Manželovo dítě vs. vaše společné

Anonymní
19.11.15 14:53

Manželovo dítě vs vaše společné

Zdravím maminky :kytka:
Chtěla bych se zeptat, vy co máte partnera s dítětem z předešlého vztahu a teď máte dítě spolu jak to snášíte? Jaké vztahy mají děti mezi sebou? Jaký vztah mělo to dítě k Vám před příchodem sourozence a jaký teď? Setkali jste se s nějakými naschvály nebo je všechno v pohodě? Dokázaly byste si představit ke svému dítěti vychovávat i to partnerovo? Dokážete k němu cítit stejnou lásku jako ke svému? A co ex, když zjistila, že budete mít vlastního potomka?
Ptám se protože mne zajímá i jak to je v jiným rodinách :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

57039
19.11.15 15:01

Skvělý, děcka mezi sebou taky, nežárlí atd.. já mám chlapovu holku taky ráda.. u nás je trochu „problém“ věk - naše starší - 13 a 9 let, společný rok a chlup. Ale je to super, neměnila bych. Žádné problémy. Mi ex dokonce gratuloval, chlapova ex je mi kdes - ona by žárlila snad i na problémy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
19.11.15 15:04
@Anonymní píše:
Zdravím maminky :kytka:
Chtěla bych se zeptat, vy co máte partnera s dítětem z předešlého vztahu a teď máte dítě spolu jak to snášíte? Jaké vztahy mají děti mezi sebou? Jaký vztah mělo to dítě k Vám před příchodem sourozence a jaký teď? Setkali jste se s nějakými naschvály nebo je všechno v pohodě? Dokázaly byste si představit ke svému dítěti vychovávat i to partnerovo? Dokážete k němu cítit stejnou lásku jako ke svému? A co ex, když zjistila, že budete mít vlastního potomka?
Ptám se protože mne zajímá i jak to je v jiným rodinách :kytka:

co vidim u kamaradek kolem me co to tak mají tak to tam proste nefunguje a je to problém malokde to funguje nebo se to projevi az casem ale dle me nemůžou fungovat stastne a spokojene - resi se tam moje dite versus tvoje dite to je jen otázka casu pokud ještě ne stejne tak podruhe se ten chlap uz ani zenit nechce a do dítěte jde jen proto aby mel chuvu na svy první dite a aby soucasna partnerka proste neremcala ze s nim chce taky vlastní dite ne jeh jeho vychovavat ;) nechtěla bych chlapa s dítětem ani omylem když to vidim kolem asi tak ;) nehlde na to ze to dite v 13cti stejne tu macechu v puberte posle nekam ze není jeho mama ;) chce to v takovym vztahu hodne tolerance porozumeni vysvetlovani a nervu ale z toho co vidim kolem me, tak to ok není cimz nerikam ze existuji výjimky kde mozna jo ale… ;)

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
19.11.15 15:12

Já mám dítě z dlouholetýho vztahu a manželství. Pak jsem byla nějaký čas sama. Začal jsem nový vztah s mužem, kterého jsem nějaký čas znala ze dřívějška, ale neklapalo - včetně vztahu s mou dcerou. Rozešli jsme se. Já jsem zjistila, že jsem těhotná, selhala mi antikoncepce. Četla jsem o tom, ale nikdy by mě nenapadlo, že se to stane právě mně 8) Sama jsem zvědavá, co život přinese, zatím to zvládáme :palec: ťukám

• Nahlásit
  • Citovat
57039
19.11.15 15:19
@Anonymní píše:
Já mám dítě z dlouholetýho vztahu a manželství. Pak jsem byla nějaký čas sama. Začal jsem nový vztah s mužem, kterého jsem nějaký čas znala ze dřívějška, ale neklapalo - včetně vztahu s mou dcerou. Rozešli jsme se. Já jsem zjistila, že jsem těhotná, selhala mi antikoncepce. Četla jsem o tom, ale nikdy by mě nenapadlo, že se to stane právě mně 8) Sama jsem zvědavá, co život přinese, zatím to zvládáme :palec: ťukám
:mrgreen: my máme taky antiko dítě.. :mrgreen: vsaď sportku, máš šanci uspět - prý je to 0,1 % opravdových selhání :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57039
19.11.15 15:20
@JayLee píše:
co vidim u kamaradek kolem me co to tak mají tak to tam proste nefunguje a je to problém malokde to funguje nebo se to projevi az casem ale dle me nemůžou fungovat stastne a spokojene - resi se tam moje dite versus tvoje dite to je jen otázka casu pokud ještě ne stejne tak podruhe se ten chlap uz ani zenit nechce a do dítěte jde jen proto aby mel chuvu na svy první dite a aby soucasna partnerka proste neremcala ze s nim chce taky vlastní dite ne jeh jeho vychovavat ;) nechtěla bych chlapa s dítětem ani omylem když to vidim kolem asi tak ;) nehlde na to ze to dite v 13cti stejne tu macechu v puberte posle nekam ze není jeho mama ;) chce to v takovym vztahu hodne tolerance porozumeni vysvetlovani a nervu ale z toho co vidim kolem me, tak to ok není cimz nerikam ze existuji výjimky kde mozna jo ale… ;)

jak které a jak proč.. u nás se spíš očekává, kdy pošle do háje vlastní matku - ale to je na dlouhé povídání. Ono to hodně dělá i to, jak to dítě vedeš, co mu dovolíš atd.. většina dětí v pubertě pošle do háje i vlastní rodiče. Takhle soudit nemůžeš :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.15 15:20

Málokterá matka asi dokáže vlastní a,,cizí´´ milovat stejně. Problémy se asi ztačnou vyskytovat ve chvíli, kdy vysoké alimenty ubírají druhému dítěti na životnímu standartu.
Ex nadšená pravdu nebyla a hned chtěla aloše zvyšovat a začala dělat nachvály typu-máš svoje dítě, tak se nestarej o to s kým teď malý je-je se svým tátou, tvůj syn je to jen jednou za 14 dní a podobně. Náš malý staršího bere jen jako návštěvu.. Žádný vztah zatím nemají.. a jelikož kluka máme velmi málo, tak asi ani mít nebudou. Manžel jeden čas upřednostňoval staršího než mu došlo, že ten náš má jen jednoho tátu, kterého bezmezně miluje a staršímu musí vždy když si ho přiveze připomenout, kdo že vlastně je.

• Nahlásit
  • Citovat
350
19.11.15 15:25

Nic moc. Ale přítel má syna, kterému je už přes 20, chodí k nám minimálně.
Když se potkáme nebo když je něco potřeba vyřešit po telefonu, tak spolu normálně komunikujeme, ale toť vše. O svého malého sourozence zájem nejeví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
19.11.15 15:53

U nás nic moc. Nijak extra mi jeho syn nevadil, tak nějak jsme spolu vycházeli, on byl ale ještě malý, tak 1.-2. třída. Ještě než jsme se s mým současným manželem vzali, tak se manžel s exmanželkou a synem „rozhádali“, a proto se přestal se synem stýkat. Alimenty platil, co se týká peněz se s ex vždy nějak dohodli. Teď máme naše dítě a mohu s čistým svědomím říct, že to, co cítím k vlastnímu, jsem k dítěti manžela necítila. Takže jsem i sobecky ráda, že k nám manželův syn nejezdí.
Anonym prosím zachovat, popisuji situaci manžela a jeho syna a ne jen svou. Děkuji.

• Citovat
  • Upravit
26240
19.11.15 15:58

Řeknu to takhle. Vychovávala sem dítě (nikoliv dítě manžela, ale dítě se mnou příbuzné). Myslela jsem si, že ho beru jako vlastní a že na mateřství prostě nejsem. Ale pak jsem pochopila, že se vztahem k vlastnímu dítěti se to nedá srovnat. k tomu se nedá nic srovnat.

I proto si na druhou stranu myslím, že chlapi, kteří dovolí, aby se kvůli hádkám s novou ženou rozhádali se svým dítětem (nenarážím na nikoho konkrétního) jsou slaboši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
19.11.15 16:00

Nesouhlasím s odstřihováním partnera od jeho dětí z prvního vztahu, ale taky nesouhlasím se vnucováním rodičovského vztahu otčímovi či maceše. Ten vztah by měl být kamarádský a ne furt tlačit chlapa do toho, že teď je nový tatínek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12000
19.11.15 16:07

@Ivetlu tak to u chápu. On málo který kluk ve 20, projevuje nadseni z děti. A on už byl dospělý když jste se s manželem dali dohromady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12000
19.11.15 16:12

@Bábrdl jj, s tím souhlasim. Ex se snažil ze svoji přítelkyně udělat mámu, ale malý nesedla, takže se k ni většinou chová drze až agresivne.
Já jsem chtěla, aby partnerovi říkala jménem a ona si z něj udělala tátu.

Cca za měsíc by se ji měla narodit sestřička, tak uvidíme jak vezme ji. Zatím se těší střídave :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
19.11.15 16:15
@Netopirek píše:
@Ivetlu tak to u chápu. On málo který kluk ve 20, projevuje nadseni z děti. A on už byl dospělý když jste se s manželem dali dohromady?

Jojo, už byl dospělý a jeho rodiče spolu nežili. Jako občas mě to mrzí, že se ani na malýho nezeptá nebo se na něj nepodívá do kočárku, ale jak říkáš - největší hobby dospělýho chlapa asi nebude prohlížet miminka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
19.11.15 16:15
@Netopirek píše:
@Bábrdl jj, s tím souhlasim. Ex se snažil ze svoji přítelkyně udělat mámu, ale malý nesedla, takže se k ni většinou chová drze až agresivne.
Já jsem chtěla, aby partnerovi říkala jménem a ona si z něj udělala tátu.Cca za měsíc by se ji měla narodit sestřička, tak uvidíme jak vezme ji. Zatím se těší střídave :nevim:

Myslím, že to dítě si tátu „udělá“ celkem snadno.

Ale ten „táta“ nemusí být se své nové role nadšený, i když to třeba partnerce přímo neřekne. A když se pak narodí společné dítě, víc ten rozdíl vyleze. A dítě pak nechápe, proč „táta“ dělá rozdíly. Zatímco když chápe, že je to její „kamarád“ a táta sestřičky, je to jiné. Ale chápu, že s malým dítětem to jde těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama