Manželská poradna. Opravdu pomáhá?

Anonymní
28.9.20 15:44

Manželská poradna. Opravdu pomáhá?

Ahojte, :mavam:

máte tu někdo zkušenost s manželskou poradnou? A pomohla Vám k záchraně vztahu nebo ne? Uvažuji nad ní, ale mám pochybnosti, zda to má smysl. Ze svého okolí jsem nabyla dojmu, že je to byl naopak poslední hřebíček do rakve. Díky za zkušenosti. K.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24076
28.9.20 15:49

Záleží kdy a s jakou motivací tam lidé jdou. My jsme chodili, ale k záchraně to nepřispělo, bylo už pozdě. Tak o 2-3 roky. Ale ztracený čas to určitě nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8904
28.9.20 15:52

Já neznám nikoho, komu by to zachránilo vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2418
28.9.20 15:59

Dle mě je to spíš na uklidnění svědomí, že jste pro to udělali všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1789
28.9.20 16:07

Nám pomohla. Ale vztah jsme chtěli zachránit oba, jen jsme nevěděli jak na to. Respektive jsme potřebovali pohled někoho neutrálního, kdo nás nezná. Ne, že bychom tam dostali návod, jak zachránit vztah, ale ten pohled zvenčí byl skvělá reflexe, se kterou jsme potom dal s manželem pracovali už bez poradny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5137
28.9.20 16:27
@Anonymní píše:
Ahojte, :mavam:máte tu někdo zkušenost s manželskou poradnou? A pomohla Vám k záchraně vztahu nebo ne? Uvažuji nad ní, ale mám pochybnosti, zda to má smysl. Ze svého okolí jsem nabyla dojmu, že je to byl naopak poslední hřebíček do rakve. Díky za zkušenosti. K.

V rodině to nepomohlo, ale tam byla snaha pouze z jedné strany

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3775
28.9.20 16:49

Neznám nikoho, komu by manželská poradna pomohla. Za mě. Pokud se snaží oba, vztah lze zachránit i bez poradny. Pokud jen jeden, nepomůže ani svecena voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
769
28.9.20 16:50

Nám nepomohla, respektivě mně. Ale pokud tam chodí oba a oba mají zájem své manželství zachránit, přiznat si chyby a pracovat na sobě, může to vyjít. Jestli jste ale ve fázi, kdy máte pocit že „za všechno“ může ten druhý, nemá to smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4794
28.9.20 18:17

Nám nepomohla, jeho city už byly jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 18:23

Nám pomohla. Byli jsme zatím 2× a hned první schůzka nám hodně dala. Pomohla nám uvědomit si své chyby a začít na vztahu pracovat. Chceme tedy oba dva, pokud by chtel jen jeden, tak to asi nemá cenu.
Mně osobně to třeba hodně pomohlo v tom uvědomit si, co dělam špatně, neboť jsem své chyby fakt neviděla a nebyla si jich vědoma. Pracuji na kompromisech.

• Citovat
  • Nahlásit
2293
28.9.20 18:29

Ono má někdy smysl tam chodit i sama, člověk si třeba uvědomí, že dělá i on chyby, případně jak reagovat na partnera. To se může hodit i po rozvodu při řešení dětí nebo do dalšího vztahu. Ale pokud už má partner zaječí úmysly, tak to asi nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
29.9.20 09:38

Pomohla, ale jen na chvíli. Po nějakém čase se vše vrátilo do starých kolejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2375
29.9.20 09:40

My to zkusili v době krize a oba odešli s pocitem „co to dopr… bylo“. Asi záleží i na terapeutovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 09:44

Spíše ne. Důvodů bych našla víc. Na mé straně asi to, že v té době jsem poznala někoho jiného a motivace vztah zachraňovat na mé straně poněkud poklesla. Navíc jsem se přes některé věci, které v té poradně manžel řekl, nedokázala přenést (třeba přes tu, že se se mnou dal dohromady hlavně proto, jak vypadám, nebo že se mě snaží „napravit“, abych byla pro okolí přijatelnější a aby mě lidi měli rádi). Navíc řekl, že určité věci, které byly podle té poradkyně jednou z příčin konfliktů a problémů mezi námi, měnit nehodlá, protože si myslí, že je dělá správně.

Neříkám, že na těch sezením nezazněla spousta zajímavých věcí. Určitě ano. Lecos jsem si uvědomila i já. Ale mám pocit, že to nakonec stejně narazilo na to, že manžel některé věci, které byly z mého pohledu klíčové, nebyl ochotný změnit. Otázkou je, jestli by to bývalo pomohlo, když si sebekriticky přiznám, že i ta moje motivace vztah zachránit šla postupně vniveč. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
29.9.20 09:59
@Anonymní píše:
Ahojte, :mavam:máte tu někdo zkušenost s manželskou poradnou? A pomohla Vám k záchraně vztahu nebo ne? Uvažuji nad ní, ale mám pochybnosti, zda to má smysl. Ze svého okolí jsem nabyla dojmu, že je to byl naopak poslední hřebíček do rakve. Díky za zkušenosti. K.

Hlavne bych sel do poradny, kde sedi zenska (samozrejme s „neutralnim“ pohledem). Aby te uchlacholila, ze je chyba na strane chlapa a ze ty jsi milionova a kazdy by se mel o tebe prat do roztrhani, jen to hovado doma si toho nevazi a ze musite na vztahu pracovat (rozumej tim, ze chlap by mel zavrit hubu a zacit soupat nohama).

Byt vama bych sel radeji k morgosce na vyklad karet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama