Reklama

Manželská poradna - hledám cestu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 12.03.18 10:36
Manželská poradna - hledám cestu

Maminky, najde se tu manželství, kterému pomohla manželská poradna? Beru tu jako poslední šanci k tomu, jak se rozhodnout. Zůstat a zachraňovat? Odejít a začít nový život? Vždycky jsem se dokázala rozhodnout, ale teď mi to nejde a už je to víc jak rok. Srdce říká ne, rozum ano. Nebo je to obráceně? Celá situace je o to složitější, že máme malé dítě, tedy s manželem se vídám a budu vídat pravidelně. Už přes rok spolu nebydlíme. On má dům a hypo a já aktuálně nájem s dítkem. Je tu maminka, která se nedokázala rozhodnout? Která se prala s lítostí vůči manželovi, i když jí ublížil? Taková maminka, která se ze svých chyb nedokázala opakovaně ponaučit a dělala je stále? Co vám pomohlo se rozhodnout? Jak jste si udělaly pořádek v hlavě? Jen chci dodat, že nerazím názor „zachraňovat“ vztah kvůli dítěti. To mé je ještě malé, nerozumí tomu a věřím, že pokud se rozhodnu žít svobodně, bez manžela, tak mě jednou pochopí.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Aromalampa
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 12.03.18 10:43

Promiň, ale těch informací je příliš málo. Co se stalo, čím ti ublížil, jak dlouho spolu jste, jak se chová jinak? Neporadí tu stejně nikdo pořádně, ale alespoň bude základ a ono možná až to uvidíš sepsané ty sama, budeš tu odpověď najednou znát…

BaMaK
Závislačka 2754 příspěvků 33 inzerátů 12.03.18 10:44

@nejaktodopadne A zachraňovat chcete oba? Jinak to nemá cenu.

nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 12.03.18 10:46

@BaMaK Manžel poradnu odmítal, ale nakonec souhlasil. On nás miluje a chce žít s námi. Bez nás celkem chátrá, jestli můžu použít takové slovo.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33016 příspěvků 10 inzerátů 12.03.18 10:56

Píšeš opravdu hodně málo informací, takže konkrétně se vyjádřit nelze. Poradnu bych určitě vyzkoušela v případě, že je tam oboustranná vůle něco změnit, odpustit si, začít znovu. Pak to smysl má a znám ze svého okolí vztahy, kde se partneři rozešli, vrátili k sobě a jsou spolu x let spokojení. Rozchod a tím úplný konec myšlenek na obnovení vztahu tam, kde není na jedné straně zájem, kde je z jedné strany popírán problém atd.Tam to nemá cenu. Kdyžtak zkus napsat na tento mail: poradna@emimino.cz, kde radí paní psycholožka a zkusí ti dát konkrétnější radu podle vaší situace.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 12.03.18 11:02

Manžel mi rovněž ublížil (psychicky i fyzicky), také jsem se odstěhovala na půl roku, manžel chátral, také mi ho bylo líto a stále jsme tehdy k němu něco cítila. V poradně jsme byli. Vrátila jsem se k němu tehdy před Vánoci (sentimentální to čas). A závěr? Už bych to neudělala, tu vztahovou agónii jsme si pouze o další rok prodloužili. Dnes, o 5 let později mám jiného manžela, další dvě krásné děti a jsem ráda, že se mi podařilo se od předešlého vztahu oprostit (rozvést).

nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 12.03.18 11:03

@Aromalampa Myslela jsem si, že bude zbytečné zatěžovat vás detaily :roll: Pokusím se ve zkratce… Manžel je starší o 12 let, ale působí mladším dojmem. Největší problém je jeho cholerická povaha. První tři roky se vztekal a nezatahoval mě do svých výbuchů. Šel ven, vyhulákal se, po chvíli přišel a omluvil se. S tím jsem si ho brala. Viděla jsem jiné přednosti, bylo nám fajn. Brala jsem si ho i s tím, že se nerad účastní hromadných akcí, jako narozeniny, Vánoce atd. Tedy návštěvu u rodičů absolvoval 1× za rok. I s tím jsem se smířila:-) Přišla svatba, početí, porod a pak přišel o svou vysněnou práci. Začal mi nadávat, křičet na mě, přidala se žárlivost a vlastně i omezování svobody. Odešla jsem jednou, vrátila se. Odešla jsem opět, ale zase jsem se vrátila. Měla jsem pro sebe a dceru neustále sbalenou tašku a čekala na okamžik, kdy začne křičet a já budu mít důvod odejít - utéct. Odešla jsem znovu a padala žádost o rozvod. Jasně že jsem ji stáhla. Sliboval hory doly, že se změní, že už takový nebude, že se choval hrozně a další sladké řečičky, které používal neustále dokola. Tak jsem se vrátila :mrgreen: Vydržel být hodný měsíc, tak jsem tu žádost podala znova. No jasně :mrgreen: Opět jsem ji stáhla. Bohužel jsem se dostala do fáze, kdy jsem začala být hysterická a vytočilo mě každé špatné slovo směrem k mé rodině. Já jsem jinak kliďas, optimista, každého dokážu pochopit, ale najednou se prostě nepoznávám. O dítě se manžel dokáže postarat báječně. Je dobrý táta. Ale strašně pohodlný. Nikoho nepotřebuje, stačíme mu jen my dvě. Takže já teď bydlím v nájmu a neustále přemýšlím, jak z toho ven. Jak se rozhodnout? On má pořád naději, že se vrátíme, ale jaksi jeho skutky to zatím nedokazují. Pořád si říkám, že jsem byla tak moc zamilovaná a měli jsme se hezky, že to nejde jen tak zahodit, ale na druhou stranu… Takových nás bylo… Má smysl ještě bojovat?

nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 12.03.18 11:03

@Tiger-lily moc děkuji, vyzkouším to

nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 12.03.18 11:05

@Petrusska007 Jak? Jak jsi to dokázala? Já si nevím rady, nedokážu si pomoct :oops: Vracím se tam pořád dokola se slovy, teď už to bude vážně jiné, teď už to vyjde…

mamina2017
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 12.03.18 11:07

To mají holky pravdu… moc jsi toho nenapsala. Jsem zastance toho, že by člověk neměl při prvním problému útíkat. Ale těžko říct, kolik u vás těch problémů bylo..

BaMaK
Závislačka 2754 příspěvků 33 inzerátů 12.03.18 11:08
@nejaktodopadne píše:
@BaMaK Manžel poradnu odmítal, ale nakonec souhlasil. On nás miluje a chce žít s námi. Bez nás celkem chátrá, jestli můžu použít takové slovo.

Pokud chcete oba, pak je poradna dobrý nápad. Kamarádce zachránila manželství, dětem tátu…mimo jiné si uvědomila, že chyba byla na obou stranách. Ukázali jim cestu, jak fungovat jako rodina (zní to divně, ale prý to tak bylo-byla ona s dětmi a pak on-tak trochu mimo ně), jak komunikovat, řešit problémy…

nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 12.03.18 11:13

@mamina2017 Já jsem fakt držela, držela jsem dlouho, ale dlouhodobě se to nedá:-/ Víš, on člověk ze zoufalství dělá zoufalé činy, ale já prostě nedokážu zapomenout, odpustit a to je asi největší problém. Kde je ta hranice odpustitelnosti? Jsem zoufalej, že mě opustíš, tak tě zamknu doma a ty určitě změníš názor. Evidentní krok ze zoufalství, ale jak se cítí ten druhej? Tak, že tohle už je vážně konec. A ponaučení? Samozřejmě se nekonalo… Jen jsem nezapomněla, ale dokážu to pochopit…

nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 12.03.18 11:15

@BaMaK Vím, že jsem dělala a dělám spoustu chyb a věřím, že kdyby jsme to řešili dřív, nemuselo to zajít tak daleko, ale manžel nechtěl… Svolil až teď, kdy to vidí, jako možný způsob, jak se mu vrátit.

mamina2017
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 12.03.18 11:16
@nejaktodopadne

Otázka je, jestli se ti to zda v pořádku ohledně malé. Pokud bude žít v takovém prostředí, tak ji to přijde normální, ale pro její budoucí život je na prd. Člověk by měl mít nějaké standardy. Já třeba žila v harmonické rodíně.. naši se akorát „hádali“, když máti chtěla vymalovat a to náš taťka nesnášel :D :D Takže bych nedovolila, aby můj 9 měsíční syn žil v prostředí, kdy já bych nevěděla hodiny ani dne s jakou náladou přijde můj partner. Vím, člověk hledá i ty pozitivní věci.

mamina2017
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 12.03.18 11:22

Bohužel znám takových chlapů víc a jsou to prakticky citoví vyděrači. A ty bohužel nejsi už sama… nebo bohu dík? :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama