Manželská krize, nevěra, 2. šance

Napsat příspěvek
Velikost písma:
705
27.5.20 10:29

Ahoj zakladatelko. Ja bych nechtěla zpět může, který už mě jednou opustil s tím, že mě nemiluje. Mám na jednu stranu pochopení pro manželky, které upřednostní děti, pohodlnost a domov, který se vybudoval, ale partner, který je moji oporou, podporou, těšíme se jeden na druhého, milujeme se a následně v tomto prostředí vychováváme děti a budujeme domov a zázemí je pro mě TOP. Bylo tu spousta diskuzí a názoru, kdy se partner vrátil, ale úplně to nefunguje. A děti si toho stejně časem všimnou a vyrostou s pocitem, že děláš něco, co tě nečiní šťastným. Je to ale každého věc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25136
27.5.20 10:41
@Anonymní píše:
Jo, přesně to si říkám, že po 13 letech je ta láska jiná, není to pouhá zamilovanost. Ale mám pocit, že on teď lásku vnímá jako pobláznění, motýlky v břiše… Nic jiné není láska. A mě mrzí, že si ten rozměr lásky po 13 letech a dětech asi úplně neuvědomuje stejně jako já.
Vrátil se z vlastní motivace - co konkrétně byl největší impulz, neřekl. Prý více faktorů - má mě pořád rád, děcka, nechce přijít o všechno, co doteď doma měl… Ona ho nevyrazila. Naopak do teď o něho usiluje.
Hodně věcí jsme si vyříkali. Takže tak nějak oba víme, co komu vadilo a co by chtěl jinak. Akorát mám z něho trochu pocit, že zajel do starých kolejí a někdy se snažím asi víc já… :roll:

tohle je těžký, zřejmě je konfrontován s pocity intenzivní zamilovanosti (špatným směrem) a najednou mu to chybí…K tomuhle člověk potřebuje dozrát, že jsou i city vyšší kvality…
Rozhodně je na místě, aby si on sypal popel na hlavu a snažil se, nikoli aby dělal, že se vlastně nic nestalo. Ublížil tobě i dětem a to dost. Ty si zachovej svou hrdost, na místě je i přiměřený odstup. Nějak extra bych mu to neusnadnovala.
Pokud mu něco zásadního schází, měl by to pojmenovat. Pokud jsi vůbec schopná to ovlivnit, ptž „motýlky“ už mu asi po 13 letech a starostech běžného života do varlat nenasadíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 11:34
@Berry77 píše:
U mileny mu to nevyšlo, tak stáhnul ocas a přilezl domů. A ty se snažíš… :think:

Takhle to není, to už jsem několikrát napsala…A vím to na 100%,milenka o něho pořád usiluje.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 11:45
@Ms.Ragdoll píše:
Já si myslím, že by ses teď měla snažit ho moc neřešit. Jeho zmatek v hlavě za něj stejně nevyřešíš. :nevim:

Předtím, než to prasklo, jste byli ok? Cítíš teď z jeho strany opravdu velkou změnu vůči tobě?

A ještě, ty jeho milenku znáš? Nebo jak víš o tom, jak to spolu měli (mají)?

Než se přiznal, byli jsme v pohodě. Teď změnu vidím. Snaží se, ne že ne. Koupí vínko na večer, udělá kafe, hladí mě,… V sexu nám to klape super, iniciativa vzešla hlavně od něj. Milenku neznám osobně, ale vím o ni dost skrz některé kamarády. A to že ho ona nevykopla, vím na 100%

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 11:47
@Minniee píše:
Ahoj zakladatelko. Ja bych nechtěla zpět může, který už mě jednou opustil s tím, že mě nemiluje. Mám na jednu stranu pochopení pro manželky, které upřednostní děti, pohodlnost a domov, který se vybudoval, ale partner, který je moji oporou, podporou, těšíme se jeden na druhého, milujeme se a následně v tomto prostředí vychováváme děti a budujeme domov a zázemí je pro mě TOP. Bylo tu spousta diskuzí a názoru, kdy se partner vrátil, ale úplně to nefunguje. A děti si toho stejně časem všimnou a vyrostou s pocitem, že děláš něco, co tě nečiní šťastným. Je to ale každého věc…

Stalo se ti to někdy, byla jsi ve stejné situaci? Protože tohle co píšeš, jsem si vždy říkala taky…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 11:55
@Jana525 píše:
A muzu se teda zeptat, co jemu konkretne vadilo? To me docela zajima.

No, vadilo… Něco vadilo nám oboum. A to co vadilo jemu na mně vlastně pramenilo z toho, že mne se nelíbilo, co dělá on :mrgreen: On je moc aktivní, hodně práce, hodně sportu a pod. A mně to začalo přerůstat přes hlavu- s děckama často sama, úkoly, kroužky, domácnost, prostě klasika. A když on dotáhl domu z 3. fotbálku za týden, byla jsem na něco naštvaná. On zas měl pocit, že hodně pracuje a dělá to pro rodinu a kdyz jde někam vypnout, já mu to vyčítala… Jenže já neměla čas. pro sebe vůbec🙄 Proste zacarovany kruh a v podstatě učebnicový příklad…

• Citovat
  • Nahlásit
15224
27.5.20 12:00
@Anonymní píše:
No, vadilo… Něco vadilo nám oboum. A to co vadilo jemu na mně vlastně pramenilo z toho, že mne se nelíbilo, co dělá on :mrgreen: On je moc aktivní, hodně práce, hodně sportu a pod. A mně to začalo přerůstat přes hlavu- s děckama často sama, úkoly, kroužky, domácnost, prostě klasika. A když on dotáhl domu z 3. fotbálku za týden, byla jsem na něco naštvaná. On zas měl pocit, že hodně pracuje a dělá to pro rodinu a kdyz jde někam vypnout, já mu to vyčítala… Jenže já neměla čas. pro sebe vůbec🙄 Proste zacarovany kruh a v podstatě učebnicový příklad…

A domluvit pravidelné dny, kdy má děti a domácnost on a ty volno?
Plus domluvit společné dny /večery. Domluvit jeho roli v domácnosti - co má na starosti on.
Ať je to pořád stejné a nemusíte se domlouvat znova.
Určitě je fajn, když je chlap aktivní a sportuje, ale musí si vyhradit čas na rodinu, jinak nemá smysl, aby ji měl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 12:02
@Danielss píše:
Hlavní chyba je, že se nesnaží, jak tvrdíš. To podle mě působí, že jsi mu ukradena, necítí se jako viník, že udělal něco špatného…

Ale on se snaží. To zas ne že ne. Ale psala jsem, že mám pocit, že by mohl víc… To je takové hodně subjektivní. Vinu cítí, omluvil se a přiznal, že to hodně pos.al, že je mu to jasné.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 12:05
@Lucie_Sx píše:
A domluvit pravidelné dny, kdy má děti a domácnost on a ty volno?
Plus domluvit společné dny /večery. Domluvit jeho roli v domácnosti - co má na starosti on.
Ať je to pořád stejné a nemusíte se domlouvat znova.
Určitě je fajn, když je chlap aktivní a sportuje, ale musí si vyhradit čas na rodinu, jinak nemá smysl, aby ji měl.

Na tom teď pracujeme. Já si vyhradila docela hodně času pro sebe. Jsem víc v klidu. Ještě teď řešíme náš společný čas bez dětí… Nejtěžší bude to uhlídat, aby to zas nezajelo tam, kde to bylo. Od září se vracím do práce, tak uvidíme, jak to bude fungovat.

• Citovat
  • Nahlásit
3081
27.5.20 12:21

Já myslím, že je fajn, že to spolu zkoušíte znovu. Teď je v modě porouchané věci vyhodit a neopravovat, ale myslím, že je to chyba, zvlášť když máte dvě děti a ty mají tátu rádi. Snaží se, zas po něm nemůžeš chtít, aby si pořád sypal popel na hlavu, to je prostě nedůstojné a nedá se to dlouhodobě zvládnout. Jasně, že po letech to už nikdy, ani pro něj, nebude zamilovanost a motýli v břiše. To je samozřejmě hodně lákavé a příjemné, ale v dlouhodobém vztahu jde spíš o normální lásku, pochopení, empatii, vzájemnou pomoc a pocit sounáležitosti. Myslím, že na to jdete dobře. Vrátil se sám, omluvil se, snaží se. A pokud o něj má milenka stále zájem, je potřeba mu nabídnout něco víc než ona, takže hlavně klid, zázemí, sex a jídlo!:-)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5366
27.5.20 12:22
@Anonymní píše:
Než se přiznal, byli jsme v pohodě. Teď změnu vidím. Snaží se, ne že ne. Koupí vínko na večer, udělá kafe, hladí mě,… V sexu nám to klape super, iniciativa vzešla hlavně od něj. Milenku neznám osobně, ale vím o ni dost skrz některé kamarády. A to že ho ona nevykopla, vím na 100%
@Anonymní píše:
Ale on se snaží. To zas ne že ne. Ale psala jsem, že mám pocit, že by mohl víc… To je takové hodně subjektivní. Vinu cítí, omluvil se a přiznal, že to hodně pos.al, že je mu to jasné.

A co by mohl udělat víc? Dokážeš to pojmenovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 12:31
@Ms.Ragdoll píše:
A co by mohl udělat víc? Dokážeš to pojmenovat?

Ani nevím, jak to pojmenovat. Asi mi chybí takovy větší zájem něco spolu podniknout, plánovat. Třeba že moc neplánuje společný čas jen pro nás 2. Že se tak nějak víc nesnaží žehlit a posouvat nás v téhle oblasti. Prostě něco navíc, nejen fungovat doma v pohodě…

• Citovat
  • Nahlásit
705
27.5.20 12:32
@Anonymní píše:
Stalo se ti to někdy, byla jsi ve stejné situaci? Protože tohle co píšeš, jsem si vždy říkala taky…

Tak nejdřív se to stalo mě. Manželství asi na normalni pohodu, jako všude jinde, ale bez lásky a bez chemie, ať si každý kdo chce co chce říká, mezi partnery by láska být prostě měla a prokázalo se mi, že ten život je potom opravdu hezčí, lépe se vše řeší, buduje, vychovává. A stává se, že jeden přestane milovat. Mít vedle sebe partnera jako otce svých dětí a finanční dotaci, to není nic pro mě. Ja ráda pecuji, starám se, miluji a to nejde o partnera pouze z titulu nějaké jeho role. Navrhovala jsem tehdy, že můžeme fungovat jako rodina, pro naše dítě, ale bez lásky jeden ke druhému a budeme si žít individuálně a to nechtěl ani jeden z nás. Ano, je to dnešní model, ale, děti si privadime do života my a nejprve tu byl ten vztah-MY DVA a jednou děti odejdou a budeme tu zase sami. A ja chci vedle sebe partnera, ne otce svých děti bez lásky, se kterým trpim, možná ho nesnáším, ale zbylí jsme si tu a už jsem asi stará teď někoho hledat-no pro mě horor. Dnešní model, kdy jsi jsou lidí spolu vetsinou materiálně, kvůli dětem a manžel s manželkou nefungujou, nevěra sem tam, ale hlavně, že jsme rodina a všem nasdilime fotky na štěstí… To není model pro mě. Šli jsme prostě každý svou cestou, ano, je to změna, nekomfortni zóna, ale někdy je třeba udělat krok zpět, aby jsi pak mohla udělat dva dopředu. Dnes je můj bývalý šťastný s novou rodinou a vycházíme spolu plnohodnotne jako rodiče. A můj současný partner to chce stejně jako já, utekl přesne z toho modelu, kdy mu žena řekla, nemiluju té a vlastně je mi jedno, co kde děláš, ale jsou tu děti a barak… No tak ja nevim, možná je to výchovou a zkušenostmi, můj tata šel vždy za štěstím:) navíc jsem se vymanila ze spárů potrebujici manželky na soběstačnou ženu, která má vedle sebe muže proto, že chce a ne, že ho potřebuje a je na něm závislá… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
27.5.20 12:36
@Anonymní píše:

Aha, takze nejenom, ze si mohl delat, co chtel, ale jeste se u toho zvladl kurvit. Deti jste chteli oba, ne?
Hele vubec bych si nic nevycitala a hlavne bych se k tomu postavila tak jako ze Chces sanci? Dobre, dam tomu urcity cas, ale pak koncim.
Jako zacit se kurvit, protoze zenska doma steka, ze je ztahana a nema cas pro sebe? To je reseni? misto toho, snad mohl aspon jedno odpoledne v tydnu pohlidat deti a neco doma udelat a ty jsi se mohla krasne zregenerovat a pak by jsi se urcite chovala jinak.
A ted to mate jak? Ted mas uz aspon jendou tydne cas pro sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
705
27.5.20 12:37
@ZuzaM píše:
Já myslím, že je fajn, že to spolu zkoušíte znovu. Teď je v modě porouchané věci vyhodit a neopravovat, ale myslím, že je to chyba, zvlášť když máte dvě děti a ty mají tátu rádi. Snaží se, zas po něm nemůžeš chtít, aby si pořád sypal popel na hlavu, to je prostě nedůstojné a nedá se to dlouhodobě zvládnout. Jasně, že po letech to už nikdy, ani pro něj, nebude zamilovanost a motýli v břiše. To je samozřejmě hodně lákavé a příjemné, ale v dlouhodobém vztahu jde spíš o normální lásku, pochopení, empatii, vzájemnou pomoc a pocit sounáležitosti. Myslím, že na to jdete dobře. Vrátil se sám, omluvil se, snaží se. A pokud o něj má milenka stále zájem, je potřeba mu nabídnout něco víc než ona, takže hlavně klid, zázemí, sex a jídlo!:-)))

Klid, zázemí, sex a jídlo jako není nic extra :lol: to většinou hledají chlapi u těch milenek, kdy je ještě ten bonus pochopení, opora, zážitky, pochvala… To většinou ty manželky nedělají, proč taky, je to můj manžel a dala jsem mu děti, snahy bylo dost :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat