Manželská poradna - doporučíte?

Anonymni
28.2.08 13:02

Manželská poradna - doporučíte?

K této otázce mě dovedla jedna diskuse o manželství, kterou jsem teď četla, reakce holek a porovnáním s tím v čem žiju já … nechci to tu rozebírat, navíc by to bylo na hooooodně dlouhý článek …

Už párkrát u nás padla hrozba rozvodu, hádky jsou každodenní, vina je na obou stranách, ale zároveň má každý z nás pocit, že na té jeho straně je ta vina menší … oba chceme být spolu, ale nevíme, jak z toho začarovaného kruhu.

Proto vás prosím - poradíte nějakou dobrou manželskou poradnu v Praze??? nejlépe v centru.

Děkuju předem za všechny odpovědi.
Jsem zoufalá, někdy chodím domů s pocitem strachu, co zas přijde a prohádáme několik dní a nocí nebo pak zas několik týdnů je jak o líbánkách. Už to takhle dál nejde.

Pozn.: jako anonymní nemůžu zadat hlasování, tak mi prosím aspoň napište, jestli jste případně manželskou poradnu navštívili a jestli vám to pomohlo. Děkuju ještě jednou za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
28.2.08 15:32

Takhle nějak to vypadá i u nás, taky bych nějakou poradnu chtěla zkusit, ale manžela tam nedostanu. Tvrdí, že jsme v pohodě a poradnu nepotřebujeme :? . Holky, jestli máte zkušenosti - poraďte mi, jak tam dostat tvrdohlavýho chlapa, kterej je strašně spokojenej, i když má čas jen na hádky a internetový kamarádky. Vím, že mě miluje - byl jen takhle debilně vychovanej. Prostě si neumí vážit toho, co má.
Pomohl někomu manželský poradce? Jak to všechno probíhá? Napište prosím zkušenosti a třeba i kontakty - jsem taky z Prahy

• Nahlásit
  • Citovat
20103
10.3.08 11:21

Tak já přidám svou čerstvou osobní zkušenost - před týdnem jsem byla poprvé v poradně, je to zdarma a je tam několik poradců http://www.poradnaprahazv.eu/

Byla jsem u PhDr Kuťáka a celkový dojem zatím moc nemám, spíš jsem jen povídala a přetáhli jsme i vymezený čas 1 hodiny, na další schůzku jdu až za týden tj. 14 dní od té první návštěvy (on je tam jen 1× týdně a má dost plno) a po mě tam půjde i manžel … jen doufám, že si to do té doby nerozmyslí, a hlavně doufám, že nám to pomůže. Když o tom tak přemýšlím, tak jsme tam měli jít hned na začátku, ale kdo to mohl vědět … to každý vždycky doufá, že to zvládnou s partnerem bez cizí pomoci a pak je toho až nad hlavu …

Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20103
10.3.08 11:27
Anonymni píše:
Takhle nějak to vypadá i u nás, taky bych nějakou poradnu chtěla zkusit, ale manžela tam nedostanu. Tvrdí, že jsme v pohodě a poradnu nepotřebujeme :? . Holky, jestli máte zkušenosti - poraďte mi, jak tam dostat tvrdohlavýho chlapa, kterej je strašně spokojenej, i když má čas jen na hádky a internetový kamarádky. Vím, že mě miluje - byl jen takhle debilně vychovanej. Prostě si neumí vážit toho, co má.
Pomohl někomu manželský poradce? Jak to všechno probíhá? Napište prosím zkušenosti a třeba i kontakty - jsem taky z Prahy

Jak ho přimět nevím, ale každopádně můžeš jít do poradny ty a říct mu, že pokud má zájem, ať jde taky

U nás to zatím proběhlo tak, že jsem popsala stručně „rodinnou anamnézu“ tj z jaké rodiny pocházím, jaké bylo zázemí, moje vzdělání a pak totéž o manželovi. Jak dlouho jsme spolu partneří, jak dlouho manželé, jestli jsou děti … no a pak kdy vznikl problém, proč a pak jsem měla chronologicky vyprávět sled událostí. Dostali jsme se po hodině tak do půlka a tak mám další schůzku. Pak si chce promluvit s manželem o samotě aby vyslechl jeho. Pak nás pozve oba dohromady a to nevím, co a jak se bude dít, co bude povídat a tak. ale je to na dlouho

Tak snad je ti to k něčemu, třeba by ti poradce mohl aspoň dát radu, jak přimět manžela, aby tam příště přišel s tebou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama