atd, ale moje nemoc mi to neumožňuje. Může manžel do práce přinést papír od něho lékaře že můj zdravotní stav neumožňuje aby chodil na směny?

A jaky je rozdil mezi ranem a pečí o děti a odpolednem a péčí o děti?
Manžel uspává?

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 27.11.18 20:55

Myslím, že by měl požádat o úpravu pracovní doby jako osoba pečující o děti do 15 let. Zaměstnavatel by musel uvézt vazne provozní překážky, aby mu takovou žádost mohl zamítnout.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 20:59

@Kralikcek ranní je přirozená pracovní doma, jedno dítě mam ve školce a s malým to preckame. Vše se odvíjí od mých úzkostí, kdo nezažil nepochopí, před nemoci jsem to zvládá normálně a nepřišli mi to divné.

Náměsíčná
Závislačka 4086 příspěvků 27.11.18 21:04

@Helileli to jde když je zakladatelka na rodičáku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 21:09

Ja te uplne chapu, nemam sice takovy problem, ale staci hodina kdyz prijde manzel pozdeji a uz jsem nervozni. Odpoledni treba u nas je do 22hod a to bych sama s detma dlouhodobe nedala. Dopoledne to vzdycky jde, ale k veceru uz jsou deti narocnejsi a ja unavenejsi. Zalezi co ma manzel ve smlouve, pokud jednosmenny provoz tak mu to nemuze naridit.A taky: Dle § 241 odst. 2 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, požádá-li zaměstnankyně nebo zaměstnanec pečující o dítě mladší než 15 let, těhotná zaměstnankyně nebo zaměstnanec, který prokáže, že převážně sám dlouhodobě pečuje o převážně nebo úplně bezmocnou fyzickou osobu, o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody. Je dobre poslat pisemnou zadost a mozna bych pridala ten posudek od lekare. Drzim palce.

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 27.11.18 21:11
@Náměsíčná píše:
@Helileli to jde když je zakladatelka na rodičáku?

Tak ona je na rodicaku jen s jedním, to druhe chodí do školky, tak snad zákon počítá s tím, že i otec pečuje o své děti.
Rozhodně bych to zkusila raději přes toto, než vytahovat psychiatrickou diagnózu manželky.

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 27.11.18 21:43

Ne,.nemůže. Plánování jeho smen v práci nesouvisí s Tvým zdravotním stavem. Pokud mu zamestnavatel vyjde vstříc,je to jeho dobrá vůle,ne nárok Tveho manžela. Může s Tebou v případě potreby zůstat na OCR,ale nemůže si nárokovat jen ranní směny,kdyz jsi na RD a o děti primárně pecujes Ty.

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 27.11.18 21:47
@Anonymní píše:
Ja te uplne chapu, nemam sice takovy problem, ale staci hodina kdyz prijde manzel pozdeji a uz jsem nervozni. Odpoledni treba u nas je do 22hod a to bych sama s detma dlouhodobe nedala. Dopoledne to vzdycky jde, ale k veceru uz jsou deti narocnejsi a ja unavenejsi. Zalezi co ma manzel ve smlouve, pokud jednosmenny provoz tak mu to nemuze naridit.A taky: Dle § 241 odst. 2 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, požádá-li zaměstnankyně nebo zaměstnanec pečující o dítě mladší než 15 let, těhotná zaměstnankyně nebo zaměstnanec, který prokáže, že převážně sám dlouhodobě pečuje o převážně nebo úplně bezmocnou fyzickou osobu, o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody. Je dobre poslat pisemnou zadost a mozna bych pridala ten posudek od lekare. Drzim palce.

Za ty vážne provozní důvody se dá schovat cokoliv.Podle mě ho poslou na OCR nebo primárně pecovat o děti,než aby upravovali pracovní dobu. Toto narokovat nejde,ten zákon je myslen tak ze siroka,ze by ho mohl narokovat každý druhý zaměstnanec.

Lalelale
Závislačka 2697 příspěvků 28.11.18 09:32
@Anonymní píše:
Dlouhodobě se lecim s úzkostí, soc. fobii a depresí. Teď poslední půl roku mě nemoc ovládá zkoušíme nové léky i v úvahu byla hospitalizace ale tu bych nedala mám 2 malé děti 6,20m. Často mívám ataky. A dnes manžel přišel s tím že mu praci naridily že bude chodit na odpolední, ale to já nedám, zplanou ataky a já nebudu schopna se postarat o obě děti. Dále to nechci rozmazavat, vím že budete psát že vás muž také chodi na odpolední a že na tom nic není atd, ale moje nemoc mi to neumožňuje. Může manžel do práce přinést papír od něho lékaře že můj zdravotní stav neumožňuje aby chodil na směny?

Vzhledem k síle nemoci a absolutním vlivu na fungování celé rodiny, nebylo by možná lepší se nějak zařídit přes babičky a nechat se hospitalizovat? Nebo nějak zintenzivnit současnou terapii?

baimoli
Kecalka 370 příspěvků 28.11.18 10:00

Já tě chápu, jak se začne stmívat, moje psychika jde taky do háje. Úplně se klepu. Chlap dojíždí docela daleko do práce a dřív jak mezi 8-9 domů nepřijde. Když zůstává přes noc, je to pro mě utrpení. Když mi řekl, že by zůstával celý týden mimo dům, úplně jsem se sesypala. Nestresuj se, najděte správnou léčbu. Doufám, že si to manžel dokáže zařídit tak, aby nebyl přes noc pryč. Chápu, že v tomhle stavu by to bylo šílený.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1333 příspěvků 28.11.18 13:08
@Anonymní píše:
@Kralikcek ranní je přirozená pracovní doma, jedno dítě mam ve školce a s malým to preckame. Vše se odvíjí od mých úzkostí, kdo nezažil nepochopí, před nemoci jsem to zvládá normálně a nepřišli mi to divné.

Spíš bych řešila případnou pomoc přes rodinu, než manžela…nemáš sestry, rodinu přes cestu…ono toho stresu může být i n a něj už dost a nechci malovat čerta na zeď,ale kdyby se manželovi cokoliv stalo, třeba úraz, služební cesta, cokoliv…jak pak budeš situaci řešit?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 22:12

Přestěhovala jsem se za manželem do jeho města, rodiče mám 35 km i bratra. Tchyně a tchán ro je sama kapitola, děti nam ani nechtějí na 2 vodky pohlídat pořád mají ale a sotva tu mam jednu kamarádku. Nevím si rady před rokem když manžel chodil 1 měsíčně na ranní tak jsem zvracela,třásla se , měla dusnost a třásla se. A k tomu půl roční dítě.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1333 příspěvků 29.11.18 08:48
@Anonymní píše:
Přestěhovala jsem se za manželem do jeho města, rodiče mám 35 km i bratra. Tchyně a tchán ro je sama kapitola, děti nam ani nechtějí na 2 vodky pohlídat pořád mají ale a sotva tu mam jednu kamarádku. Nevím si rady před rokem když manžel chodil 1 měsíčně na ranní tak jsem zvracela,třásla se , měla dusnost a třásla se. A k tomu půl roční dítě.

A cítíš se v tom novém městě dobře?V novém bytě?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >