Manželovo neustálé kempování

Anonymní
9.6.20 00:13

Manzelovo neustale kempovani

Ahoj, pred par lety manzel byl s par kamosema na tripu po ukrajine a rumunsku, uplne se v tom zahackoval… jakmile je v noci vice nez 10st tak kazdy vikend vyrazi nekam do lesa, kde spi jen pod celtou nebo sirakem, ze zacatku jsme jezdili se synem s nim a bylo to spestreni, pak jsem otehotnela a manzel jel treba jednou do mesice.. jenze minule leto jsme dali deti k babicce a jeli sami, bylo to super po nekonecnem maratonu kolem male a domacnosti, a zacal vyzadovat ze se „takto zbavime deti kazdy vikend“ a budem sami, to jsem odmitla a uhrala to na ob tyden, deti jsou u babicek radi, ALE.. po zime byl parkrat sam ale ted uz jak je nad 10st tak chce aby jeli i deti, byla jsem ted o vikendu a jsem jeste ted promrzla. Rekla jsem ze proste at si chodi sam nebo se synem ze nejsem zadnej zalesak a nebudu dceru furt odkladat. Tak se urazil, ze s nim nechci travit cas, na to jsem rekla ze zadny vikend nikdy neni podle mne, ze to toleruji ale ze taky muzem jet nekam normalne na nejakou pamatku, zase argument ze takove vikendy travime v zime… a ze ho nemam rada a mam radsi gauc nez spacak( pravda) od rana semnou nemluvi, proste mne stve ze nechce pristoupit ze jednou bude vikend kdy budem vsichni ctyri spolu, jednou bude vikend kdy pojede se synem a nebo my dva samo a v lete ve 4…ja mu ten konicek brat nechci ale taky je mi lito tech oddelenych vikendu kdy jsme kazde nekde rozstrkany :,( Ze nejsme jako rodina spolu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

415
9.6.20 00:27

A co kdyby jsi ku tohle dala přečíst? Třeba by si z toho něco vzal..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
9.6.20 00:56

Tak především na mě dobře nepůsobí to, že nerespektuje Tvůj názor. Můj partner je zas zuřivej rybář :lol:, jezdí taky skoro každý víkend, ale zároveň se snaží být doma i s námi, takže třeba v sobotu je s námi a v neděli je na rybách, nebo když je hezky, tak nás bere s sebou. Mně to moc neba, ale jedu ráda kvůli němu, protože on svůj koníček chce se mnou sdílet. Máme šestiletého syna a ten se po pár hodinách na dece a přilehlém okolí začne nudit, tak je to pak otrava, ale jezdíme společně tak jednou za měsíc. Ale když mu řeknu, že nechci jet, tak to normálně pochopí a neřeší to. A když mi třeba někdy oznámí, že zas chce jet na ryby a já ho požádám, aby s námi strávil tentokrát víkend doma, tak mi vyhoví. On tím hodně žije, já se snažím ho v tom maximálně podporovat, ale nedovedu si představit, že by se urazil, kdybych mu řekla, že nikam nejedu. Tvůj manžel je asi nadšený ze svého koníčku, ale má z toho klapky na očích a vidí jen svoji celtu ve stromech. Nedokáže pochopit, že to nemáš stejně. :nevim:
Asi bych ho nechala, ať si jezdí a pokud by se na mě obořil, že nechci jet a nevím co, tak bych ho požádala, ať respektuje můj názor, stejně jako já respektuju ty jeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4226
9.6.20 03:18

Jsem ráda že mám doma hudebníka a ježdění po akcích jako koncerty a festivaly mě vůbec nevadí :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1455
9.6.20 04:26

Uprimne receno jsi dobra, zes to doted davala. Promrzla jsi kvuli cemu? Spatny spacak? Osobne bych trvala na tom, jak jsi to navrhla. Pokud to tvuj konicek neni, tak nevidim duvod, proc bys ho mela provozovat dle manzelova prani. Taky mam kamarada, co takhle pospava po venku, a ja bych nedala. Me to proste nebavi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
715
9.6.20 05:24

Nejde jen o strávený čas. Především jde o způsob jak je strávený. A ten je dost speciální a pro někoho náročný. Ne každý je příznivcem spaní ve spacáku, zvláště pokud nejsou venku vyloženě letní teploty. Já mám taky raději pohodlí a pod širák jen v létě, jinak ve srubech nebo na chatě. Tam jsme v přírodě a máme jako rodina komfort. Kdybych tahal ve 12 stupních ženskou pod širák, tak mě pošle do háje. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
578
9.6.20 05:41

Moje argumenty by byly takové: jednou jste si pořídili děti, tak byste se jim měli sakra věnovat ne? Co je to za rodinný život, když jsou jen u babiček. Trvala bych na kompromisu 2 víkendy podle tebe, 2 podle něj. Děti rychle vyrostou a bude vás to pak mrzet, že jste s nimi netrávili víc času. Jednou to bude třeba super společný koníček, až vám děti vylétnout z hnízda, ale v tuhle chvíli jste především rodiče malých dětí, za které máte zodpovědnost. Ono vyrůstat po babičkách také není úplně nejlepší. Přes týden se řeší práce, škola, kroužky a spousta rodin je rádo, že se potká jen u večeře. Pak si neumím představit, že ani víkend nejsou společné. A na děti to vliv má, to si piš. Možná se tváří spokojeně, ale dětská duše je citlivá. Byla bych prostě opatrná i kvůli nim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
9.6.20 05:44

Trvej si na svem. Ja rada stanuji a jezdim sama s detmi. Nekdy stanujeme vsichni spolecne. Manzela boli zada, tak ho nenutim, proste jak chce. Ale i tak nedeli odpoledne stravime cela rodina spolecne. Ostatni vikedy jsme cela rodina spolu, at uz jdeme jen do lesa, nebo na vylet nebo do zabavneho parku..Jinak mimochodem, nemyslim si, ze je to hezke vzhledem k prarodicum, aby hlidali kazdy vikend v mesici.

Příspěvek upraven 09.06.20 v 05:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1590
9.6.20 05:45
@Anix píše:
Jsem ráda že mám doma hudebníka a ježdění po akcích jako koncerty a festivaly mě vůbec nevadí :lol: :lol: :lol:

Jezdíte i s malými dětmi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
9.6.20 07:06

Chce to kompromis, asi hlavně od muže, ty jsi ho už udělala. Jela jsi, i když jsi mrzla ve spacákua to pro člověka, který tomu až příliš neholduje znamená docela překonat sám sebe. My s přítelem jezdíme kempovat pod širák rádi oba dva a klidně i v zimě, protože na to ale máme dobré spacáky, ve kterých nemrzneme. Jednou jsme ten spacák po cestě ztratili a celou noc jsme trochu mrzli bez něj, tak jsme ani nespali, i tak to je zážitek, že si člověk trochu posune hranice. Baví nás to víc než v hotelu, ale někdy oceníme i tu chatu nebo hotel.

Mám kamaráda, který miluje bivakování taktéž, ale jeho přítelkyně je raději, když se při cestách a toulání pořádně vyspí, tak ji pod širák moc netahá, přespávají po chatách nebo v hotelu a občas vypadne pod ten širák sám nebo s kamarády. Kdybychom my měli čas jezdit každý víkend po širák, byla bych šťastná jak blecha, ale na to není až tak čas. Zájem Tvého manžela naprosto chápu, ale na druhou stranu by měl respektovat Tvé přání. Cestovat takto se dá i s malými dětmi jde taky, ale je to náročnější a chápu, že se Ti nechce. Za druhé děti u babičky sice fajn, ale každý víkend? Měli byste víkendy trávit i se svými dětmi, jestli jsou malé.

Promluvte si o tom, co je pro koho důležité dělat a jak a nějak si to časově rozvhněte, ať s tím nemá problém ani jeden ani druhý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7450
9.6.20 09:01

Může za tebe být jedině rád, mě by do spacáku nedostal ani jednou, natož v zimě. V zásadě, ty mu v jeho koníčku neustále ustupujes a tvůj muž kvičí jak malé dítě - zlá žena nechce děti odložit k babičce aby on měl na svůj koníček prostor, pak nechce jezdit každý víkend a ještě by ho nutila jezdit po památkách… Možná to tak jen špatně vyznělo ale působí jako pěkný sobec, co musí mít naprostou přednost a když nemá, nemluví s tebou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
9.6.20 09:40

Rada muzu ma proste svuj svet a specificke zajmy. Ono je strasny pruser jak se zmenily pozadavky zen na muze v poslednich par desetiletich, najednou zeny chteji travit cas vsichni spolu, muz nema tolik osobni svobody. Vezmete si drive vyrazil treba nejaky namornik a vratil se po letech, ktera zena by to dnes snesla(a vemte si ze tenrkat nebyla skoro zadna moznost kontaktu, ani ten dopis by nebylo mozny poslat nebo by byl neskutecne drahy). :nevim:
A reseni to proste nema, muzete se dohadovat, resit kompromisy, ale uplne spokojeny nebude nakonec ani jeden. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1075
9.6.20 09:42

Vůbec si to nedovedu představit, takhle pravidelně bivakovat a ještě navíc s dětmi. Jednou za čas, jednorázově ano, ale trávit takhle dvě třetiny volného času? A v tomhle počasí? Jak je pod dvacet, nikdo by mě pod stan prostě nedostal.

A kde jsou tvoje požadavky a tvoje koníčky? 8o Nevím, přijde mi to sobecké a jak tu někdo řekl, manželství je o kompromisech, takže dva víkendy podle tebe, dva víkendy podle mě. Teď jste rodina, nejste dvě samostatné jednotky, manžel by si na tohle měl rozvzpomenout. S malými dětmi prostě nejde podnikat úplně vše, to snad musí chápat každý. A jezdit s jedním a to druhé „odkládat“, no to je docela masakr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4226
9.6.20 09:48

@Zoe1
Ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7033
9.6.20 09:54

Manžel by si měl uvědomit, že založil rodinu a má děti a není na prvním místě jen on a jeho potřeby a zájmy.
Dávat každý víkend děti k babičce, no to bych vám jako babička pěkně poděkovala, že mě zneužíváte a odkládáte děti až moc často kvůli své zábavě. A i kdyby to babičce nevadilo, tak to prostě není vůči tě dětem dobré, oni potřebují trávit čas i s vámi.

řešení je kompromis, část víkendů podle něj, část podle tebe. Mně kempování ani spaní pod širákem nevadí, prožila jsem tak mládí :) Ale jezdit furt, no to bych taky nedala.

Příbuzný je tremp a turista, taky jezdí někam dost často, občas bere děti sám, někdy jedou všichni, různě to střídají. Kempují i v zimě. Jeho žena tu zálibu sdílí taky, ale prostě partnerství je o kompromisech.

A kup si dobrý spacák, já mám jeden do mínus 32, je teda obří, ale je v něm fakt teplo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama