Manželská poradna a nebo rozvod?

Anonymní
18.9.19 13:28

Manželská poradna a nebo rozvod?

Zdravím všechny přítomné a (věřím, že) zkušené uživatelky eMimina. Dlouho jsem uvažovala, jestli sem mám něco psát a nebo ne, ale řekla jsem si, že za zkoušku nic nedám. Ale teď k věci…

S manželem jsme se dali dohromady před zhruba deseti lety, tehdy ještě na ZŠ. Aktuálně nám je 22 a 23 let. Loni jsem neplánovaně otěhotněla, ale i přesto všechno jsme se těšili. Přítel mě požádal o ruku a začala se chystat svatba, než se malé narodí. Jenže než jsme se stihli vzít, potratila jsem. Svatbu jsme neodložili, vzali se, ale pro mě to bylo strašně těžké období. Na ten popud jsme si s přítelem pořídili pejska, vzali hypotéku na dům a začali cestovat. Všechno bylo v pohodě, dokud na začátku roku manželově mámě (asi?!) nepřeskočilo a najednou, že si nepřeje, ať k ním jezdím a ani, ať se přibližuji k jejich rodině. Navykládala o mně totální kraviny všem členům rodiny a všichni mě teď nesnáší. Když to bylo čerstvé, říkala jsem manželovi, ať to vyřeší. Snažil se, ale bezdůvodně. Pak mi na to řekl: „Kašli na to, ono to vyšumí.“ Jenže už to bude skoro rok a nenávist vůči mě se spíše jen stupňuje. Jsem z toho úplně psychicky špatně, doma brečím, nezvládám to. Nejde mi tak o to, co si kdo o mně myslí, ale o to, že o mně vykládají kraviny, které nejsou pravda. Zhruba před měsícem to došlo už do takové fáze, kdy jsem manželovi řekla, že končím a začala si balit věci, že jsem ještě dost mladá na to, abych žila s tímhle, že bude snazší se rozvést a jít si každý po svém. Rozbrečel se, prosil mě, že to bude dobré, že to urovná, ať nikam nechodím, že mě miluje. O víkendu byl u rodičů, přijel domů a byl strašně milý. Tak jsem se ho pak ptala, jak dopadlo řešení s rodiči, které mi slíbil. Prý nijak, že to neřešili. Naštvalo mě to ještě víc a řekla jsem mu, že od něj nechci žádný fyzický kontakt - pusa, pohlazení, sex. Asi už toho má taky plné zuby, tak řekl, že jo, jak si přeji. Už to jsou tři/čtyři dny, čekala jsem, že něco udělá (zavolá rodičům, domluví si s nimi schůzku, omluví se mi), ale nic se neděje. Jsem momentálně ve fázi, kdy už toho mám fakt dost a bijí se ve mně dvě možnosti - rozvod a nebo manželská poradna. Myslíte, že má poradna cenu, nebo jsme natolik mladí, že to máme zabalit a jít si každý svou cestou? :( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1139
18.9.19 13:38

Hele, ja chapu, jak te to stve a mrzi, ale nez to nechat resit manzela, nejsi spis sama zvedava, co ti k tomu tchyne povi? Ja bych se sbrala a primo se ji zeptala, co tim jako sleduje. Co a proc o tobe vyklada a hlavne by me zajimalo, jak bude reagovat na primou otazku. Treba ji dojde, ze presrelila a da ti pokoj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11653
18.9.19 13:42

No, nezávidím ti. Určitě bych to taky řešila napřímo. Jen nechápu proč manželovi zakázat fyzický kontakt?? To je ten nejpitomější trest, který by mě napadl. Místo toho, abys mu ještě jednou řekla, že ti to vadí, tak navíc pracuješ na tom, abys oslabila i vaše manželství. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
18.9.19 13:47

Než rozvod zkusila bych to řešit přímo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7246
18.9.19 13:48

Proč trestáš manžela? Já ti nevím, ale přijde mi divné, že z ničeho nic přijde zákaz k nim chodit a pomluvy, něco tomu přece muselo předcházet :nevim: Tak se sejdi s tchyní a zeptej se jí, co proti tobě má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1689
18.9.19 13:55

Vzala bych manzela za ruku a jela k jeho rodicum vyrikat si tona primo se vsema pred manzelem. Podle toho jak by se choval, bych to resila dal…pokud by stal jak pako pred maminkou, tak adios. Vi, ze te to trapi, je to jeho mati taky bych ocekavala ze se te zastane. Ale neocekavala bych, ze to za me on vyresi (cekala jsi ze tam pojede a vyresi to, to je srabacke)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.9.19 13:58

Já to chtěla jet k ní vyřešit, ale manžel, že to nebude nejlepší, že prý to mám nechat, ať to vyprchá. Když jsem mu na to řekla, že by měl zakročit, protože si ona ke mně dovolí tolik, kolik jí on povolí, tak se „urazil“.

• Nahlásit
  • Citovat
1389
18.9.19 13:58

Uf. Hele, bez bližších detailů, co o tobě koluje a jaký vztah k tobě má jeho rodina, to tady konkrétně asi nikdo nevyřeší…
Za mě máš ještě jednu možnost, konfrontovat tu rodinu osobně. Upřímně můžu říct, že v tvém věku bych se na to asi necítila, ale s oprsklostí třicátnice už bych tam prostě nakráčela a vyříkala si s nima z očí do očí, co proti mě ku..a mají :mrgreen:
Postupně, jeden za druhým, nekonfrontačně - aspoň z počátku… co proti mně mají a kde se to vzalo. Klidně bych vzala celou rodinu od A do Z, tchýni nevyjímaje.
Ono žádost o rozvod můžeš podat vždycky :nevim:
JInak je fakt, že jste hodně mladí… v jednom ohledu to může znamenat, že tchýni to může na tobě docela vadit (taky bych nejásala, upřímně, ale zas bych nezašla k ničení snachy, kruci…), v druhém to, že tvůj kluk - ano, kluk, nikoliv chlap - prostě není zralý bouchnout do stolu a postavit se rodině tak, jak by to udělal starší chlap. A nemůžeš to od něj čekat…
Další možností je třeba mírné odesparování od rodiny, abys z toho prostředí byla dál…
Možností máte spoustu, což o to.
Jinak co jsem chtěla původně říct… pokud bys zvolila možnost konfrontace, nebylo by úplně od věci domluvit si psychologa, ne rodinnou terapii, ale sólo konzultace… probrat s ním současnou situaci a nechat si poradit nebo nacvičit, jak jednat při konfrontacích se členy rodiny. Ve svém věku proti nim budeš mít těžkou nevýhodu, tím spíš, když jsi takhle rozhozená :hug: Nepodceňovala bych přípravu. Jo a rozhodně bych nepodceňovala klid a odpočinek ;) Jakkoliv je to zlý a vyčerpávající, tak pamatujuj, že nic nemusíš vyřešit teď, dneska, zítra, do týdne… ani do měsíce… Všechno v klidu, jo? Všechno se nějak vyvrbí. Někdo moudrý řekl, že se ještě nestalo, aby něco nějak nedopadlo ;) Nemusíš se rozhodovat teď ani nic vyřešit do konce týdne. Nech to uležet a rozmysli si to… a vyzkoušej, co vyzkoušet jde, než hodíš papíry na rozvod. ;)
Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.9.19 14:05

Moc děkuji za podporu :hug: Asi máš pravdu v tom, že jsme mladí a jelikož chlapi dospívají později, manžel to nevidí. Psycholog je možná dobrý nápad, za zkoušku nic nedám, ale musím chvíli počkat… aktuálně se necítím ani na jedno - psycholog a ani promluva s rodinou, protože přesně jak píšeš, jsem mladá a nemám v tomhle ohledu zkušenosti. Asi doporučím manželovi, ať tchýni koupí na Vánoce knížku Čtyři dohody, haha. :dance: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
1784
18.9.19 14:09

Tak mas nekolik moznosti. Me osobne by treba stvalo, kdyby se manzel ze me nepostavil, ale zase pokud to neni konfrontacni typ, muze to pro nej byt tezke. Takze v klidu si sednout a rict si, co je pro vas oba akceptovatelné - treba ze on k nim bude jezdit sam a mene casto, aby pochopili, ze s jejich chovanim nesouhlasi, pripadne jim to i ve vhodnou chvili rekne. Ty tam nebudes jezdit vubec, pokud budete mit deti, bude tam s nimi jezdit manzel a nebude je nechavat bez dozoru s tchyni, aby jim nevymyvala hlavicky hazenim spiny na tebe. A k vam domu samozrejme nebude chodit nikdo, kdo o tobe mluvi hnusne. A jnak si nenech kazit vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1689
18.9.19 14:12
@Anonymní píše:
Já to chtěla jet k ní vyřešit, ale manžel, že to nebude nejlepší, že prý to mám nechat, ať to vyprchá. Když jsem mu na to řekla, že by měl zakročit, protože si ona ke mně dovolí tolik, kolik jí on povolí, tak se „urazil“.

No ale to neni manzelova vec, pomlouva tebe nebo manzela? Nerozvadela bych se, ale resila bych to s ni. Stavis manzela,,mezi dve mlynska kola,,
Mlada sice si, ale uz proto je dobre hned na zacatku nastavit hranice. Pak se to tahne celou dobu a to je teprve na masli. Uz ted si z toho spatna, co bude za dalsich 5let vaseho manzelstvi? A za 10? Ocividne se to i podepisuje na vasem manzelstvi, aby jste se nakonec nerozvedli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.9.19 14:15

Já k nim nejezdím, manžel k ním jezdí 1× do měsíce, ale nemohu mu zakázat, aby k nim přestal jezdit úplně. Na rodiče nedá dopustit.

• Nahlásit
  • Citovat
7246
18.9.19 14:16
@Anonymní píše:

Jak to myslis, ze si ona k tobe dovoli tolik, kolik on ji dovoli? Tak se seber a jed za ni, na to snad nepotrebujes souhlas manzela :nevim: co se teda mezi tebou a tchyni stalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.9.19 14:22

Já jí nic neudělala, jen se prý od někoho (největší drbna jejich města, která mě ani nezná) něco dozvěděla (nevím, co) a nehodlá se mnou komunikovat. Naočkovala tak celou jejich rodinu a je spokojená. Já už o poznání méně. Tím, že si ke mně dovolí tolik, kolik povolí manžel myslím to, že pokud jí neřekne: „A dost, mami! Pokud máš problém, tak si ho vyřeš s ní a nehaž na ni špínu,“, tak bude pořád přidávat a zvyšovat své nároky.

• Nahlásit
  • Citovat
1784
18.9.19 14:26

Ja si myslim, ze manzel s tim spolecneho ma - mel by ukazat, ze stoji na strane sve manzelky! A jak se zakladatelko projevuje, ze na rodice neda dopustit?
Jinak zatim bych rekla, ze situace kdy k nim ty nejezdis a on 1× mesicne je dostacujici reseni. On at se o ni doma nebavi a je klid. A kdyz k nim jede, naplanuj si nejaky program pro sebe, co te potesi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama