Manželství - je tohle konec vztahu?

Anonymní
17.9.20 12:23

Manzelstvi - je tohle konec vztahu?

Dobrý den,

již delší dobu řeším toto v manželství… nevím jak začít a jestli se bude chtít někomu třeba kdo to má podobně posdílet zkušenosti… Tato situace už prostě trvá hodně dlouhou dobu a mám za sebou už to, že jsem se psychicky složila.
Takže… s manželem spolu nespíme, pouze když je dítko u babičky což je cca jednou za měsíc… a jinak bohužel musíme spát odděleně protože manžel prostě chrápe tak, že se to nedá vydržet a myslím, že nás to dost odcizilo, ale i předtím když jsme spali spolu, žádné objímání neprobíhalo…
Když jme byli naposledy u mých kamarádů, tak mne tam znemožnil, až jsem lapala po dechu nestalo se to poprvé… nebo spíše usadil poznámkou ze soukromí, podotýkám, že to byli spíše známí a né moji nějací důvěrní kamarádi..
Teď se stalo to, že měl manžel domluvený víkend s kamarády, prý nějakou chatu a jsou to chlapi, teda jeden, o ktrým víme, že není své manželece věrný… Já jsem lehla s chřipkou on na mne začal řvát že teda pojede, že ho to nezajímá a že jsem mu to udělala naschvál 8o nestalo se to poprvé takto se na mne rozkřikl už na dovolené… Já jsem reagovala křikem a obviňováním, protož představa, že mi ani nanakoupí a nechá mne v horečce doma pro mne byla prostě hrozná…dítě chtěl odvézt babiččce, nakonec zůstal, ale nekomunikovali jsme spolu…
Jinak spolu mluvíme o provozních věcech. Často chodí se svým kamarádem a jeho ženou sám na pivo je to tak dvakrát do týdne a rád s nimi tráví čas: víkendy a dovolené v jejich režii, což mne upřímně již několik let celkem vadí… s ženou jeho kamaráda se z nás nejlepší kamarádky nestaly… říkala jsem si, že nejsem ani první ani poslední, že tohle řeší prostě hodně žen a zkusila obnovit koníčky a odpoutat se… trochu to pomohlo… odejít nemám kam, nemám na to finance, domácnost financujeme když to jde půl napůl, ale poslední dobou více on a on to dobře ví…v noci mne to dostihne a bulím a vím že to není dospělý přístup…jenže vím, že bych se na to měla vykašlat protože kdo má ideální manželství, že… ještě se mnou před synem mluví často stylem „zklidni hormon“ a co zase hysterčíš když je nějaká vypjatá situace apod… samozřejmě i já mám spousty chyb snažím se na nich pracovat, ale on jakoukoli chybu na své straně nepřipouští… na výchově dítěte se neshodneme… mám pocit, že celé vychovávání je na mne, manžel s dítětem - 6 let chce být hlavně kamarád, když něco koupí nedá mu to za nás ale za sebe… v létě jel na dovolenou sám se synem a nebylo jisté jestli nějaká dovolená rodinná bude a nakonec tedy týden byla… volné dny na dovolenou jsem měla, ale on nechtěl abych jela bylo to s jeho známými… Vím že bych tuto situaci měla ustát ale nějak se mi to nedaří a vnitřně mne to hrozně štve…řešení nemám, pořád je to otec mýho dítěte a záleží mi na něm…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1993
17.9.20 12:47

Pracujes? Bydlení je koho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 12:51

Já jsem teď přišla o práci, máme společnou hypo na byt…

• Citovat
  • Nahlásit
24667
17.9.20 12:51

Já ti nevím, mě přijde, že zas tak hrozné hříchy nedělá…Vy prostě nejste kompatibilní, to je pak těžký…Třeba s tou svou nemocí - mě ten jeho návrh, že dítě odveze k babičce a on pojede se známýma nepřišel - vzhledem k vašim vztahům - zas tak špatnej. O život ti nešlo a nakoupil by ti předem, zas tolik toho na víkend nepotřebuješ…Stejně píšeš, že jste se spolu pak ani nebavili..
A s tím kámošem…Manžel má několik kamarádů (s rodinami) a s jedním taky nejsme úplně kompatibilní ohledně představ o trávení volného času. Tak jsme se dohodli na kompromisu. Společná dovolená ano, program jen částečně. Když bude pánská jízda (s dětma, ty se mají moc rády), zůstávám na chatě a hodím si nohy hore :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
17.9.20 12:56

Pro mě je vykřičník to, že dělá dovolené, ale vlastně u žádné nechce, abys byla a že se to povedlo v podstatě náhodou.

Chlap má mít svůj čas, svoje kamarády, ale má chtít trávit čas i se svojí ženou a to tady nevnímám. To je na tom to nejsilnější. Působí to tak, že jsi podřadná.

Že by odjel v tvé nemocí mi přijde ok, já nejraději umírám sama, moc nejím a jogurty, sýry, balená šunka v ledničce vydrží dlouho. U nemoci nepotřebuji vysokou gastronomii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 12:58

Tohle chování je mi moc povědomé. Také mě manžel začal před kamarády shazovat. Třeba ve smyslu, že nezvládám péči o děti a pod… Nebo utrousil nějakou ztrapnujici poznámku. S tou nemoci jak bych viděla kopii, akorát mě teda nechal doma i 2 děti, z toho jedno půlroční :cert: Dlouho jsem se snažila si namlouvat, že to není tak zlé… Až jednou přišel s tím, že má milenku s odchází… Takhle hnusné se obvykle nikdo nechová bez příčiny…

• Citovat
  • Nahlásit
17.9.20 13:03
@Anonymní píše:
Dobrý den,již delší dobu řeším toto v manželství… nevím jak začít a jestli se bude chtít někomu třeba kdo to má podobně posdílet zkušenosti… Tato situace už prostě trvá hodně dlouhou dobu a mám za sebou už to, že jsem se psychicky složila.
Takže… s manželem spolu nespíme, pouze když je dítko u babičky což je cca jednou za měsíc… a jinak bohužel musíme spát odděleně protože manžel prostě chrápe tak, že se to nedá vydržet a myslím, že nás to dost odcizilo, ale i předtím když jsme spali spolu, žádné objímání neprobíhalo…
Když jme byli naposledy u mých kamarádů, tak mne tam znemožnil, až jsem lapala po dechu nestalo se to poprvé… nebo spíše usadil poznámkou ze soukromí, podotýkám, že to byli spíše známí a né moji nějací důvěrní kamarádi..
Teď se stalo to, že měl manžel domluvený víkend s kamarády, prý nějakou chatu a jsou to chlapi, teda jeden, o ktrým víme, že není své manželece věrný… Já jsem lehla s chřipkou on na mne začal řvát že teda pojede, že ho to nezajímá a že jsem mu to udělala naschvál 8o nestalo se to poprvé takto se na mne rozkřikl už na dovolené… Já jsem reagovala křikem a obviňováním, protož představa, že mi ani nanakoupí a nechá mne v horečce doma pro mne byla prostě hrozná…dítě chtěl odvézt babiččce, nakonec zůstal, ale nekomunikovali jsme spolu…
Jinak spolu mluvíme o provozních věcech. Často chodí se svým kamarádem a jeho ženou sám na pivo je to tak dvakrát do týdne a rád s nimi tráví čas: víkendy a dovolené v jejich režii, což mne upřímně již několik let celkem vadí… s ženou jeho kamaráda se z nás nejlepší kamarádky nestaly… říkala jsem si, že nejsem ani první ani poslední, že tohle řeší prostě hodně žen a zkusila obnovit koníčky a odpoutat se… trochu to pomohlo… odejít nemám kam, nemám na to finance, domácnost financujeme když to jde půl napůl, ale poslední dobou více on a on to dobře ví…v noci mne to dostihne a bulím a vím že to není dospělý přístup…jenže vím, že bych se na to měla vykašlat protože kdo má ideální manželství, že… ještě se mnou před synem mluví často stylem „zklidni hormon“ a co zase hysterčíš když je nějaká vypjatá situace apod… samozřejmě i já mám spousty chyb snažím se na nich pracovat, ale on jakoukoli chybu na své straně nepřipouští… na výchově dítěte se neshodneme… mám pocit, že celé vychovávání je na mne, manžel s dítětem - 6 let chce být hlavně kamarád, když něco koupí nedá mu to za nás ale za sebe… v létě jel na dovolenou sám se synem a nebylo jisté jestli nějaká dovolená rodinná bude a nakonec tedy týden byla… volné dny na dovolenou jsem měla, ale on nechtěl abych jela bylo to s jeho známými… Vím že bych tuto situaci měla ustát ale nějak se mi to nedaří a vnitřně mne to hrozně štve…řešení nemám, pořád je to otec mýho dítěte a záleží mi na něm…

Podle mě jsi hysterka a hrotíš kokotiny. Když jsi nemocná, tak bys je měla poslat pryč sama od sebe a odizolovat se logicky ne? Nakoupí ti než odjede a můžeš se vyležet. Dítě veme, tak o co ti jde? Chrápe odsouložila jsi se jinam ale vina to je jeho? Tak mu narvi lahváče do chřtánu. Dovolí si chrápat zmetek jeden. Ja jsem třeba zastáncem odděleného spaní a ještě aby se po mně někdo v noci válel (tvoje objimani). Místo knourani se začni chovat jako samostatná dospělá bytost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
17.9.20 13:04

Mně to taky nepřijde nijak šílený. Jako není to idealní vztah, ale taky žádná hrůza. Vadilo by mi, kdyby mě manžel shazoval a to před kýmkoliv. Jenže já jsem zas držka, že se ozvu a dostal by to pěkně sežrat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
633
17.9.20 13:09

Já bych ráda slyšela verzi tvého muže. Dle mého trochu přeháníš a on je z tebe frustrovaný a vyhýbá se ti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4639
17.9.20 13:10

Podle mě někoho má. Stoprocentně.

Na tvém místě bych si začala aktivně hledat práci, budeš to potřebovat. Finance jsou základ k osamostatnění se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4639
17.9.20 13:14

Jinak holky celkem zírám, kolika z Vás na tom nepřijde nic hrozného. 8o

Vždyť s ní odmítá trávit svůj volný čas, ponižuje ji před přáteli, shazuje před dítětem, ignoruje ji.

Mně to přijde hrozný dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6803
17.9.20 13:15

Zacala bych si jet svoji vlastni linii. svoje zajmy, svoje pratele a svoji dovolenou. Prdela bych na nej. S hysterickyma scenama bych prestala.
Zacni hlavne makat na tom, aby jsi mela dobrou praci a nebyla na nem financne zavisla, aby jsi proste mohla, az budes chtit, odejit. Chce to se zacit mit rada a neplytvat casem na nej a nenicit si kvuli nemu nervy.
Tohle je podle me spolubydleni s detma a kvuli detem, to se proste nekdy stava. Ale to neznamena, ze to musi byt na veky a ze v tom clovek musi zustat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4639
17.9.20 13:19
@Pavlik Morozov píše:
Podle mě jsi hysterka a hrotíš kokotiny. Když jsi nemocná, tak bys je měla poslat pryč sama od sebe a odizolovat se logicky ne? Nakoupí ti než odjede a můžeš se vyležet. Dítě veme, tak o co ti jde? Chrápe odsouložila jsi se jinam ale vina to je jeho? Tak mu narvi lahváče do chřtánu. Dovolí si chrápat zmetek jeden. Ja jsem třeba zastáncem odděleného spaní a ještě aby se po mně někdo v noci válel (tvoje objimani). Místo knourani se začni chovat jako samostatná dospělá bytost

Jasně, má držet hubu a krok, hysterka jedna! Taky by ji mohl mlátit, že. :mrgreen:

Prostě se odcizili no, jestli spolu dlouhodobě nespí a netráví spolu čas, pak není divu. To ale neznamená, že má nějaké právo k tomu, chovat se k ní jako hulvát.

V tom vztahu jsou dospělí oba, i on by měl přiložit ruku k dílu, ne jen placat cosi o hysterkach a zdrhat z domu co to jde.

Příspěvek upraven 17.09.20 v 13:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1993
17.9.20 13:19
@Ms.Ragdoll píše:
Jinak holky celkem zírám, kolika z Vás na tom nepřijde nic hrozného. 8o

Vždyť s ní odmítá trávit svůj volný čas, ponižuje ji před přáteli, shazuje před dítětem, ignoruje ji.

Mně to přijde hrozný dost.

Mně taky. Zajímalo by mě, kdy to nabralo takový spád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63648
17.9.20 13:27
@Anonymní píše:
Tohle chování je mi moc povědomé. Také mě manžel začal před kamarády shazovat. Třeba ve smyslu, že nezvládám péči o děti a pod… Nebo utrousil nějakou ztrapnujici poznámku. S tou nemoci jak bych viděla kopii, akorát mě teda nechal doma i 2 děti, z toho jedno půlroční :cert: Dlouho jsem se snažila si namlouvat, že to není tak zlé… Až jednou přišel s tím, že má milenku s odchází… Takhle hnusné se obvykle nikdo nechová bez příčiny…

Jojo, stejná zkušenost. POnižování, shazování, věčná kritika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama