Manželská krize, nevěra, 2. šance

Anonymní
27.5.20 08:44

Manželská krize, nevěra, 2. šance

Ahoj. Prosím o radu, případně o trochu nadhledu z venčí. Ideálně od někoho, kdo byl v podobné situaci.
S manželem prožíváme šílenou krizi. Jsme spolu 13 let, 2 relativně malé děti. Před časem doma přiznal nevěru a to i se zamilováním do milenky. Řekl, že už mě asi nemiluje a neví, co má dělat. Nějakou dobu jsme byli od sebe, vyrazila jsem ho a teď je to něco přes měsíc, co je zpátky doma. Vrátil se sám, aniž bych ho prosila, či nějak na něho naléhala. Dlouho jsme spolu mluvili a domluvili se, že chceme být spolu a snažit se to všechno překonat. Doma fungujeme docela hezky. Sice na můj vkus by se mohl snažit víc, ale jde to. Já se snažím všechno zpracovat, za těch pár měsíců toho bylo opravdu hodně :roll: Chápu, že nemůžu čekat zázraky na počkání, že po měsíci bude všechno zalité sluncem. Ale ta jeho věta „Už Tě asi nemiluji“ mi pořád zní v hlavě. Včera jsme na toto téma vedli debatu a on řekl, že mě nikdy nepřestal úplně milovat, ale teď momentálně by spíš řekl, že mě má hrozně rád, ale nechce říkat, že mě miluje. Může se tohle vůbec někdy zase změnit? Jak se nad to aspoň na čas povznést? Nechci trávit život s někým, kdo mě má jen rád? Jak dlouho tomu dát čas? Má někdo podobnou zkušenost?
Nepište prosím, že jsem ho neměla brát zpátky. Už se stalo a chceme oba bojovat. Zažili jsme toho spolu hodně a nechceme to hodit za hlavu. Vracet se fakt nemusel, měl už v podstatě volnou cestu - měli jsme domluvenou péči o děti, bydlel u ní, rodina i kamarádi to brali jako hotovou věc…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
647
27.5.20 08:49

Chápu.

Ale na druhé straně, aby to nebylo spíš proto, že ho milenka vyhodila… Ne, že se vrátil sám od sebe. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22838
27.5.20 08:50

A nechcete zkusit nějakou párovou terapii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15081
27.5.20 08:53

Když už jsi ho vzala zpátky, tak za tím udělej tlustou čáru a pořád se v tom nebabrej.
Není moudré a pro něj asi ani zábavné, abys to rozebírala a tahaly z něj, jestli už tě miluje nebo má jenom rád atd. Proste ses rozhodla odpustit podvádění, takhle odpusť a snaž se, aby vztah fungoval. Buď to půjde nebo ne.
Z jeho bych ale jeho niterné pocity nedolovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17192
27.5.20 08:54
@Danielss píše:
Chápu.Ale na druhé straně, aby to nebylo spíš proto, že ho milenka vyhodila… Ne, že se vrátil sám od sebe. :roll:

Presne to me napadlo. Nemel kam jit, tak se vratil k manzelce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 08:55
@Danielss píše:
Chápu.Ale na druhé straně, aby to nebylo spíš proto, že ho milenka vyhodila… Ne, že se vrátil sám od sebe. :roll:

To určitě ne. Nevyrazila ho. Netušila, že se chce vracet domů, měla za to, že ho má jasného. A hlavně pak mu ještě psala a uháněla ho po zprávách zpátky. Takže vím, že se vrátil sám a ji opustil z vlastní vůle.

• Citovat
  • Nahlásit
25042
27.5.20 08:55
@Anonymní píše:
Ahoj. Prosím o radu, případně o trochu nadhledu z venčí. Ideálně od někoho, kdo byl v podobné situaci.
S manželem prožíváme šílenou krizi. Jsme spolu 13 let, 2 relativně malé děti. Před časem doma přiznal nevěru a to i se zamilováním do milenky. Řekl, že už mě asi nemiluje a neví, co má dělat. Nějakou dobu jsme byli od sebe, vyrazila jsem ho a teď je to něco přes měsíc, co je zpátky doma. Vrátil se sám, aniž bych ho prosila, či nějak na něho naléhala. Dlouho jsme spolu mluvili a domluvili se, že chceme být spolu a snažit se to všechno překonat. Doma fungujeme docela hezky. Sice na můj vkus by se mohl snažit víc, ale jde to. Já se snažím všechno zpracovat, za těch pár měsíců toho bylo opravdu hodně :roll: Chápu, že nemůžu čekat zázraky na počkání, že po měsíci bude všechno zalité sluncem. Ale ta jeho věta „Už Tě asi nemiluji“ mi pořád zní v hlavě. Včera jsme na toto téma vedli debatu a on řekl, že mě nikdy nepřestal úplně milovat, ale teď momentálně by spíš řekl, že mě má hrozně rád, ale nechce říkat, že mě miluje. Může se tohle vůbec někdy zase změnit? Jak se nad to aspoň na čas povznést? Nechci trávit život s někým, kdo mě má jen rád? Jak dlouho tomu dát čas? Má někdo podobnou zkušenost?
Nepište prosím, že jsem ho neměla brát zpátky. Už se stalo a chceme oba bojovat. Zažili jsme toho spolu hodně a nechceme to hodit za hlavu. Vracet se fakt nemusel, měl už v podstatě volnou cestu - měli jsme domluvenou péči o děti, bydlel u ní, rodina i kamarádi to brali jako hotovou věc…

já bych problém neviděla ve slovíčkaření „miluji tě, mám tě rád“. To jsou prázdné kecy, pokud za nimi nejsou činy. Charakter lásky a citů se samozřejmě mění s délkou trvání vztahu, to je přirozené.
Po 13 letech se mu už z manželky nebudou podlamovat kolena jako z milenky. Ale pokud ti dva vyzrají, nastoupí cit daleko pevnější a trvalejší než pouhá zamilovanost. Zpečetěný dětmi, společnými prožitky, vítězstvími i prohrami.
Zakladatelko, z jakého důvodu od ní odešel a k tobě se vrátil? Z vlastní motivace a stesku, nebo ho ona vykopla? Co všechno jste ochotní udělat pro záchranu vztahu? Pojmenovali jste navzájem, co vám ve vztahu schází, co vám na druhém vadí? A naopak, co na tom druhém máte rádi, co vás spojuje a motivuje k setrvání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 08:58
@káťa píše:
Když už jsi ho vzala zpátky, tak za tím udělej tlustou čáru a pořád se v tom nebabrej.
Není moudré a pro něj asi ani zábavné, abys to rozebírala a tahaly z něj, jestli už tě miluje nebo má jenom rád atd. Proste ses rozhodla odpustit podvádění, takhle odpusť a snaž se, aby vztah fungoval. Buď to půjde nebo ne.
Z jeho bych ale jeho niterné pocity nedolovala.

Jo, máš svatou pravdu. Vím, že není dobré se babrat v jeho pocitech. Ale já také nějaké mám a nedá mi to. Prostě se nechci snažit vedle někoho, kdo by mě měl rád jako ségru.

• Citovat
  • Nahlásit
19787
27.5.20 08:59

Souhlasím, že pokud jsi ho vzala zpět, tak už se v tom nenimrej. Já osobně bych měla víc problém s obnovením důvěry, než s tím, jestli mě „miluje“ nebo jen „má hodně rád“. Zkuste párovou poradnu, potřebovali byste jí asi oba, protože tady je každá rada drahá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19787
27.5.20 08:59
@Anonymní píše:
Jo, máš svatou pravdu. Vím, že není dobré se babrat v jeho pocitech. Ale já také nějaké mám a nedá mi to. Prostě se nechci snažit vedle někoho, kdo by mě měl rád jako ségru.

Tak se nesnaž ;) Snažit by se teď měl spíš on, nemyslíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1219
27.5.20 09:03

V příspěvcích jsou jediné dvě rady, které mohou fungovat:

1. udělat tlustou čáru, překonat se a pořád dokola to nevytahovat. Ani při nějakých sporech. Prostě to nechat být a nevracet se k tomu.
  2. nečekat, že po 13 letech, ti bude bůhvíjak vyznávat lásku. Po těch letech se kolena jistě nepodlamují ani tobě. Láska se vyjadřuje úctou, důvěrou a tolerancí. A tu vycítíš.

Držím vám palce ať to překonáte

Příspěvek upraven 27.05.20 v 09:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 09:04
@pe-terka píše:
já bych problém neviděla ve slovíčkaření „miluji tě, mám tě rád“. To jsou prázdné kecy, pokud za nimi nejsou činy. Charakter lásky a citů se samozřejmě mění s délkou trvání vztahu, to je přirozené.
Po 13 letech se mu už z manželky nebudou podlamovat kolena jako z milenky. Ale pokud ti dva vyzrají, nastoupí cit daleko pevnější a trvalejší než pouhá zamilovanost. Zpečetěný dětmi, společnými prožitky, vítězstvími i prohrami.
Zakladatelko, z jakého důvodu od ní odešel a k tobě se vrátil? Z vlastní motivace a stesku, nebo ho ona vykopla? Co všechno jste ochotní udělat pro záchranu vztahu? Pojmenovali jste navzájem, co vám ve vztahu schází, co vám na druhém vadí? A naopak, co na tom druhém máte rádi, co vás spojuje a motivuje k setrvání?

Jo, přesně to si říkám, že po 13 letech je ta láska jiná, není to pouhá zamilovanost. Ale mám pocit, že on teď lásku vnímá jako pobláznění, motýlky v břiše… Nic jiné není láska. A mě mrzí, že si ten rozměr lásky po 13 letech a dětech asi úplně neuvědomuje stejně jako já.
Vrátil se z vlastní motivace - co konkrétně byl největší impulz, neřekl. Prý více faktorů - má mě pořád rád, děcka, nechce přijít o všechno, co doteď doma měl… Ona ho nevyrazila. Naopak do teď o něho usiluje.
Hodně věcí jsme si vyříkali. Takže tak nějak oba víme, co komu vadilo a co by chtěl jinak. Akorát mám z něho trochu pocit, že zajel do starých kolejí a někdy se snažím asi víc já… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
5293
27.5.20 09:05
@Anonymní píše: Řekl, že už mě asi nemiluje a neví, co má dělat.

Tahle věta podlě mě znamená: už tě nemiluju, nechci nic řešit, rozhodni si to sama.

A to, že se vrátil…Buď mu došlo, že tak jednoduchý to nebude (děti, majetek) a je to pro něj pohodlnější. Nebo si počká, co bude (lépe to začne skrývat), nebo ho milena kopla do zadnice a neví co chce ( jestli chlapa s dětma se vším všudy, nebo co).

Ty v jeho návratu pravděpodobně vůbec nefiguruješ. Proto tak vlažná snaha.

Jen můj názor, promiň.

Příspěvek upraven 27.05.20 v 09:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4913
27.5.20 09:05

Zblbnout může každý. On se možná sám v sobě nevyzná. Asi by bylo dobrý si ujasnit, co oba chcete a co očekáváte od společného soužití a tomu to pak přizpůsobit. Třeba i s odborníkem. A jak se píše výš, slova jsou jen slova, činy ukazují, jestli tě opravdu „miluje“ nebo ne. Po 13 letech asi nelze čekat nějaké výbuchy vášně. Ale máte spolu děti, něco jste vybudovali, rozhodně si to druhou šanci zaslouží, i když se zachoval jako pitomec.
Přeju hodně sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 09:07
@unuděná píše:
Tak se nesnaž ;) Snažit by se teď měl spíš on, nemyslíš?

Já se snažím pracovat s tím, že se snažím přemýšlet, co ho k té nevěře vedlo. Nechci mu podlézat a dělat první poslední, ale snažím se měnit, co jemu nevyhovovalo a to samé očekávám od něho. Proto se snažím.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat