Manželovo chování mě dohání k odchodu

63
1.4.17 21:00

Manželovo chování mě dohání k odchodu

Dobrý večer, jsem asi ve stavu, když nejsem schopná racionálně o věci přemýšlet a prosím o názor. Jsem už několik let vdaná, před tím jsme byli dlouho partneři. Máme spolu batole. Manžel se už několik let chová ke mě hodně nehezky. Umí dobře urazit, ponížit, celkem často mě za všechno peskuje, vyzdvihuje moje chyby (co jsem udělala špatně, neudělala vůbec…) a vlídné slovo jsem od něj neslyšela už ani nepamatuji. Chybí mi uznání a respekt. Nemyslím si, že bych si ho nezasloužila… Pokaždé, když jsme ve společnosti jiných párů, tak ženám celkem závidím, jak jsou ti chlapi nad věcí, milí, dospělí a optimističtí. Manžel je vysoce postavený v zaměstnání, když se snažím o kariéru já, tak poukazuje na to, že nestíhám domácnost atd… Neshody a rozpad manželství jsme měli už několikrát, byli jsme i v manželské poradne… Chvíli je to s námi dobré a pak to zase sklouzne. Já se přistihla, že se už ani nesnazim nijak napravovat. Při poslední hádce jsem v afektu řekla, že jsem se rozhodla odejít a on mi řekl, že tedy fajn. Dell se. Náš rozchod postavil na tom, že při sebemenším rozkolu vyhrožuju o konci a že tedy ok, že mám jít a že to bylo moje rozhodnutí, že „když je tedy tak špatný“ Bohužel nechce vidět, že je to kvůli jeho chování ke mě. Když jsem se ho zeptala, jestli ho nemrzi, že nebude každý den s naším dítětem, tak na to řekl, že jsem si tohle rozhodla já. Postavil se do role oběti a manipuluje a nebo opravdu přeháním? Mé rodině říká, že ho už nemám ráda, že si dělám co chci… Snažila jsem se celou situaci popsat co nejobjektivněji, tak snad se mi to podařilo. Děkuji za vaše postřehy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1292
1.4.17 21:12

Nejobjektivneji mozna, ale porad zname jen jednu stranu mince. Z tohoto popisu dost dobre nejde vyjadrit nazor nas nezucastnenych. Drzim palce, at je lepe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
1.4.17 21:16

Taky jsem vždy v hádce řekla, že se můžu sbalit a odejít. Nakonec to dopadlo tak, že si našel jinou a oznámil mi konec manželství přes právníky. V nejméně vhodnou dobu, vůec jsem to nečekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
1.4.17 21:22

Můj manžel je pravý opak tvého. Nedokážu si proto představit, že bych s někým takovým žila. Za mě - pryč od něj. Drž se! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14648
1.4.17 21:23
@mamma1 píše:
Dobrý večer, jsem asi ve stavu, když nejsem schopná racionálně o věci přemýšlet a prosím o názor. Jsem už několik let vdaná, před tím jsme byli dlouho partneři. Máme spolu batole. Manžel se už několik let chová ke mě hodně nehezky. Umí dobře urazit, ponížit, celkem často mě za všechno peskuje, vyzdvihuje moje chyby (co jsem udělala špatně, neudělala vůbec…) a vlídné slovo jsem od něj neslyšela už ani nepamatuji. Chybí mi uznání a respekt. Nemyslím si, že bych si ho nezasloužila… Pokaždé, když jsme ve společnosti jiných párů, tak ženám celkem závidím, jak jsou ti chlapi nad věcí, milí, dospělí a optimističtí. Manžel je vysoce postavený v zaměstnání, když se snažím o kariéru já, tak poukazuje na to, že nestíhám domácnost atd… Neshody a rozpad manželství jsme měli už několikrát, byli jsme i v manželské poradne… Chvíli je to s námi dobré a pak to zase sklouzne. Já se přistihla, že se už ani nesnazim nijak napravovat. Při poslední hádce jsem v afektu řekla, že jsem se rozhodla odejít a on mi řekl, že tedy fajn. Dell se. Náš rozchod postavil na tom, že při sebemenším rozkolu vyhrožuju o konci a že tedy ok, že mám jít a že to bylo moje rozhodnutí, že „když je tedy tak špatný“ Bohužel nechce vidět, že je to kvůli jeho chování ke mě. Když jsem se ho zeptala, jestli ho nemrzi, že nebude každý den s naším dítětem, tak na to řekl, že jsem si tohle rozhodla já. Postavil se do role oběti a manipuluje a nebo opravdu přeháním? Mé rodině říká, že ho už nemám ráda, že si dělám co chci… Snažila jsem se celou situaci popsat co nejobjektivněji, tak snad se mi to podařilo. Děkuji za vaše postřehy.

Je to manipulátor. Nemá vůči tobě za mák úcty a respektu. Pokud vám nepomohla ani odborná péče, pak bych na tvém místě už dávno od něj odešla. Záleží na tom, jestli máš kam jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22970
1.4.17 21:29

Já hlavně nechápu, proč sis s ním pořídila dítě. Myslela sis, že bude jiný? Nedivím se, že tě ponižuje, protože ty něco řekneš a pak to nesplníš. Jestli chceš odejít, tak se pobal, řekni chlapovi ahoj u soudu a běž. Pokud chceš zůstat, tak mlč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2649
1.4.17 21:38

Hele jestli s ním nechceš být, tak nebuď a je jedno do jaké pozice se staví. Mě osobně by to bylo jedno… :nevim: Hlavně nikdy nevyhrožuj něčím co nesplníš… pak tvá slova nebudou mít žádnou váhu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660

Pokud Vám nepomohla ani odborná pomoc tak bych na tvém místě od něj šla pryč. Ale záleží jestli máš kam jít ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12283

Moje známá furt hulákala na partnera, že ho stejně jednou nechá, po druhé, že se zbalí a odejde. Hádej jak to dopadlo? Neměla na to broky a jednoho krásnýho dne kopnul do zadku on jí. Nevyhrožuj, když to nedokážeš dotáhnout. Tuhle frázi bych si nechala až jako uplně poslední.

Příspěvek upraven 01.04.17 v 21:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282

Pomáhá doma? Co sex, funguje? Jak se chová k dětem? Za mě, bych vyhrožování odchodem šetřila. Musíš si odpovědět zcela realisticky, jestli je na něm něco dobrého. Něco, co se ti líbí. Chválíš ho, když se chová dobře? Já odešla od manipulátora, protože mě dělal strašné scény a vyhazoval mě pravidelně z domu. Bylo to hodně těžké a i teď po rozvodu se snaží mi škodit. Ale stálo to zato. Každopádně kdyby mě nevyhazoval a nedělal ty scény, asi bych vydržela. Jsem taková věrná povaha. Neznámo mě nikdy moc nelákalo. Jinak ano, názor tvého muže neznáme nikdo. Ale myslím, že tu nikdo není od toho aby soudcoval, ale aby ti pomohl podívat se na věc s nadhledem. Taky mě napadá, co děláš pro sebe, aby jsi byla šťastná? věnuješ se sama sobě? protože pokud tohle zanedbáváš a řešíš jen problémečky doma, tak pak je to o to ubíjející. Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.17 21:58

@mamma1 mam to momentalne doma dost podobne, ale ja jsem na materske se dvema detmi a jsem rada, ze jsem rada. Delam absolutni maximum, co muzu, snazim se nejak vypadat, aby se za me nestydel. Ma vsechno pod nos a o deti se staram a delam orvni posledni aby cely jeho svět byl dokonaly. U nas ale vim, kde je problem. On k takovemu chovani sklouzne kazdy rok tak od dubna do cervna, kdy ma absolutne nejvic práce a je prepracovany. Pak se teda na nej sesype i okoli a vetsina kamaradu ho ignoruje, protoze je v tuhle dobu silene s nim komunikovat. Meti me to, on je po zbytek roku uzasny, ale v tomhle obdobi, mam co delat, abych ho neopustila, taky pak v hadkach rikam, ze ho opustim :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.17 22:04

@mamma1 myslím že manžel tím, jakou ma pozici pracovní je prostě zvyklý takto jednat… profesionalni deformace.Muj přítel vlastnil 20 let restauraci a často se mnou měl zpočátku vztahu tendence take jednat jako s nakou podřízenou servírkou… někdy jsem to přešla a někdy mu vpálila že nejsem jeho podřízená a nenechám se peskovat..dříve když jsem mu třeba řekla že končím tak reagoval přesne jak tvuj chlap „ok tak jo..já te nedržím“ což me taky štvalo… poslední roky když je problem tak ja seberu kluka a odjedu na 2-3 noci pryč. Vetsinou na chalupu :-) a nekomunikuju s nim. No a už druhý den se lekne, doma zpytuje svědomí, myslím že se mu i stýská ( ne po mě ale po synovi určitě) a tak nejak mam pocit že on ted ví že ja opravdu mohu odejit kdy budu chtit a opravdu se změnil…zkus nevyhrožovat ale jednat :-) a uvidiš..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.17 22:16

Já taky jednala… Sbalila jsem děti a jela jsem… Dopadlo to tak jak jsem psala výš. Našel si přítelkyni a vyměnil nás.

• Citovat
  • Nahlásit
2649
2.4.17 05:46
@Anonymní píše:
Já taky jednala… Sbalila jsem děti a jela jsem… Dopadlo to tak jak jsem psala výš. Našel si přítelkyni a vyměnil nás.

potom můžeš být ráda, že to udělal :nevim: Protože tě nemyloval. Nikdo nechce snad být v takovém vztahu. 8o To je podle mě ztráta času pro oba dva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
2.4.17 07:13

Děkuju vám za vaše rady a názory. Já říkám, že to ukončíme vždy, když už nevím z které do které. Když prosby a žádosti o to, aby si mě více vážil nejsou vyslyšeny. To víte, že ho chválím. Za všechno, co udělá. A sex nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama