Manželství mi nic nedává, co s tím?

Anonymní
26.2.21 08:13

Manželství mi nic nedává, co s tim?

Jsem s manželkou 5 let a máme 2 deti. (1 rok naše a 4 leté její) Cítím, že mi náš vztah nic moc nedává. Jsem celkově spis uz apatický a co dělá žena mě moc aktivně nezajímá. Vážím si jí a mám ji rád, ale cítím se jak v 30 letem manželství.
Samozřejmě se díky tomu hádáme a je to ještě horší. Nevím jak to nakopnout, mám se nejlépe, když je pryč a můžu být s dětmi sám a dělat si vše po svém. Nějak ani necítím, že by mě moc štvalo se starat o děti sám (nebo o své).

Samozřejmě to na vztahu nepřidá, když vím, nebo si myslím, že to zvládnu i sám úplně v poho. Je to ve všem pak cítit.

Pomohl by mi nějaký terapeut? Nemam moc kamarádů, se kterými bych to mohl rešit. Docela se v tom placam, nevím co chci a co bych měl.

Potřebuji nakopnout, ale nevím jak a zatím to spíš ser. u ten vztah nenávratně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
987
26.2.21 08:18

5 let spolu, čtyřleté její, takový výběr asi nepochopím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1692
26.2.21 08:20

Jsi z manželkou 5 let a 4 leté dítě je její, můžeš mi to objasnit. A navíc mi připadá že nejsi na manželství zralý a nebo tě manželka jistým způsobem nepřitahuje. Já osobně bych považovala za poctivé jednání to manželce všechno říct, nevím jestli by v tvém případě pomohl terapeut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9003
26.2.21 08:21

Jak spolu můžete být 5 let a ona mít 4 leté dítě s někým jiným? A z jak ho důvodu o ni nemáš zájem. Dokážeš to pojmenovat a máš snahu s tím něco dělat. Ona to vi a má snahu váš vztah řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2782
26.2.21 08:24
@JancaS84 píše:
Jak spolu můžete být 5 let a ona mít 4 leté dítě s někým jiným?

Nejspíš jeden z hrdinů dnešní doby, kteří se dali dohromady s těhotnou od jiného. :think:

Ale jestli se tam nemotá ex jako otec jednoho z dětí, tak to myslím tady nehraje roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
26.2.21 08:24
@JancaS84 píše:
Jak spolu můžete být 5 let a ona mít 4 leté dítě s někým jiným?

Zřejmě si jí našel těhotnou, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20757
26.2.21 08:26

A co dáváš ty do manželství?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
26.2.21 08:26
@Anonymní píše:
Jsem s manželkou 5 let a máme 2 deti. (1 rok naše a 4 leté její) Cítím, že mi náš vztah nic moc nedává. Jsem celkově spis uz apatický a co dělá žena mě moc aktivně nezajímá. Vážím si jí a mám ji rád, ale cítím se jak v 30 letem manželství.
Samozřejmě se díky tomu hádáme a je to ještě horší. Nevím jak to nakopnout, mám se nejlépe, když je pryč a můžu být s dětmi sám a dělat si vše po svém. Nějak ani necítím, že by mě moc štvalo se starat o děti sám (nebo o své).

Samozřejmě to na vztahu nepřidá, když vím, nebo si myslím, že to zvládnu i sám úplně v poho. Je to ve všem pak cítit.

Pomohl by mi nějaký terapeut? Nemam moc kamarádů, se kterými bych to mohl rešit. Docela se v tom placam, nevím co chci a co bych měl.

Mluvíte o tom spolu? Jak moc náročné je to roční dítě? Žena se o nic nezajímá? Nebo se zajímá jen o děti?
Když máš pocit, že bys děti zvládl sám bez ní, jak dlouho s nimi (se svým) býváš sám? Pár hodin? Pár dnů? Děláš všechno nebo jen děti nakrmíš a posadíš k televizi?
Má žena taky čas pro sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7438
26.2.21 08:29

Tak za mě je vztah hlavně o rozhodnutí. Že když už jsem se rozhodnul, zvolit tohohle člověka a mít s ním dítě, tak prostě už nepřemýšlím coby kdyby. Dost se to tím zjednoduší. Něco jako v jídelně - jedno jídlo - nafasuješ a jdeš - výběr - sakra…

Jak jsem někde četla, milovat je sloveso, tak něco dělej… Samo se nic…samospád nic… Střídavka pro děti je nic moc, i když spolu rodiče vychází a jsou flexibilní. Jakmile to drhne, je to pro děti vcelku hodně nic moc. Tak si rozmysli, co chceš pro svý dítě. Fungující rodinu nebo z něj uděláš balík na cestě s vynervovanou matkou - nehledě na to, že další partnerka ho nemusí úplně přijmout a budeš dělit sourozence, kteří spolu totálně vyrůstají jako praví sourozenci - když není starší tvoje.

Já nevím, takhle si napiš plusy a mínusy… a pak se nějak rozhodni, co ti vychází lépe, co má pro tebe prioritu. Terapeut je na místě. Nepíšeš NIC o problémech, jen nějak tě už partnerka nebaví a to mě třeba přijde, že stojí za to, se s tím popasovat už kvůli dětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7438
26.2.21 08:30

Ale tohle:
*Samozřejmě se díky tomu hádáme a je to ještě horší. Nevím jak to nakopnout, mám se nejlépe, když je pryč a můžu být s dětmi sám a dělat si vše po svém. Nějak ani necítím, že by mě moc štvalo se starat o děti sám (nebo o své).

Samozřejmě to na vztahu nepřidá, když vím, nebo si myslím, že to zvládnu i sám úplně v poho. Je to ve všem pak cítit.*

Mě přijde jako dobrá sebereflexe. Já myslím, že by ti terapeut mohl pomoct se zorientovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
26.2.21 08:45

A co jsi čekal, že ti manželství dá? Zábavu? Neustálé zajímavé podněty? Nejstaršímu dítěti asi bude něco přes 4, že, počítám, že si ho neupletla už během vašeho vztahu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6739
26.2.21 08:54
@aquarian píše:
Nejspíš jeden z hrdinů dnešní doby, kteří se dali dohromady s těhotnou od jiného. :think:Ale jestli se tam nemotá ex jako otec jednoho z dětí, tak to myslím tady nehraje roli.

Ano, je to nejvetsi hrdina emimina. 8)
Proste dal se dohromady se zenskou, ktera ho cekala s nekym jinym a udelali si dalsi.
Uprimne me to moc neprekvapuje, ze mu manzelstvi nic nedava. Tohle musi byt dost zvlastni natura chlapa, kterej do toho sel.

Uvidime, jestli zakladatel jeste neco vic napise(uprimne dle titulku jsem necekal muze). :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5943
26.2.21 08:58
@Kutil Tom píše:
5 let spolu, čtyřleté její, takový výběr asi nepochopím.

Všechno, co na světě nechápeš, je špatne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5943
26.2.21 09:07
@Anonymní píše:

Víš, jak bys chtěl žít jinak? Není to touhle dobou?
Měl bys vědět, co chceš, jinak není vlastně nic k řešení. Ten stereotyp vás dusí možná oba.
Nemusíte zůstat spolu, nejste přikovaní. O děti zájem máš a umíš se o ně postarat. Střídavá péče
by mohla fungovat. Žijeme jen jednou a škoda každého roku. Ale může se ti stát, že na tom lépe nebudeš. S tím je také třeba počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1593
26.2.21 09:10

Mezilidské vztahy tady nejsou jenom tak. A ty dlouholeté už vůbec ne. Je třeba na nich pracovat, někdy obzvlášť usilovně, aby vydržely.
Pokud jste se s manželkou naučili fungovat jako dvě samostatné jednotky, tak se zase naučte, jak fungovat spolu. Podnikat něco společně. Výlety, procházky, hry s dětmi.
Je normální, že s dětmi spadne vztah do nějaké rutiny, která nakonec ubije veškerou romantiku a nadšení ze vztahu a je třeba se hodně snažit, aby jste si ho zachovali.
Docela dost to teď ztěžuje i corona, když jsou spolu lidi pořád, nemají příležitost se odreagovat v práci nebo s přáteli, doma furt to samé dokola…
Prostě promluvit si s manželkou, že ji máš pořád rád, ale potřebuješ víc komunikovat, víc být spolu. Připomeňte si, proč jste se vůbec dali dohromady.
Terapeut je rozhodně dobrý nápad. Ale nevím jak se v této době bude dát uskutečnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat