Manželova rodina a narážky na nebio dceru

Anonymní
31.5.18 22:02

Manželova rodina a narážky na nebio dceru

S manželem jsme svoji asi 5 let. Ještě bez dětí dlouhodobá hrozná krize, bylo to hodně zlé a trvalo to přes rok. Nakonec jsme se rozešli, odstěhovala jsem se od něj a měla poměr. Raději to tu napíšu ještě znovu, poměr byl až jako rozešlí, nebyla to nevěra a ten muž nebyl příčinou našeho rozchodu. Poměr trval dva měsíce.

S manželem jsme se k sobě vrátili, uprosil mě, že se změní a ty věci, co dělal dělat nebude. Jenže pak jsem zjistila těhotenství, 7 tt. Přítelovi jsem to hned řekla. Není třeba rozebírat jak vše bylo bolavé.. dítě přijal za své a je i v rodném listě jako otec.

Neřekl jeho rodičům pravdu. Já jsem chtěla, ať jim to poví, jsme malé město a dozví se to.

Dceři je tři a půl roku. Poslední půl rok cítím z jeho rodiny vůči mě změnu, vztahy se ochladily. Vůči dceři jsou stejní. Od dceřiná narození občas komentovali její vzhled(není jim pochopitelně podobná),ale teď půl rok každou návštěvu slyším nejmíň jednu narážku na dceřin vzhled, např na koho je podobná? A sami i odpoví na xxx ne. Nebo -švagr prohodí ta je tak podobná tobě, a tchýně ostře odsekne komu? xxx to těžko. Nebo jejich rodina jsou zrzaví. A už tolikrát přede mnou prohlásili, že všichni jsou zrzaví a dcera tmavovlasá. Před týdnem na druhou dceru že je hezky chudá a že je to celá (příjmení) a dívali se na druhou nebio dceru( silnější postavy).

Co mě ale dostalo bylo, že manžela rodiče mají vystavené fotky vnoučat, dcery tam byla taky. A právě asi před tím půl rokem dceřinu dali pryč. Jsou na viditelném místě, mají jich tam spoustu a dcery ani jednu. Je malá, ale jak jí to vysvětlím, až si toho všimne? Mě to hrozně bolelo, tak jestli jsem pro ně odpad ok, ale proč trestají malé dítě?

Jak mám reagovat až zase příště někdo pronese něco o vzhledu? S manželem nemůžu o tomhle mluvit, je to tabu, nikdy jsme se k rozchodu nevraceli. Jen jsem mu řekla o fotkách a na to mě nic neřekl. Je pravda, že pro lidi jsem jen k*rva co podvedla manžela a manželovi se smějí, že má kukačku a neví to. Já si myslím, že se to jeho rodina dověděla před tím půl rokem a má narážky. Ale jak mám reagovat??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27700
31.5.18 22:11

Je to vůči dceři nefér, ale jak můžeš chtít po rodičích manžela, aby byli celí pryč z „cizího“ dítěte? Pokud to teda vědí. Jinak je hnusné neustále poukazovat na to, jak není někomu podobná. Měl by zakročit tvůj muž. Říct, že jste rodina, on je její otec a basta.
Já jsem třeba úplný opak svého syna a taky mi nikdo nepodsouvá, že mi ho snad v porodnici podstrčili :nevim: Akorát je teda hodně podobný svému otci, takže v tomhle směru mám klid :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416
31.5.18 22:12

Těžko radit… když o tom ani manžel nechce mluvit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.18 22:16
@Russet píše:
Je to vůči dceři nefér, ale jak můžeš chtít po rodičích manžela, aby byli celí pryč z „cizího“ dítěte? Pokud to teda vědí. Jinak je hnusné neustále poukazovat na to, jak není někomu podobná. Měl by zakročit tvůj muž. Říct, že jste rodina, on je její otec a basta.
Já jsem třeba úplný opak svého syna a taky mi nikdo nepodsouvá, že mi ho snad v porodnici podstrčili :nevim: Akorát je teda hodně podobný svému otci, takže v tomhle směru mám klid :mrgreen:

No myslím, že právě ten poslední půl rok už to vědí, protože to schovali její fotky a začli divným tónem každou návštěvu klidně i víckrát komentovat vzhled.

• Citovat
  • Nahlásit
7420
31.5.18 22:18

Oni jsou zrzaví?
Mně děda asi před 30-ti lety pravidelně opakoval: „moje jméno, pamatuj si, co je zrzavý, stojí za houno.“.
Dost často to vidím jako pravdivé, i v blízké rodině jsou ti zrzaví opravdu plní závisti a zloby, kterou nelze pochopit.
Děda je 30 let mrtvý a já si často vzpomenu.

S tou dcerou - buď manžel rodičům domluví a natvrdo je postaví před realitu - že to byl on, kdo Tě chtěl zpět, a oni ať drží hubu.
Když to neřekne on, řekni to sama a možná bude klid.
Je třeba to dořešit, dokud to dcera tak nevnímá, protože by z toho stejně nakonec mohl být rozchod, což by možná bylo výhodnější dříve než budeš stařena.
Malé dítě si na dalšího nebio otce zvykne snáze než velké dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27700
31.5.18 22:21
@Anonymní píše:
No myslím, že právě ten poslední půl rok už to vědí, protože to schovali její fotky a začli divným tónem každou návštěvu klidně i víckrát komentovat vzhled.

Tak když se k tomu manžel nemá (chápu, je to prostě průšvih, může být sebehodnější, ale krev prostě není voda), tak bych si promluvila s tchýní a řekla jí, že nechci, aby se to dozvěděla dcera. Že jste se prostě takhle rozhodli a je to jen vaše věc. Nevím, jak moc bych byla vyplesklá z cizího vnoučete, asi bych taky nebyla nadšená z toho, že můj syn vychovává cizí dítě, ale musela bych to respektovat. Nejspíš bych nebyla schopná být hnusná na dítě a podsouvat mu, že není naše. To bych nechala na vás, jestli mu to v budoucnu sdělíte. Protože holka se může sama začít pozorovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27700
31.5.18 22:23
@LaPaloma píše:
Oni jsou zrzaví?
Mně děda asi před 30-ti lety pravidelně opakoval: „moje jméno, pamatuj si, co je zrzavý, stojí za houno.“.
Dost často to vidím jako pravdivé, i v blízké rodině jsou ti zrzaví opravdu plní závisti a zloby, kterou nelze pochopit.
Děda je 30 let mrtvý a já si často vzpomenu.S tou dcerou - buď manžel rodičům domluví a natvrdo je postaví před realitu - že to byl on, kdo Tě chtěl zpět, a oni ať drží hubu.
Je třeba to dořešit, dokud to dcera tak nevnímá, protože by z toho stejně nakonec mohl být rozchod, což by možná bylo výhodnější dříve než budeš stařena.
Malé dítě si na dalšího nebio otce zvykne snáze než velké dítě.

Zrzavá barva vlasů se mi líbí a nemám na rozdíl od tvého dědy takové předsudky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6103
31.5.18 22:26

Jejich chování je trapný, na druhou stranu mi od vás přijde nefér, že ste jim to neřekli. Přeci jen asi chcete aby dělali prarodiče, tak by asi měli vědět pravdu. Myslim, že byste o tom měli mluvit, jak s manželem tak s prarodiči. Třeba si myslí, že to tvůj manžel neví, a jsou naštvaní. Promluvila bych s nimi narovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.18 22:29
@LaPaloma píše:
Oni jsou zrzaví?
Děda je 30 let mrtvý a já si často vzpomenu.

S tou dcerou - buď manžel rodičům domluví a natvrdo je postaví před realitu - že to byl on, kdo Tě chtěl zpět, a oni ať drží hubu.
Malé dítě si na dalšího nebio otce zvykne snáze než velké dítě. [/citace

Manžel s něma má komplikovaný vztah, i s něma dost dlouho nekomunikoval a co vím od jeho sestřenice, neměl úplně veselé dětství. I teď k nim jezdí co nejmíň a spíš nerad a už vůbec s něma neprobírá nic citlivého. Já jsem chtěla, at jim to řekne od začátku.

A přesně jak říkáš, kdyby jim řekl cos psala, je klid. Jenže takhle mají plno drbů odjinud, cizí vnučku vydavanou za vlastní…

• Citovat
  • Nahlásit
24682
31.5.18 22:29

Těžká věc. Ale jednou jste se s mužem nějak dohodli, uzavřeli to s tím, že přijme dcerku za vlastní. Zatím se zdá, že to dokázal jen papírově. Holčička je na světě a za škobrtnutí „svých“ rodičů nemůže. Manžel by si mě srovnat vlastní postoje i vlastní rodiče. At už si myslí (nebo i vědí) co chtějí, je nejapné poukazovat na ne/podobnost vnoučete a okatě ho nepřijmout. Nota bene - některé naše děti si vzájemně podobné nejsou, ač mají rodiče stejné. Kdyby to tchýně vytáhla, hezky bych s ní vyběhla :cert: Ale já mám pozici snazší, manžel je bio otcem všech dětí. To však vím já, tchýně tohle obvykle nevědí.

Příspěvek upraven 31.05.18 v 22:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2086
31.5.18 22:30
@LaPaloma píše:
Oni jsou zrzaví?
Děda je 30 let mrtvý a já si často vzpomenu.S tou dcerou - buď manžel rodičům domluví a natvrdo je postaví před realitu - že to byl on, kdo Tě chtěl zpět, a oni ať drží hubu.
Malé dítě si na dalšího nebio otce zvykne snáze než velké dítě.

Muj deda rikal, ze zrzavy si panbuh oznacil.
Nevim, proc mela tato generace takove predsudky, prababicka mela poraf reci na Slovaky, nekdo jiny v rodine na Zidy, tatu preucovali aby nahodou nebyl levak. Jeste ze se doba zmenila.
A k tematu, rozhodne bych s manzelem promluvila, chtel te zpet i s dcerou, tak at si ted za tim stoji. A ja bych tam navic holku nevozila. Pokud to nebyla nevera jak rikas, tak nevim, proc byste si neco taloveho mely nechat libit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7287
31.5.18 22:33

Narovnu byc se jich zeptala, co temi narazkami mysli. A az se strhne hadka, tak jim muzes rict, co si o tom myslis. Sak se nemas za co stydet, manzel to vedel a asi mel duvody, proc to sve rodine nechtel rict - nejspis ty, ze by z toho delali divadlo, jak delaji ted.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
31.5.18 22:33

A bioprarodice maji fotku dcery ve vitrine? Tak holt reknes pravdu i dceri, rodice xxx nemaji tvoji fotku vystavenou, protoze nejsou tvoje babi a deda. Mozna kdybyste jim rekli pravdu hned, tak by dnes tu jeji fotku vystavenou meli, celkem je chapu, kdyz se to dozvi az ve trech letech dcery a jeste nejspis od nekoho jineho nez od vas, podvedli jste je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10618
31.5.18 22:40

Určitě bych to dceři, až bude větší, řekla a vysvětlila jí to, protože když se to dozví od Vás, tak to bude pro ní lepší. Poradila bych se s psychologem, kdy je k tomu nejvhodnější čas. Je to stejné jako u adopcí. A je možné, že skutečně rodina se to dozvěděla a myslí si, že manžel to neví. Nejlepší by bylo se sejít s nimi i s manželem a sdělit jim to. A že si nepřejete nějaké narážky na vzhled atd., že to dceři vysvětlíte sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5608
31.5.18 22:41
@PaníBovaryová píše:
Narovnu byc se jich zeptala, co temi narazkami mysli. A az se strhne hadka, tak jim muzes rict, co si o tom myslis. Sak se nemas za co stydet, manzel to vedel a asi mel duvody, proc to sve rodine nechtel rict - nejspis ty, ze by z toho delali divadlo, jak delaji ted.

tak bych to taky udělala. A předem upozornila manžela, že jestli to nevyřeší s nimi on předem, tak já to příště řeknu všem, jak to je, tak nějak, jak píše PaníBovaryová

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama