Manželovy alimenty - můžu soudu poslat nesouhlas?

Anonymní
26.2.16 22:31

Manželovi alimenty - můžu soudu poslat nesouhlas?

Dobrý večer
jsme spolu s manželem skoro pět let a nyní přišlo ze soudu, že jeho bývalá žena žádá o zvýšení alimentů na jejich syna.
Manžel má průměrný plat, žádné desetisíce, ale oproti předchozímu určení nyní vydělává pár tisíc navíc, předtím měl minimálku. Nicméně v žalobě je hlavně vše zaměřeno a zdůrazněno na mojí osobu. Jsem na rodičovské dovolené a přitom podnikám na živnostenský list. V žalobě je uvedeno kolik pobírám rodičovského příspěvku. Tuto informaci nevím kde vzala, protože já jí nikdy nic nesdělovala (tuším, že vše jí napráskala manželova matka, protože ta se mě cca dva měsíce zpět ptala) a také že na živnost si vydělám kolem 25000,– měsíčně což je ale nesmysl a nevím ze kterého prstu si tuto lež vycucala a žádá ať doložím své daňové přiznání.
Nicméně já si nepřeji být s tímto spojována a v této věci posuzována. Manželova rodina mě víceméně ignoruje ač jsem se k nim vždy chovala slušně a nic jím neudělala. Švagrová mě sotva pozdraví, tchyně ta mě zřejmě trpí jen kvůli našemu dítěti a navíc jsem zjistila, že před ex o mě vykládá dosti pěkně věci, když potkáme nějakého manželova příbuzného tak mne ani nepozdraví a baví se jen s manželem a hlavně všichni strašně rádi přede mnou o manželově ex mluví. Přitom to byla ona kdo se s ním chtěl rozvézt, ale pořád nám jí cpou a co se jejich syna týče ten má problém mi odpovědět i na pozdrav a promluví na mě jen když něco chce a to stylem mám hlad, nalí mi pití apod. Nemluvě o tom, že na naše dítě reaguje stylem zmizni, sem chodit nebudeš atd. ač když to řeknu takto naše dítě je doma a on mu tu diriguje co může a nesmí, když si s ním chci povídat a mluvím na něj tak dělá, že mne neslyší…Prostě celkově vše mě to strašně mrzí, ke každému jsem se vždy chovala slušně a za těch skoro pět let nebyl den kdy by mě to netrápilo. Ovšem teď když jde o peníze tak jsem velmi aktuální a já si prostě v tomto případě nepřeji být ve věci alimentů na jejich dítě posuzována.
Ptám se proto, lze soudu vyjádřit svůj nesouhlas? Pokud jste to některá udělala můžete mi prosím říct co jste k tomu soudu napsaly?
Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7327
26.2.16 22:43

PROČ mám pocit, že jsem přesně TOTO tady už četla…resp. zkopírovaná diskuze, že??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Možná si dám tu práci a najdu jí…chceš se bavit? Pátek…nuda?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27167
26.2.16 22:44

To půjde dost těžko, máte SJM…

Myslím, že minimálku už dneska žádný soudce nebere vážně, každý ví, že takový člověk dostává další prachy na ruku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12125
26.2.16 22:47

Tak pokud ty prijmy nemas, doloz priznani abude to ok. Ale jako manzelka budes brana v potaz. Nelze rict " nechci byt posuzovana " to nechce zadna nova manzelka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.16 22:49

@Bábrdl Někde jsem četla, že záležitosti vzniklé před svatbou se do SJM nepočítají, protože nevznikly za manželství, ale zase na druhou stranu žaloba je podaná již za trvání manželství tak já opravdu nevím. Ale jak říkám jen jsem to někde četla, takže pravdivost s určitostí nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.2.16 22:50

@Šarlota4 Tak výdělek na živnost mám, ale ne 25000,– jak tam uvedla

• Nahlásit
  • Citovat
17571
26.2.16 22:52
@SIMONA1234 píše:
PROČ mám pocit, že jsem přesně TOTO tady už četla…resp. zkopírovaná diskuze, že??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Možná si dám tu práci a najdu jí…chceš se bavit? Pátek…nuda?

Jo kdyby jednou, Vzdy jinak pojmenovane, ale mozna je toto takova pata diskuse tocici se kolem toho jednoho a sameho, jen pokazdy jinak pojmenovana (tchyne vyzvida, nakup darku pro zakl dite a alimenty placene pozde apod…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27167
26.2.16 22:52
@Anonymní píše:
@Bábrdl Někde jsem četla, že záležitosti vzniklé před svatbou se do SJM nepočítají, protože nevznikly za manželství, ale zase na druhou stranu žaloba je podaná již za trvání manželství tak já opravdu nevím. Ale jak říkám jen jsem to někde četla, takže pravdivost s určitostí nevím.

To je pravda, ale tvoje příjmy v manželství jsou SJM. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7327
26.2.16 22:54

@Hanka1 Hele ne…já to četla a přesně jsem věděla CO bude v další větě…přesně TOTO jsem tu už četla…syn co nepozdraví…nepoprosí o pití…ženská na MD co si vydělává 25 tisíc…čtu to a VÍM co bude v další větě… 8o :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12125
26.2.16 22:56
@Anonymní píše:
@Šarlota4 Tak výdělek na živnost mám, ale ne 25000,– jak tam uvedla

Tak je to blby, zrejme budes muset soudu vyhovet. Porad se s pravnikem nez jim neco posles. Poradi ti nejlip a popr s tebou neco sepise. Vase rodinne vztahy s tim nemaji souvislost. Ty penize maji byt pro syna a pokud se u nich neco zmenilo ( nastup do skoly, krouzky atd) zrejme aliky zvysi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bamba
26.2.16 23:27

Logicky se tvé příjmy budou počítat, bo se podílíš na životní úrovni rodiny.Otec je povinen zajistit stejnou životní úroveň jakou má sám. Jste manželé takže se sečtou příjmy obou.Co na tom není jasné?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.2.16 23:49
@bamba píše:
Logicky se tvé příjmy budou počítat, bo se podílíš na životní úrovni rodiny.Otec je povinen zajistit stejnou životní úroveň jakou má sám. Jste manželé takže se sečtou příjmy obou.Co na tom není jasné?

To co píšeš mi jasné je, ale teoreticky vzato já jsem v tomto nezaujatá osoba, jelikož pro to dítě jsem dá se říct cizí osoba a logicky mě nemůže nikdo nutit ze svých příjmů přispívat na výživu cizího člověka. Ale bohužel praxi v tomto nemám. Jen co jsem se dočetla různě po internetu a tam je to všude jinak, proto se dotazuji zde. Napadlo mě ještě zúžení SJM pouze pro tyto případy, ale to pochybuji, že by mi soud vyhověl a znamenalo by to vláčet k soudu i mého muže. Dost teď tápu v tom co mohu udělat, protože ač normálně razím heslo už nejsme dva, ale jeden v tomto prostě být posuzována opravdu nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
49837
26.2.16 23:56
@Anonymní píše:
To co píšeš mi jasné je, ale teoreticky vzato já jsem v tomto nezaujatá osoba, jelikož pro to dítě jsem dá se říct cizí osoba a logicky mě nemůže nikdo nutit ze svých příjmů přispívat na výživu cizího člověka. Ale bohužel praxi v tomto nemám. Jen co jsem se dočetla různě po internetu a tam je to všude jinak, proto se dotazuji zde. Napadlo mě ještě zúžení SJM pouze pro tyto případy, ale to pochybuji, že by mi soud vyhověl a znamenalo by to vláčet k soudu i mého muže. Dost teď tápu v tom co mohu udělat, protože ač normálně razím heslo už nejsme dva, ale jeden v tomto prostě být posuzována opravdu nechci.

ale zvyšuješ životní úroveň i manžela :palec:. Pokud jsi v tomhle nikdy nechtěla být posuzována tak jsi měla hledat chlapa bez závazků, ted bohužel. pokud se bude řešit zvýšení tak přihlednou k vyživovacím povinnostem co má ale i další příjmy v rodině. nepsala jsi kolik manžel má příjem a kolik plat alimenty, třeba dává málo nebo naopak moc ale když i ty máš příjem tak je jasné že se přihlédne. jste rodina a bere se to tak že nejde počítat jen jeho příjem a že má další dítě a manželku ale že i Ty do domácnosti přineseš určitou částku ;) Ted s tim nenaděláš nic ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bamba
26.2.16 23:57

Logicky tě může nutit, bo když tvůj manžel např. vydělá 10000 a ty 40000=50000:2=25000 a z těch peněz mu vypočítají výživné.

• Nahlásit
  • Citovat
10538
27.2.16 00:06

Upřímně, ptala bych se právníka. Pokud vím, v tomto ohledu se legislativa měnila (v oblasi „sdílení životní úrovně“), takže by bylo lepší se zeptat někoho, kdo fakt ví a má informace aktuální. Doporučuju buď první poradnu zde, nebo občanskou poradnu v příslušném regionu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama