Manželovy nároky na mne - jak se dohodnout?

Anonymní
7.4.17 13:26

Manželovy nároky na mne - jak se dohodnout?

Prosím má tady někdo podobnou zkušenost, nevím jak toto řešit. Po RD jsem nastoupila do práce. Chtěla bych se tu zeptat ostatních maminek jestli by mi neporadily. Mám problém s manželem zapojit ho doma, ale i mi spousty věcí vyčítá, představuje si to tak, že já syna ráno vypravím do školky, pak ho odvezu, pak jdu do práce, pak bych měla dojet vyzvednout syna, přes oběd nákup, když přídu domu, cpu pračku, myčku, poklízím, chystám synovi věci na druhý den, vařím, pak sklízím po vaření, pak syna koupu a uspávám. Když třeba požádám manžela aby syna uspal, tak je velký problém, vadí mi že se před ním vyjadřuje jako že ho koupal před x dny a že na to nemá čas… tohle mi hrozně vadí, protože syn moc dobře vše chápe a rozumí tomu, takže to že se takhle vyjadřuje a vlastně se se mnou začne před ním hádat jakože kdo ho koupal tehdy a tehdy mi dost vadí… :,( co si pak syn má asi myslet? Nedávno jsem měla na syna cca 14 dní očr, dostala jsem tedy malé peníze a nevyšla jsem, tak zase z manželovy strany výčitky že nemá, že mi nic nedá a že musím se svým platem vystačit. Platím ze svého synovi školku, oblečení, boty, nákupy, on platí manžel nájem, častěji než já benzín a pojistky a občas nákupy, střídáme se. Nyní mi vyčítá, že mám málo placenou práci a že jsem si zkrátila úvazek o pár hodin, což peníze klesly, ale já mám více času na domácnost, při osmičce jsem z toho byla opravdu vyřízená ještě vše udělat doma… Takže dle manžela bych si měla najít nějakou tedy o o dost lépe placenou práci, očr si vždy vzít já, on nemůže, domácnost a koupání a uspavání taky já, on potřebuje pracovat, když ho ale poprosím o peníze, řekne, že má co dělat, aby nám zaplal byt a poplatky což chápu… ale jsou tu ještě další věci… ve svém oboru je celkem vyhlášený a zakázky mu dávají i známí, on však pro ně dělá pod cenou… když já se kvůli tomu zlobím, že třeba známému, který je za vodou finančně a má dost peněz si nenechá za zakázku dost zaplatit, vzteká se, že tomu nerozumím a ať mu do toho nemluvím… :? a poslední věc je když jedeme na výlet, teď udělal takový kiks, naprosto hazardoval, až známí mu řekli jestli je normální já se rozbrečela a před malým jsme se hádali, protože jsem fakt nepochopila, že takhle s malým riskoval, dělá takové věci které mi ubližujou, on si to snad ani neuvědomí, měl malého v sedačcce na kole a málem se s ním otočil na záda a uplně mne to vytočilo, nevím co dělat aby se začal chovat zodpovědně, nevím proč má potřebu tohle dělat…

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

7.4.17 13:29

Chlapa nepředěláš, nechce se starat? Tak se starat nebude.
Pokud máš málo peněz, můžeš si vyžádat o soudu alimenty na sebe a dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.17 13:30

:nevim: :nevim: :nevim: nevím co dělat tohle přeci není normální :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1776
7.4.17 13:31

Jako ještě bych zkousla, ze nepomáhá, ale vydělává. Jenomže ten tvůj nějak extra nezabezpecuje rodinu, když ti na požádáni nic nedá. Ty platis vše kolem syna, to mi taky hlava nebere.
A před malým hádky ne. To si pohlidej.
Z toho co píšeš - tvůj je trochu vůl. Sorry. Radi nemam, předpokládám ze rozvést se nechces.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 13:31

Upřímně takového chlapa bych kopla s rozběhem do zadku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2078
7.4.17 13:32

No tak na takového chlapa bych se mohla tak leda vykašlat a hned ti řeknu proč. Dítě je obou rodičů, chápu, že po dobu MD se více stará žena, s nástupem do zaměstnání by měla být péče jak o dítě tak o domácnost tak nějak vyrovnaná.
U nás ráno chystám dceru já, manžel odváží do školky, odpoledne vyzvedává více on, v mezičase doma vyskládá myčku nebo uklidí prádlo atd. Já přijíždímo něco později, chystám večeři, zapnu např. pračku, myčku atd. takové ty běžné věci v domácnosti. co se týče úklidu domu tak tam dělám více já ale podlahy pomáhá. V koupání se střídáme obden, na zahradě např. sekání atd dělá on, já to nedělala nikdy.
Peníze máme společné takže tam to neřešíme.

Já nevím, opravdu nechápu nač je některým ženám chlap který nepomůže, peníze nechce dát a k dítěti se nemá, to raději sama než tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
7.4.17 13:32

No to co píšeš je teda dost děsivé. Už to, že rozdělujete finance na moje a tvoje…tohle nechápu ani u lidí, co spolu žijí na psí knížku a už vůbec ne u těch, kteří jsou manželé. Vznikají kvůli tomu zbytečné hádky. No a manžel je teda xxx, když nepomáhá s domácností, synem atd…Pokud chlapi tohle všechno požadují po partnerce, tak ať potom nechtějí ať vydělává v práci. Co s chlapem, který se ani o to dítě nepostará…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 13:33

Pod pojmem manželství si představuji úplně něco jiného… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18973
7.4.17 13:33

Máte zásadní komunikační problém. Tohle všechn muselo být jasné ještě před tvým návratem do práce.
Předpokládám, že sluníčkové to nebylo ani po dobu tvé RD - manžel pán tvorstva a ty služka a chůva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
7.4.17 13:35
@zaludova píše:
No to co píšeš je teda dost děsivé. Už to, že rozdělujete finance na moje a tvoje…tohle nechápu ani u lidí, co spolu žijí na psí knížku a už vůbec ne u těch, kteří jsou manželé. Vznikají kvůli tomu zbytečné hádky. No a manžel je teda xxx, když nepomáhá s domácností, synem atd…Pokud chlapi tohle všechno požadují po partnerce, tak ať potom nechtějí ať vydělává v práci. Co s chlapem, který se ani o to dítě nepostará

Nic, coby. Buď si ho nechá jako prima tatínka, anebo si najde lepšího, který jí bude financovat a tím pádem může zůstat doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Ale on mi pořád vyčítá jak musí vydělat na byt každý měsíc jak je z toho na nervy… a že já mám málo peněz, že to musí tahnout on, přitom jak píši, boty, oblečení hradím malému já, nákupy, školku, když nemám peníze vinnou menší výplaty kvůli očr tak ho to nezajímá, když mamka dá malému něco na přilepšenou tak si to muž vezme…

• Nahlásit
  • Citovat

To je chlap který ti je téměř k ničemu, nechápu proč takový experti zakládají rodiny, když je to pak obtěžuje. Co s ním, těžko radit, pochybuju že se předělá. Můžeš zkusit nastavit nějaká pravidla, pokud neakceptuje, nedodrží pošli ho do háje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 13:36
@Svistice píše:
Máte zásadní komunikační problém. Tohle všechn muselo být jasné ještě před tvým návratem do práce.
Předpokládám, že sluníčkové to nebylo ani po dobu tvé RD - manžel pán tvorstva a ty služka a chůva.

Jenomže pán tvorstva očekává fullservis a nestarání se. Tak jak to bylo před narozením i po narození potomka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 13:37
@Alušáček píše:
To je chlap který ti je téměř k ničemu, nechápu proč takový experti zakládají rodiny, když je to pak obtěžuje. Co s ním, těžko radit, pochybuju že se předělá. Můžeš zkusit nastavit nějaká pravidla, pokud neakceptuje, nedodrží pošli ho do háje…

Aby zde zanechali své vlastní DNA? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18973
7.4.17 13:38
@Anonymní píše:
Ale on mi pořád vyčítá jak musí vydělat na byt každý měsíc jak je z toho na nervy… a že já mám málo peněz, že to musí tahnout on, přitom jak píši, boty, oblečení hradím malému já, nákupy, školku, když nemám peníze vinnou menší výplaty kvůli očr tak ho to nezajímá, když mamka dá malému něco na přilepšenou tak si to muž vezme…

Promiň, ale máž muže debila a ty jsi hloupá, když si takhle necháš kakat na hlavu. Kupecké počty snad doma zvládnete oba dva a pravidlům OČR a neschopenek snad taky rozumíte oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama