Manželství nebo partnerství u párů s dětmi?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
divine woman
Extra třída :D 12310 příspěvků 17.08.18 10:08
Manželství nebo partnerství u párů s dětmi ?

Ahoj všichni, jak už název diskuse říká, zajímá mě jestli dáváte přednost uzavření manželství nebo to pro vás není důležité a vystačíte si jen s přítelem či přítelkyní. Já dávám přednost manželství, přijde mi tradiční (už stovky let), praktičtější ve spoustě aspektů rodinného života a i po té citové stránce je mi v něm lépe. Nedovedu si přestavit, že po xy letech společného života by mě muž představoval jako svou přítelkyni, neměli jsme všichni společné jméno s dětmi atp. Proti životu na psí knížku celkem nic nemám, chápu lidi po rozvodu a ve vyšším věku, že už se do manželství neženou. Ale u mladých párů, které plánují děti, mi tato forma soužití přijde dost nepraktická. Jak to máte vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Reakce:
catchthem
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 17.08.18 10:10

Mám to jako ty, ale docela mě zajímá, jak se to tady rozjede.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15105 příspěvků 17.08.18 10:10

Nejdříve manželství, pak děti. Manžel to má stejne, takže nebyl problém.

xjuliax
Kecalka 378 příspěvků 17.08.18 10:11

@divine woman Já to mám úplně stejně. Přijde mi, že když se dva nevezmou, tak to neberou úplně vážně. Po rozvodu nebo ve vyšším věku je to samozřejmě něco jiného.

růžový achát
Echt Kelišová 8634 příspěvků 17.08.18 10:15

@divine woman Zapomnělas dodat, že nad nesezdanými páry zvracíš, jaks už napsala v jiné diskuzi, jinak mně je to osobně jedno ať si každý žije svobodně jak se mu zlíbi, respektuji oba stavy. Respektuji, že tu jsou i jiné kultury, kde je mnohoženství či mnohomužství.Máme v rodině oba modely a ten nesezdaný pár s dětmi je pohromadě už 18 let- funguje jim to a pravděpodobně to u nich bude fungovst stále.

LenkaN26
Závislačka 4271 příspěvků 17.08.18 10:16

Teď byla reportáž v televizi, že párů co si pořizují děti v nemanželském svazku přibývá. Lidi se prý bojí toho závazku. Nějak nechápu neb dítě je mnohem větší závazek než manželství, které se dá zrušit na jedno stání u soudu, ale rodičovství je doživotní.

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Kelišová 7160 příspěvků 17.08.18 10:18

zakládas tu několikrát probírané téma svatba ano či ne… Je to něco jako život na vesnici nebo ve městě :nevim: Vždy budou dvě strany mince! Zbytečně bych nehledala tu jedinou pravdu :roll: Ale jestli si děláš nějakou osobní statistiku, tak za mě nejdřív svatba a potom děti a u vztahu přítel -přítelkyně si říkám, že je holka chudák a že si ji nechce vzít a že je to trapas a cítím se jako manželka prostě něco víc :mrgreen: Ale až se objeví terien, tak ta má zas taky padne důvody, tak proč ne, nic není černobílé… no a až se tu objeví chlapi… :roll: :lol:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 17.08.18 10:19

Jsem po jednom rozvodu a byla jsem přesvědčena, ze znova se už nevdam. Když jsem o 4 roky později potkala svého současného chlapa, věděla jsem, ze je to on… když jsem otěhotněla a on mě požádal o ruku, byla jsem nejšťastnější na světě, ze budeme rodina a ze je to tradiční chlap, který se nebojí závazku… Vdala jsem se a jsem rada, ze jsme manžele a když vidím, jak hrdě nosí prsten, tak jsem ještě šťastnější :)

Litta
Extra třída :D 13533 příspěvků 17.08.18 10:22

Takových témat tu byla spousta a vždy se to rozjelo na desítky stran a pak se jen řešily hlášky jako „je to jen papír“ versus „když je to jen papír, tak proč vám vadí ho podepsat“. ;) Pro mě je manželství důležité, pro snoubence a za měsíc manžela taky (na začátku vztahu měl i kvůli rozvodu rodičů opačný názor, ale prý k tomu postupně dospěl). Je to i pro děti lepší, že cítí, že se rodiče jen tak náhodně nestýkali, ale že to spolu mysleli vážně (i kdyby to nakonec nevyšlo). Mít dítě s přítelem, to bych říkat nechtěla. Jak s kamarádem, no. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 10:23

Mám s přítelem dvě děti. Ja svatbu chci, ale on mi v hádce řekl,že je to jen de..lní papír,který nic nezmění. Kdybych to věděla,tak do toho nejdu.

Russet
Neúnavná pisatelka 17186 příspěvků 17.08.18 10:23
@divine woman píše:
Ahoj všichni, jak už název diskuse říká, zajímá mě jestli dáváte přednost uzavření manželství nebo to pro vás není důležité a vystačíte si jen s přítelem či přítelkyní. Já dávám přednost manželství, přijde mi tradiční (už stovky let), praktičtější ve spoustě aspektů rodinného života a i po té citové stránce je mi v něm lépe. Nedovedu si přestavit, že po xy letech společného života by mě muž představoval jako svou přítelkyni, neměli jsme všichni společné jméno s dětmi atp. Proti životu na psí knížku celkem nic nemám, chápu lidi po rozvodu a ve vyšším věku, že už se do manželství neženou. Ale u mladých párů, které plánují děti, mi tato forma soužití přijde dost nepraktická. Jak to máte vy?

Sezdaným jejich manželství neberu, na svatby chodím a přeju jim štěstí. Mně samotné manželství nechybí a partner mě jako přítelkyni nepředstavuje. Řekne normálně moje jméno. Ja slovo přítel nepoužívám, spíš partner nebo jeho jméno. Stejně bych asi neřekla manžel. Možná jen v případě, že bych to chtěla natřít nějaké „psíknížkové“. Jsme spolu 16 let. Za tu dobu se rozpadlo x manželství, co chtěli děti a mysleli to smrtelně vážně. Takže to fakt není jen o papíru, ale o těch dvou.

hanka.br.
Generální žvanilka 20246 příspěvků 17.08.18 10:25
@Anonymní píše:
Mám s přítelem dvě děti. Ja svatbu chci, ale on mi v hádce řekl,že je to jen de..lní papír,který nic nezmění. Kdybych to věděla,tak do toho nejdu.

Ano. Taky si myslím, že holky, co mají děti s přáteli, jsou vlastně chudák holky. Trochu zoufalky a trochu podvedené.

Lioness34
Závislačka 2795 příspěvků 17.08.18 10:26

Pokud možno manzelstvi a deti, popřípadě deti a co nejdřív manzelstvi..... žít jen tak na psi knížku ne pokud jsou v tom deti…

Mango_Lassi
Neúnavná pisatelka 18563 příspěvků 17.08.18 10:29

Bože, ty se nudíš? Tak já vdaná nejsem, máme 2 děti a svatba je v plánu v příštích 20 letech :mrgreen:

růžový achát
Echt Kelišová 8634 příspěvků 17.08.18 10:31

Ja nevim, furt se řeší co by tomu kdo řekl :roll: , co je mi potom co tomu říká sousedovic Máňa, kvůli tomu jsem se nevdávala abych říkala… toto je můj manžel … to je jako ,, Koukněte se toto je můj pes,, a že se něčí děti jmenujou jinak ??… co je mi potom 8o ? Manžela jsem si brala z těch praktických důvodů a z lásky ( možná :P ) , ne abych dělala dojem vdané měšťácké paničky, to mi v dnešní době jako výhoda nepřipadá, spíš naopak 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Váš příspěvek
Reklama