Reklama

Manželská krize při stavbě domu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 23:27
Manzelska krize pri stavbe domu

Potrebuji se spise vypovidat, stavime s manzelem cca rok dum, od te doby co stavba zacala, prisla obrovska krize, vubec nevim jesli to ustojim.
Manzel jede vetsinou pracovat po praci, vraci se hodne vecer.Je unaveny,nervozni.To ja chapu, snazim se mu zajistit po prijezdu domu veskery komfort.Ve dnech, kdy pracovat nemuze se snazim, aby si odpocinul, odreagoval se..Vetsinou to ale skonci hadkou. Hadku vetsinou vyprovokuji deti, mozna ne hadku jako takovou, ale spise se manzel nastve protoze deti krici, delaji binec(jsou proste hlucnejsi).To se vetsinou pak nastvu ja a takhle je to porad dokola. Pokud se nenastve na deti, vytoci ho uplne neskutecny nesmysl, vcera to bylo napr.to,ze jsem se ho zeptala, jestli se pujde s nama fotit na vanocni foceni do skolky. Vyletel po me, ze pry ho neposloucham, ze mi den pred tim rikal, ze ma hodne prace.Tak je to porad dokola, tech duvodu je u nas milion.Jsem uz ale psychicky vyrizena, skoro veskere nase diskuze skonci hadkou.Ja chapu, ze toho ma moc, ale ja kolikrat taky, letet pro deti do skolky, nakoupit, uklidit, okoupat, uspat a rano zase do prace, vsak to zname vsechny. A jeste ta atmosfera doma. Manzel je jak casovana bomba, desim se kazdeho dne, co zas bude, vzpominam jak jsme si krasne zili nez ten blazinec zacal a nevim jak dal. Zacina se mi ten dum protivit, nemam z nej radost.Pred stavbou jsme si navzajem pomahali, resili problemy, vse vetsinou vklidu. Manzel se stavby nevzda, je to jeho velky sen. Omlouvam se za chyby, pisi z mobilu

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anix
Závislačka 3738 příspěvků 28.11.17 23:33

Jediná rada - vydržet, sehnat si hlídání a jit makat s manželem…
Ten barák ani manžel nemůže zato že to zrovna není ideální
Přeci se říká " v dobrém, i zlem " :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 23:40

@Anix hlidani neni bohuzel mozne. Tchyne ma delsi pracovni dobu jako ja a z moje mama nepohlida(nechci rozvadet)Na chuvu nejsou penize a nikdo jiny jako kamaradky a pod nejsou

zrcadlo
Kelišová 6746 příspěvků 28.11.17 23:41

Zkus někde udat děti, jeď tam s manželem, vezmi sebou v termosce horký svařák (pro řidiče dětský punč), pochval mu jeho práci, napijte se spolu, řekněte si, jak jste si to tam vysnili a proč, jak na vás ta náročná rutina posledního roku působí, zeptej se, co můžeš udělat pro to, aby toho stresu bylo míň. Jinak tedy neznám chlapa, který by nadšeně šel do školky na vánoční focení, můj manžel překousne besídku, ale odvařený z toho taky není (a to spěchá z práce za rodinou a dětem se věnuje maximálně), vylítnout asi nemusel, ale vím od kamarádů chlapů, že těžko snášejí důraz manželek na takové ty estetické věci (vyfotíme se na PF, musíme vybrat fotky do fotokalendáře apod. - chlapům je toto většinou úplně šumák).

zrcadlo
Kelišová 6746 příspěvků 28.11.17 23:45
@Anonymní píše:
@Anix hlidani neni bohuzel mozne. Tchyne ma delsi pracovni dobu jako ja a z moje mama nepohlida(nechci rozvadet)Na chuvu nejsou penize a nikdo jiny jako kamaradky a pod nejsou

Sourozence nemáte? Mně kdyby zavolal třeba brácha, že potřebuje nutně něco vyřešit se ženou, tak okamžitě hlídám, a i kdyby se mi ozvala třeba švagrová (se kterou nijak víc v kontaktu nejsem), že by potřebovala výjimečně jeden večer hlídat a nemá se na koho obrátit, tak pomůžu.

vejilka
Závislačka 4430 příspěvků 28.11.17 23:57

Poslední dobou se to tu krizemi v manželství jen hemží :( Zakladatelko, můj manžel taky stále opravuje dům, naštěstí, ve kterém už žijeme. Je to kolikrát opruz, kolikrát už jsem si řekla, že v paneláku jsme přeci jen měli na sebe více času jako rodina. Chodili na procházky, po práci byl většinou s námi…Ale většinou převažují ty pozitiva a neměnila bych. Jeden čas, manžel makal pořád, teď jsme si vyhradili jeden den v týdnu, kdy něco podnikneme. Většinou jdeme s prckem na plavání, nebo i na dlouhou procházku. A je to super. Promluv si s ním. Tyhle barákové krize zažívá většina párů, je ale potřeba, aby alespoň jeden den v týdnu vypnul a věnoval se rodině, jinak se budete stále hádat :( Na jak dlouho to ještě cca je?

JTom
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 29.11.17 00:15

Stavba není pro jednoho. Měl by to být rovnocenný zájem obou, což u vás zřejmě není. Kdyby tomu tak bylo, měla bys plnou hlavu toho, co kde zařídit, koupit, přivézt a na stavbě udělat a nějaké focení bys zaznamenala jen okrajově.

beruska9
Extra třída :D 10629 příspěvků 29.11.17 01:16

Kdyz jsme zacali stavet dum, spousta lidi se me ptala, zda jsem pripravena na rozchod, ze to je zahul…no taky jsme kupovali pozemek se zacatou stavbou od rozvadejiciho se paru. Meli pravdu, zahul to byl a to jsme jeste nemeli deti. Docela dobry napad mi prijde, co pise @vejilka, ale svym zpusobem i @JTom . No rovnocenny zajem to bude tezko, kdyz nekdo musi obstarat deti, ale nemuze on jet 100% prace a barak a ty 100% prace a deti, to se zblaznite. Mohl by jeden den vypustit a venovat rodine a mohla by ses ty nejak podilet? Nevim, v jakem stadiu mate stavbu ani jak velke deti, nemohly by nekdy s vami? A uz to mate pod strechou a nejak rozumne pokrocile, ze bude makat i pres zimu? U nas to hodne „vedl“ manzel, kdyz jsme delali hrubou stavbu, pak jsem to vic prevzala ja, ale to az ve fazi vybirani obkladu a barev na zdi a vubec interieru…a to uz by melo docela jit resit i s detmi.

Malina7
Závislačka 2651 příspěvků 29.11.17 03:56

Zakladatelko, ať stavíš nebo jenom děláš rozsáhlou stavební rekonstrukci je to záhul na nervy. Chce to vydržet a manželovi říct že si vážíš co pro rodinu dělá ale že je nutné aby rodinu neodsouval do pozadí. Myslím že na focení s dětmi si čas udělat mohl… Když se doma hádáte, zkus mu napsat email, stručný, kde svůj názor řekneš a hádka v daný moment nehrozí… Tam bych mu své emoce, které jsi popsala zde napsala ( i s tím že už začínáš mít k domu odpor, jelikož se pomalu rozpadá rodina). Na férovku, ale nefňukat a napsat to jako sebevědomá žena, která umí chápat situaci, ale nebude některé věci tolerovat :,(. Uvidíš co a jak si vezme k srdci.

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 29.11.17 04:40

A proto existuji stavebni firmy, aby se chlap po praci nemusel drit na stavbe.
Taky mame postaveno, ale nechat drit chlapa bych fakt nenechala, prave kvuli rodinne pohode a jeho zdravi.

martasesek
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 29.11.17 06:18
@Verun83 píše:
A proto existuji stavebni firmy, aby se chlap po praci nemusel drit na stavbe.
Taky mame postaveno, ale nechat drit chlapa bych fakt nenechala, prave kvuli rodinne pohode a jeho zdravi.
To je sice pravda. Dokonce i čas strávený stavbou by byl kratší. Ale většina na to prostě nemá potřebné finance. I kdyby se jednalo pouze o uzavřenou hrubou stavbu. Taky vím, že většina co na to má, stejně si to nenechá postavit, protože chce ušetřit za práci. Na druhou stranu nevěřím, že je na stavbě )plně sám. Pokud jo, má to na deset roků :P
@vejilka píše:… Jeden čas, manžel makal pořád, teď jsme si vyhradili jeden den v týdnu, kdy něco podnikneme. Většinou jdeme s prckem na plavání, nebo i na dlouhou procházku. A je to super. Promluv si s ním. Tyhle barákové krize zažívá většina párů, je ale potřeba, aby alespoň jeden den v týdnu vypnul a věnoval se rodině,…

Jakmile jeden den v týdnu vypne, usne, nebude se mi chtět nic podnikat, protože člověk prostě potřebuje regenerovat.

Zakladatelko, musíte si stanovit priority a začít situaci řešit. Na jak dlouho to ještě stavba vypadá? Je mně jasné, že nemůžeš pořádně pomoci, protože obstaráváš děti, ale zkus je vzít třeba na procházku na stavbu (pokud to jde) Doma se pobavte co udělal, co bude dělat, jak to bude vypadat. Hlavně nic nevyčítat, protože tady zdání klame. Prostě komunikovat

Příspěvek upraven 29.11.17 v 06:20

martasesek
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 29.11.17 06:19

Smazáno

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 29.11.17 06:22

@martasesek pokud nemam na neco prachy, nemam to porizovat. Pak to takhle dopada.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 06:32

Tak my taky stavíme dům a to poměrně veliký a náročný, v březnu to bude rok, zatím je za námi úspěšně hrubá, stavíme si to sami. Poznámka o tom, že to má stavět firma mi tedy přijde úplně mimo a že když na to nemáte, tak nemáte stavět :D.
JE to náročné, a to nemáme děti, na stavbě jsme prakticky po práci každý den. Myslím, že manžel by jako první potřeboval oraz, odpočinout si, vyspat se. To udělá divy. Vzít se den volna a strávit ho spolu. Opravdu nemáš žádnou šanci hlídání??? Tím, že tam jsem s partnerem taky, tak je to úplně něco jiného, stavbou žijeme a těšíme se tam každý den, i když se kolikrát hádkám nevyhneme, ale ráno vstaneme s čistou hlavu a bez napětí ve vzduchu.. Nevím v jaké fázi jste, ale nemůžeš tam manželovi pomáhat i s dětmi, máš o stavbu zájem?

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 29.11.17 06:43
@Anonymní píše:
Tak my taky stavíme dům a to poměrně veliký a náročný, v březnu to bude rok, zatím je za námi úspěšně hrubá, stavíme si to sami. Poznámka o tom, že to má stavět firma mi tedy přijde úplně mimo a že když na to nemáte, tak nemáte stavět :D.
JE to náročné, a to nemáme děti, na stavbě jsme prakticky po práci každý den. Myslím, že manžel by jako první potřeboval oraz, odpočinout si, vyspat se. To udělá divy. Vzít se den volna a strávit ho spolu. Opravdu nemáš žádnou šanci hlídání??? Tím, že tam jsem s partnerem taky, tak je to úplně něco jiného, stavbou žijeme a těšíme se tam každý den, i když se kolikrát hádkám nevyhneme, ale ráno vstaneme s čistou hlavu a bez napětí ve vzduchu.. Nevím v jaké fázi jste, ale nemůžeš tam manželovi pomáhat i s dětmi, máš o stavbu zájem?

Co je na tom mimo? Jeho styl zivota zatezuje rodinu, nejenom, ze je hnusnej na deti, ale i na svou zenu. Tak kdyz to nezvlada, at to dostavi nekdo jiny. Sice si plni sen, ale bori tim jejich vztah. To je teda uzasny.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >