Manželova rodina - jsem otrávená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 17:55
Manželova rodina - jsem otrávená

Ahoj, prosím anonymně. Ani nevím, jestli chci slyšet nějakou radu, možná názor, možná nějakou připomínku?? Já vlastně ani nemám ráda ty věčné stížnosti, jak jsou tchýně hrozné, protože, co si budem povídat, někdy na nich (i neprávem) nenecháme nit suchou a jednou budeme taky ty neoblíbené tchýně třebas. Jenže…
Dostala jsem se do bodu, kdy jsem posledních pár týdnů absolutně přestala chtít vídat manželovu maminku. Divné je to v tom, že od sebe bydlíme cca 50 m, v jedné vesnici. Jenže já mám pocit, jako by se pohár naplnil a úplně se jí vyhýbám. Brrr. Jen představa, že tam s dětmi jdu, ve mně vyvolává úzkost. Takže manžel teď přišel z práce, a protože se děti chtěly jít k babičce podívat, poslala jsem je s ním, což už mu začíná být víceméně divné. Zná sice její povahu, ví, že pořád rejpe, ale k němu a před ním se chová jinak a hlavně - je to zkrátka pořád jeho jediná matka. Řekla jsem mu, že si aspoň dodělám pár restů doma, zatímco budou pryč. Co mi vadí? Asi všechno. Tchýně je prostě kverulant. Kyselo je moc kyselé, med moc sladký. :( Onehdá přišel manžel s tím, že mu máti řekla, že bychom měli dát mladšího syna (3 roky) nechat vyšetřit u psychologa, protože dostal hysterák, když měl odejít od nich domů, protože si chce ještě hrát. Se psem děti nemají běhat, protože ho moc rozdivočí a on má sedět u paničky - u ní (podotýkám, že je to 3měsíční štěně). Uvařené, neochucené kuřecí maso, které jsem mu jednou poslala, nemůže, má po něm řídké kakání (pes), stačí mu granule pro dospělé psy. :zed: Jídlo, které jí manžel a děti donesli (prý špatně chodí a vařit ji nebaví), postavili na špatné místo. Brambory mohly být míň omaštěné, řízek bez pepře… Dětský pokojíček pro starší, která půjde v září do školy, bylo zbytečné zařizovat, protože přece všem dětem v jejich rodině stačil na psaní úloh jídelní stůl. Minule se mě ptala, jestli přijdem ještě odpoledne (byli jsme na chvíli ráno, děti chtěly pohladit psa) a následně z ní vypadlo, že se ptá jen proto, že si děti neuklidily hračky v obýváku (dvě autíčka a jedny puzzle). :nevim: Na besídce byla dcera moc stydlivá. Na karnevalu zase moc divoký syn. O děti, ač chodí do školky tady, se přes rok vůbec nezajímala. Ale jakmile může něco zkritizovat, s chutí to udělá. Na prášky je z ní i tchán, ale ten nějak rezignoval. Tchýně má doma binec jak v tanku, ale ráda nás poučí o tom, že stůl má vždy uklizený (haha, to ani omylem). Už prostě nemůžu!!! A v tomto duchu se nese každá každičká návštěva, jak u nich, tak u nás. Její dcera, která bydlí pár km od nás, je bohužel čím dál víc podobná své matce, ale to by bylo na dlouhé povídání. Abych to zkrátila. Jak jsem psala v úvodu, dostala jsem se do bodu, kdy mi tyhle dvě dámy tak začaly lézt krkem, že mám chuť udržovat s nimi styky jen v rámci nejnutnější zdvořilosti. Ale nevím, jestli dělám správně. Kvůli manželovi, dětem. Vlastně mě ani nezajímají švagrové děti, které se absolutně neumějí chovat (pozdrav, když přijdou, zbytečný, hrabání se v našich věcech povoleno), vždy jsem se o ně „zajímala“ jen ze zdvořilosti. Jestli u nás nebude ignorací těch dvou z mé strany takové nepříjemné dusno. Jak přestát narozeniny (kdy rády přicházejí bez pozvání), svátky, Vánoce. Prostě jak se k tomu postavit. :nevim: Díky. Třeba anonymní Pavla

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 6927 příspěvků 12.08.19 18:01

Dělala bych si všechno podle sebe a šmitec, jsou lidi, kterým se nezavděčíš i kdyby ses nakrájela do nudlí. Nějaké připomínky bych pouštěla jedním uchem tam, druhým ven :nevim:

ontar
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 12.08.19 18:04

Co se divíš zakladatelko…je to ženská…většina z vás bude dříve, nebo pozdějí stejná, nebo horší…to je zákon přírody…

sediza
Závislačka 2794 příspěvků 12.08.19 18:06

To je mi líto, že to tak máte. Moje tchyně je super, možná právě proto, že je opak té Vaší. Do niceho nemluví, je milá a hodná a hlavně inteligentní… Asi bych se snažila ji vidat, co nejméně to jde. Byla bych slušná, ale nechodila bych tam, treba jen jednou za par měsíců na chvíli…O vikendech mame stejně program. Výlety, sport apod.

Petája
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 12.08.19 18:06

Milá Pavlo, mám doma úplně to samé, moje tchýně je vyloženě zlá. Omezila jsem styky na minimum, dětem nebráním. Stejně se jí nikdy nezavděčíš. Dokázala mne úplně vydeptat a dodnes z ní nemám dobrý pocit. Ale já jsem já a už sebou nenechám mávat.

Příspěvek upraven 12.08.19 v 18:10

jannina1
Závislačka 4883 příspěvků 12.08.19 18:07

Brala bych to s nadhledem a ironicky. Pokud zacne zas neco kritizovat, jen bych se pousmala myslela bych si svoje.
Pokud se ti k nim nechce, nechod tam.

Kriss Tina
Extra třída :D 12144 příspěvků 12.08.19 18:09

Já bych tam nechodila každou chvíli, jednou za čas udělat nějakou sešlost, co se teda pretrpi (vanoce, narozeniny, svátky..) a jinak se nestýkat :nevim: ať tam chodí manžel sám s detma a ty si vždycky mezitím udělej nějaký úklid, pochuzky, relax apod. Já mám teda tchyni super, až mě mrzí že bydlí tak daleko, ale část přítelovo rodiny (takové ty sestřenice, teticky) mi taky občas lezou na nervy (hlavně jejich nevychovane děti a to jak na ně kašlou), ale 2× do roka zatnu zuby a jejich společnost vydržím :lol:

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 12.08.19 18:13

Nejhorší je, že tam trpí bezmocné štěně. Ty, manžel i její manžel jste svobodné lidské bytosti, děcka si okaučuješ, ale mrzačí tam psí miminko. Zvířata bych lidem dávala až po důkladných psychotestech :zed:

ontar
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 12.08.19 18:17
@lilithlilith píše:
Nejhorší je, že tam trpí bezmocné štěně. Ty, manžel i její manžel jste svobodné lidské bytosti, děcka si okaučuješ, ale mrzačí tam psí miminko. Zvířata bych lidem dávala až po důkladných psychotestech :zed:

Jó čokl…to je pro některé, ten nejdůležitější střed vesmíru…

Sany80s
Echt Kelišová 7566 příspěvků 12.08.19 18:22

Jako upřímně, chápu, že poslouchat jenom stížnosti je fakt děsné.
Ale fakt je, že opepřený řízek a omaštěné brambory bych nesnědla a štěně zvyklé pouze na granule by fakt jíst uvařené kuřecí jen tak z ničeho nic nemělo. Může to dost uškodit. Že by tam děti nechaly něco neuklizené, to bych se jako matka styděla a ne že bych si asi myslela, no boože, tři věci.
Ve většině těch věcí vidím spíš to, že ona si to ani neuvědomuje a něco plácne a jak je toho hodně, tak jí to sečteš. Když si člověk stále stěžuje, tak je to nepříjemné.
Ovšem je z toho i poznat, že už jsi alergická a že jí vyčítáš i něco, o čem je celkem logické, že jí vadí.

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 12.08.19 18:27
@ontar píše:
Jó čokl…to je pro některé, ten nejdůležitější střed vesmíru…

Jo no, smůla, ty ten střed nejseš, kor zrovna ty, největší hova.do z diskuzí. Kéž by chlapi měli aspoň z poloviny takový charakter jako psi. Ti nelžou, neokrádají, nepodvádějí, neponižují, neurážejí, neignorují, neubližují, nehoní si ego, a tak bych mohla pokračovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 18:34

@Sany80s Tak s tim nesouhlasim. Problem nemam jen ja, ale i vetsina příbuzných. Brambory s máslem a pažitkou proste jime. Za neuklid dostaly přednášku ode mě i manžela, bohuzel babička v dobe, kdy odcházely, spala na lavici, ja do dveri zavolala, ze dekuju, z musime jit (s tchanem jsme řešili nakup, babička do obchodu nechodi), úklid nekontrolovala (moje chyba), babička sice „hlídala“, ale spala. Nejsou tak skvělí, neuklizeji vetsinou samy od sebe. :oops:

Markéta80
Hvězda diskuse 46227 příspěvků 12.08.19 18:37

Omezila bych svoje návštěvy co to půjde a až by příště měla zase něco chytrého na srdci tak bych jí řekla zase svůj názor a hotovo. To kuřecí maso pro štěně bych taky nechtěla ;). Jestli vždy mlčíš tak bude poučovat o to víc :jazyk:

ontar
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 12.08.19 18:40
@lilithlilith píše:
Jo no, smůla, ty ten střed nejseš, kor zrovna ty, největší hova.do z diskuzí. Kéž by chlapi měli aspoň z poloviny takový charakter jako psi. Ti nelžou, neokrádají, nepodvádějí, neponižují, neurážejí, neignorují, neubližují, nehoní si ego, a tak bych mohla pokračovat.

Ještě jsi tam zapomněla napsat, že ti to pejsek také daleko lépe vyřídí… :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 18:41

@Markéta80 ja vim. Prislo mi to lepší nez levne granule pro dospělé psy nebo rohlík v mléku. To ma porad. Jsem poučena. Maso - kuřecí uz ne.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama