Manželská krize. Překonali jste?

Anonymní
5.11.20 10:46

Manželská krize. Překonali jste?

Ahoj všem. Už rok se plácám v šílené manželské krizi :( Začalo to manželovou nevěrou, poté jsme se domluvili, že chceme spolu pokračovat, ale neukončil to, takže následoval rozchod. Po 2 měsících se chtěl vrátit, tak ksme to opet zkusili. Jsme pořád spolu, nějak fungujeme, ale je to všechno hrozně narušené. Jsme momentálně jako 2 cizinci. Nejraději bych podala žádost o rozvod, ale nechvi se unahlit a chci si být 100% jistá. Nechci vystavit děti dalším odchodům a návratům.
Otazka zní… Je někdo, kdo překonal fakt hnusnou krizi, vydržel nejakou dobu a pak se to přehouplo a bylo zase dobře?
Mam kamarádku, která přežila v krizi několik let a teď mají zase iz několik let líbánky. Stalo se tohle někomu?
Nebojim se financi, ani samoty (aby se na mě nesletla kritika o slabošství) Spíš nejsem ten typ člověka, co šmahem ruky hodi 15 let života a kompletní rodinu do kanálu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
622
5.11.20 10:57

My to zvládli. Jednalo se o ženy skoro dokonanou nevěru. Sedli jsme si a po 23letech manželství si opravdu na férovku v klidu popovídali koho a kde tlačí pata a proč. Bolelo to oba jako prase, to mi věř. Vyčistil se vzduch…
Pak jsme se už k tomu nikdy nevraceli!!!
Oba se snažíme poučit z chyb, vyvarovat se jich, dělat kompromisy a být navzájem vstřícní.
A funguje to. Vztah je lepší než zamlada a to po všech stránkách.
Ale musí chtít oba dva :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
5.11.20 11:05

Kamarádka měla velkou krizi s manželem. Oba na tom chteli pracovat, to mi z popisu u vam prijde ale take, ze jste opet spolu, jen nevite, jak to zlepsit. To je fakt dulezity, ale kazde manzelstvi je jine, kazdy clovek je jiny, takze rady se budou davat tezko.
Oni dochazeli i do manzelske poradny a myslim, ze jim dost pomohlo to, ze to resili s nekym nestrannym. Kamarad, kamaradka se vzdy priklani trochu vic na stranu te blizsi osoby.
Co zkusit i nejakeho toho manzelskeho poradce?
Drzim palce a preji hodne stesti, at se vam to povede! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.20 11:07

Já asi neznám žádný stabilní pár, který by žádnou hlubší krizi nikdy neřešil. Tak půlka to rozdýchala a ti ostatní se rozešli. S dětmi bych se hodně rozmýšlela, jestli je ve vašem případě rozvod jediné možné řešení. Jsou věci, přes které by u mě rozhodně nejel vlak: závislosti, hazard, alkoholismus, domácí násilí, dluhy apod. Nevěru bych překonat dokázala :nevim: zkusili jste manželskou poradnu? Kvůli těm dětem by to za zkoušku snad stálo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60910
5.11.20 11:13

Nevěru jsme rozdychat fakt nedokázala :think: takze bohuzel.. Musíte chtít oba, jinak to nepůjde :think: co manželska poradna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6004
5.11.20 11:16

Tomu co pises na konci celkem rozumim, ale myslim, ze to jsou jen zastupne pseudoduvody proc to nechces ukocit.

Poloz si zasadni otazku, ktera je rozhodujici jestli to ma cenu. Zvladnes odpustit a tolerovat manzelovi dalsi a dalsi pravidelne nevery?

Pokud ano, tak smele do toho a pokud ho nebudes prilis vypruzovat, tak treba zustane s tebou a detma :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 11:18

Poradnu jsme zkoušeli. Navrhnul to sám, když mu hodně teklo do bot a ja byplnila rozvodove papiry a rekla, ať je laskavě podepíše… Byli jsme tam 2×, pak už ji neobjednal. Nechce se mu v nicrm hrabat. Má pocit, že se to vyřeší nějak samo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 11:21
@Chytrak píše:
Tomu co pises na konci celkem rozumim, ale myslim, ze to jsou jen zastupne pseudoduvody proc to nechces ukocit.

Poloz si zasadni otazku, ktera je rozhodujici jestli to ma cenu. Zvladnes odpustit a tolerovat manzelovi dalsi a dalsi pravidelne nevery?

Pokud ano, tak smele do toho a pokud ho nebudes prilis vypruzovat, tak treba zustane s tebou a detma :think:

A co ksou podle tebe teda ty hlavni duvody? To by mě zajímalo.

• Citovat
  • Nahlásit
3379
5.11.20 11:26

Dávám za pravdu mývalovi - neznám pár, který by neřešil nějakou krizi.
A věř, že jsou horší věci než nějaké to zamilování se bokem (nechci strašit, ale vážné nemoci dětí to je asi ta nejtvrdší zkouška :( )

Podle mě teď oba kolem sebe chodíte jak duchové a bojí se jeden druhého, aby se něco nezkazilo. Takže - mazejte do poradny!!!

Nespraví se to hned a svým způsobem to bude i oboustranně bolet, protože budou padat i nepříjemné věci. Ale vyplatí se to.

Neterapeutické závěry, tj. zase to neber tak vážně :-)

• sama jsi možná také zhřešila, minimálně myšlenkou
  • manžel je vů* protože to neukočíroval a pokud to přiznal může těžko udělat víc
  • určitě jsi udělala taky nějaké chyby, ale se sebeobviňováním to nepřeháněj.
  • neboj se se nechat rozmazlovat tj. nech ho ten poklesek nějak odčinit

PS: to vracení se bylo určitě hodně těžké, ale stála jsi mu za to - tak si toho važ :-)

PS2: pokud jsi skutečně nezhřešila, tak máš od manžela jeden bezplatný poukaz na zhřešení, tak ne aby jsi to vyplácala s nějakým volem :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3379
5.11.20 11:28
@Anonymní píše:
Poradnu jsme zkoušeli. Navrhnul to sám, když mu hodně teklo do bot a ja byplnila rozvodove papiry a rekla, ať je laskavě podepíše… Byli jsme tam 2×, pak už ji neobjednal. Nechce se mu v nicrm hrabat. Má pocit, že se to vyřeší nějak samo.

Nevyřeší se to samo, chápu, že je mu to nepříjemné - spíš vyměňte terapeuta, když mu tento/tato nesedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 11:28
@Josef_t píše:
A věř, že jsou horší věci než nějaké to zamilování se bokem (nechci strašit, ale vážné nemoci dětí to je asi ta nejtvrdší zkouška :( )

Podle mě teď oba kolem sebe chodíte jak duchové a bojí se jeden druhého, aby se něco nezkazilo. Takže - mazejte do poradny!!!

Nespraví se to hned a svým způsobem to bude i oboustranně bolet, protože budou padat i nepříjemné věci. Ale vyplatí se to.

• manžel je vů* protože to neukočíroval a pokud to přiznal může těžko udělat víc

PS: to vracení se bylo určitě hodně těžké, ale stála jsi mu za to - tak si toho važ :-)

PS2: pokud jsi skutečně nezhřešila, tak máš od manžela jeden bezplatný poukaz na zhřešení, tak ne aby jsi to vyplácala s nějakým volem :cert:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Děkuji za povzbudivá a vtipna slova.
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 11:30

Spis premyslim nad tim, zda se vracel opravdu proto, ze mu za to stojim, nebo se jen pos.al z toho, co spustil. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
2921
5.11.20 11:33

My jsme měli fakt hnusnou krizi celej rok 2018. Na začátku zjištění jeho hledání štětek, na konci roku to samé, psychicky jsem se složila (s přispěním dalších faktorů). Nikdy nepřiznal, ze u nějaké byl. Hodně mi lhal, hodně ublížil, hrozně se to podepsalo na mojí důvěře vůci němu.
Za ty dva roky jsme to tak nějak dali dohromady. Měla jsem hnusný období, kdy pro mě byly nepředstavitelný, že bych s ním dalších x let žila. Pak jsem ho začala mít znovu ráda jako člověka. No a teď ho asi zase miluju. Musela jsem si projít terapií, zpracovat si sama pro sebe, abych toho kostlivce zavřela do skříně a nějak se s tím celým vyrovnala. Stále to není „jako předtím“, ale už skoro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 11:37
@Anonymní píše:
Spis premyslim nad tim, zda se vracel opravdu proto, ze mu za to stojim, nebo se jen pos.al z toho, co spustil. :roll:

Ať už to bylo z jakéhokoliv důvodu (ty, děti)-vratil se a to se počítá. Vymeťte oba kostlivce že skříně, vždy a to zdůrazňuji jsou na vině oba, nikdy jen jeden. Vše si v klidu proberte, je důležité mluvit i o tom nepříjemném. A pak se rozhodnete. Rozhodně bych to nevzdával

• Citovat
  • Nahlásit
5100
5.11.20 11:50
@Josef_t píše:

PS2: pokud jsi skutečně nezhřešila, tak máš od manžela jeden bezplatný poukaz na zhřešení, tak ne aby jsi to vyplácala s nějakým volem :cert:

Hele, Pepo, my řešíme dennodenně postižené dítě, ale vůbec to není krize mezi námi!! To jsi mimo, že to snad je mnohem těžší v partnerském smyslu. To přece není klín vražený MEZI nás, narozdíl od nevěry, která by byla. Postižení našeho dítěte je náš společný nepřítel, na něhož nahlížíme s manželem společně a nevěra by tím samým určitě nebyla. Tam by měl jeden srdce na kusy a druhý vesele šukal jinde. Vůbec to není horší v tom partnerském smyslu, než nevěra. To jen tak pro vysvětlení ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama