Manželovi není nic dost dobré

Anonymní
23.1.21 13:36

Manželovi není nic dost dobré

Jsem s manželem deset let. Čili myslím, že se celkem známe. Ale co se děje poslední dobou nějak nedokážu rozklíčovat. Je mu třicet, žádný pomalu důchodce. Máme za sebou stavbu, děti už taky nejsou v nejnáročnějším věku mimin. Nemáme na sebe moc času. Ale místo abych se radovali z v podstatě skvělého života, stále něco - nic mu není dost dobré. Když začnu u sebe, chci mu třeba udělat radost, on jen vypichuje chyby, jídlo se mu nezdá, společný film je blbost, s kamarády nemá zájem si zajít na společný večer, co by chtěl dělat, nedokáže definovat. Dělá přesčasy - i když to ocením, pochválím ho, zabručí něco o tom, že stejně to tady nikdo neocení. 8o Je unavený, protivný, odpočívat má příležitostí dost, ale ne, on si nařídí budíka i na neděli, aby pak mohl být na všechny už od rána nabroušený. :zed: Stejně nic kloudného ale nedělá, že by obstarával něco kolem domu. Když si večer sednu s mobilem nebo s knížkou, hned brousí kolem, proč jako nemáme nic dobrého, proč nic společně neděláme, prostě prudí, nevím jak jinak to říct. Už toho mám solidně dost, navrhla jsem, že půjdu do práce (končím rodičák), ne, v žádném případě nebude běhat pro děcka do školky. Přitom on je má rád, chce i víc dětí, ale posledního řekněme půl roku mu vadí celý svět. :nevim: I mi třeba udělá snídani nebo něco připraví, ale podá to s vycitavym pohledem, proč já to nedělám častěj, to mi teda fakt udělá radost. :zed: Milenku nemá, to bych si všimla. :P

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15652
23.1.21 13:38

Nemůže mít depresi? V týhle době by to nebylo nic divnýho. Ono to padá na každýho druhýho. Taky neskáču radostí z toho, jak to teď v naší zemi vypadá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45503
23.1.21 13:42

Cetla jsem to nahlas pred mojim chlopem, popsala jsi ho presne :mrgreen: Resime to humorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
23.1.21 13:44

Napadla mě deprese, vyhoření v práci nebo milenka. K psychologovi asi nepůjde, co? Není nějaký koníček, který ho dříve bavil a teď ho nedělá? Že by zase začal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
23.1.21 13:48

Někdy na lidi dolehne krize. Tobě váš život přijde fajn a objektivně podle pohledu společnosti asi i je, ale on si možná uvědomil, že by radši hledal Atlantidu a nudí se, všechno mu leze krkem a nic běžné mu nevoní. :D To je taková nadsázka ale možná to tak trochu je. Nicméně bylo by fajn, kdyby si o tom s tebou promluvil - proč je bez nálady. A ne, není to jeho věc (to bývá častý argument), protože svou otráveností kazí dny i ostatním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14547
23.1.21 13:56

Nudí se nebo má depresi.
Určitě chtěl takovýhle život?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2674
23.1.21 14:10

Přesčasy? Milenka? Samozřejmě může mít i depresi, být přepracovaný, ale nejspíš ho tak nějak všichni štvete a chtěl by být jinde a s někým jiným. Rozhodně bych si nepořizovala za současné situace další dítě!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.21 14:12

U nás to samé, ale já jsem ta, co je furt nespokojena. Muž je v pohodě, máme zdravé dítě, oba pracujeme, občas výlet, občas dovca. Já jsem hodně vnitřně nespokojena, vážím si, že máme zdravé dítě, že my jsme zdraví, zě mame práci, ale já jsem odjakživa byla v tomhle snílek, on pragmatik. Mně to nestačí, něco mi chybí, neumím to definovat, nějaké neco..i v práci, nebaví mě, ale stiham školku, něco vydělám, ale nic mě v životě neuspokojuje, přijde mi, tě mi život utíká před očima a ha jen chodím do práce, domu, kór teď, s covidem..jsem dobrodružná povaha, nejradši bych se sebrala (i s nimi) a prostě někam jela, věž plánu, něco zažít, ale.. tohle ale on nepochopí…já to ani neumím popsat, asi jsem si ten dospělý život představovala jinak no :nevim: snažím se si říkat, buď ráda za to co nás, jsou na tom lidé hůře, ale ty pocity nejde změnit..prostě jsem bez života, bez elánu.

• Citovat
  • Nahlásit
23.1.21 14:24

A nemůže to být tady tou divnou dobou? My jsme s manželem spolu pět let, máme dítě 18m, druhé na cestě. A já dneska přemýšlela, jak bych hrozně ráda někam jela, sama bez něj a dítěte, na dva dny, odfrknout s kamarádkami. Nikde jsem nebyla sama přes dva roky (první těhotenství rizikové prakticky od začátku), takže jsme spolu přes dva roky denně. Navíc toto těhotenství mi dává zabrat z pohledu hormonů, cítím se hrozně sama, manžel je dost náročný na úklid a i výchovu malého a já toho mám prostě dost. Sex nefunguje vůbec, bohužel. Vím, že pár dní oddych a člověk zase získá ten nadhled a dobije baterky 😊tak snad se do druhého porodu zadaří. Jenže doba je prostě na nic a konec v nedohlednu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
23.1.21 14:43

Rekla bych, ze s necim nebo v necem neni spokojeny nebo neco ho trapi.Meli by jste si spolu o tom promluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3680
23.1.21 14:43

Přikláním se ke krizi z toho, že člověk opravdu nemůže dělat nic jiného, než chodit do práce a být doma. Je to na palici. No a nebo souvislost s tím věkem, došlo mu, že si třeba nic neužil a čeká se od něho už jen zodpovědnost. Za ani jedno nemůžeš ty. Takže bych se s ním nemazlila a vpálila mu, že takhle se ke mě chovat nebude. Můj otec má takový dny, někdy, že vysloveně rýpe a vysírá, ale je mu 60 a někdy protivnej býval vždy. Obdivuju mámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15377
23.1.21 14:59

Rutina, únava stres a pandemie okolo tomu nepřidá.

To ovšem neznamená, že si to má vylévat na svých nejbližších.

On je frustrovanej a je z toho protivnej - pokus se nebrat si to osobně, protože cestu z toho musí najít on sám.

Často tam bývá problém konrontace toho, že se teda člověk fakt nadřel a teď teda má to na co se nadřel a vono vlastně nic. Musí se pak věci důkladně přemyslet a najít nějaký další smysl a cíl. Ideálně bez toho aby to zahrnovalo motorku, milenku či odchod do ašramu. Protože to bývá jen útěk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
23.1.21 15:04

Má krizi, depresi,… Ani se mu v tomhle období nedivím. Co kdyby si našel nějaký koníček? Nebo nějaký cíl, aby měl kam dál směřovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3670
23.1.21 15:06

Tohle je ta atmosféra ve společnosti se všemi těmi omezeními. Může to být regulérní deprese. Všude jen slyšíš, co vsechno nesmíš a uvědomuješ si, že to stejně ještě nějakou dobu lepší nebude, do toho nejistota atd. Fakt to pokládá i celkem odolný jedince.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10511
23.1.21 15:25
@Anonymní píše:
Jsem s manželem deset let. Čili myslím, že se celkem známe. Ale co se děje poslední dobou nějak nedokážu rozklíčovat. Je mu třicet, žádný pomalu důchodce. Máme za sebou stavbu, děti už taky nejsou v nejnáročnějším věku mimin. Nemáme na sebe moc času. Ale místo abych se radovali z v podstatě skvělého života, stále něco - nic mu není dost dobré. Když začnu u sebe, chci mu třeba udělat radost, on jen vypichuje chyby, jídlo se mu nezdá, společný film je blbost, s kamarády nemá zájem si zajít na společný večer, co by chtěl dělat, nedokáže definovat. Dělá přesčasy - i když to ocením, pochválím ho, zabručí něco o tom, že stejně to tady nikdo neocení. 8o Je unavený, protivný, odpočívat má příležitostí dost, ale ne, on si nařídí budíka i na neděli, aby pak mohl být na všechny už od rána nabroušený. :zed: Stejně nic kloudného ale nedělá, že by obstarával něco kolem domu. Když si večer sednu s mobilem nebo s knížkou, hned brousí kolem, proč jako nemáme nic dobrého, proč nic společně neděláme, prostě prudí, nevím jak jinak to říct. Už toho mám solidně dost, navrhla jsem, že půjdu do práce (končím rodičák), ne, v žádném případě nebude běhat pro děcka do školky. Přitom on je má rád, chce i víc dětí, ale posledního řekněme půl roku mu vadí celý svět. :nevim: I mi třeba udělá snídani nebo něco připraví, ale podá to s vycitavym pohledem, proč já to nedělám častěj, to mi teda fakt udělá radost. :zed: Milenku nemá, to bych si všimla. :P

Je mu 30, máte postavený barák, už i mladší dítě školkový… řekla bych, ze na něj dolehla rutina a dost možná pocit, že si vlastně „nic neužil“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat