Manželství nefunguje, každý jsme jiný

579
24.3.16 09:18

Manželství nefunguje

Jsme spolu šestý rok, máme dvě malé děti a možná i to druhé dítě zachraňovalo určitou krizi…Nejsme už spolu šťastni, vůbec spolu nespíme, manžel mě fyzicky nepřitahuje, nedovedu se ani donutit…myslím, že to má souvislost s tím, že máme úplně jinou životní fylozofii…odjakživa preferuji alternativu, meditace, naopak nevyhledávám lékaře, neberu léky, pokud ot není opravdu nutné, věřím v určité věci, manžel je naopak tvrdý realista, dříve jsem to brala jako pozitivum, že mě bude trošu uzemňovat, začala jsem mít nějaké psychické problémy po druhém porodu a začla jsem je řešit po svém, za pomocí i psycholožky, ale je to bohuže cesta trnitější, neberu antidepresiva a vyvěrají na povrch niterné problémy od dětsví a jsou to velké výkyvy nálad, velké emoce a on mi to vyčítá, že bych si s píše měla vzít antidepresiva a nepodporuje mě v mé cestě, o které jsem přesvědčená, že mi pomáhá, ikdyž se to na oko nemusí zdát, beru to prostě jako očišťování, nějakou etapu,…která je nutná k tomu, abych se uzdravila…ale manžel mě v tom nepodporuje, čeká na chvíle, dky mi je zle, aby mi to mohl vpálit do obličeje a mě to tím pádem ejště ztěžuje…měla jste některá podobné problémy? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27248
24.3.16 09:25

Evidentně máš svůj podíl viny. Protože jsi zřejmě psychicky na tom velmi zle, a takový člověk má velké výkyvy nálad, je to jako na houpačce nahoru dolů. Myslíš si, že je to pro toho chlapa lehké, žít s něčím takovým? A upřímně já taky moc na nějaké očišťování a podobné věci nevěřím. Raděj bych si zašla za psychologem, nebo spíš psychiatrem, tam se mu vypovídala ze svých trablů a ty AD bych si nechala napsat. A nemysli si, on ten psychiatr by z tebe ty tvé problémy z dětství dostal taky a pomohl by ti v jejich řešení. A ty AD by ti pomohly se vyrovnat. Tohle je, jako by ses snažila léčit zlomenou nohu nějakým odvarem z bylinek. Duše může být úplně stejně nemocná. K zubaři taky chodíš, ne? nebo ti zuby trhá kovář? Takže se snaž dát do kupy, než ti chlap odejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
24.3.16 09:27

Asi si špatně četla můj příspěvěk, já k psycholožce docházím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
24.3.16 09:28

A ona sama mi po půl roce řekla, že největší problém je v našem vztahu s manželem…to mi vytváří právě ty největší výkývy nálad…to je jako bych se teď bavila se svým mužem :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2279
24.3.16 09:29

Tvoje cesta evidentně nezabírá. Velké výkyvy nálad nejsou nic moc ani pro děti. Nedivím se, že s alternativou manžel nesouhlasí, musí to být pro něj taky těžké.
Psychiatr a AD není nic špatného. Takhle ničíš sebe i okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2293
24.3.16 09:31

To je holt o prioritách…někdo „medituje a očišťuje se“ a někdo musí živit rodinu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
24.3.16 09:31

Holky, já se spíše ptám, jestli je tu někdo, kdo to vidí stejně, tohle je o ničem, já to prostě cítím jinak a nebudu to měnit, stojím si za tím a to co se ve mě odehrává beru vesměs pozitivně…spíš bych jestli ej tu někdo, kdo rozumí těm mým potřebám, tohle číst nepotřebuju,…ale děkuji za názory :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15689
24.3.16 09:34

Ahoj, jestli opravdu trpíš depresí, tak ti žádné alternativní léčení a bylinky nepomůžou. Mám kamarádku, která trpí bipolární poruchou desetiletí a pro celou její rodinu, hlavně manžela a děti, je to peklo. Taky občas nebere léky a poznám to na ní na první pohled. Když je v mánii, mohla by skály lámat, ale když je v depresi, je jí absolutně všechno včetně dětí ukradené. Díky své nemoci se už dopracovala k invalidnímu důchodu, není prostě schopná vykonávat ani jednoduchou práci dlouhodobě. Pokud trpíš těmito problémy, nediv se chlapovi, že tě nutí brát léky. Já vím, že je ti zle, ale tvoje blízké okolí je na tom stejně špatně a někdy možná i hůř. Tak se vzpamatuj a začni to řešit. Držím palce. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
24.3.16 09:38

Já to nemám zase až tak extrémní, ale sama psycholožka mi řekla, že antidepresiva mi to oddálí to"vyléčení", už k ní přece jen chodím půl roku a trošku mě zná, chodím jednou týdně…byla jsem i u psychiatričky a ta sama mi řekla, že to na antidepresiva nevidí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2279
24.3.16 09:38
@wesny píše:
Holky, já se spíše ptám, jestli je tu někdo, kdo to vidí stejně, tohle je o ničem, já to prostě cítím jinak a nebudu to měnit, stojím si za tím a to co se ve mě odehrává beru vesměs pozitivně…spíš bych jestli ej tu někdo, kdo rozumí těm mým potřebám, tohle číst nepotřebuju,…ale děkuji za názory :kytka:

A zajímá Tě i to, jak se vedle tebe cítí manžel, děti,…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
24.3.16 09:39

@AjaF samozřejmě, že zajímá, upřímně děti…k manželovi už mám takový postoj…nijaký

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2293
24.3.16 09:39
@wesny píše:
Holky, já se spíše ptám, jestli je tu někdo, kdo to vidí stejně, tohle je o ničem, já to prostě cítím jinak a nebudu to měnit, stojím si za tím a to co se ve mě odehrává beru vesměs pozitivně…spíš bych jestli ej tu někdo, kdo rozumí těm mým potřebám, tohle číst nepotřebuju,…ale děkuji za názory :kytka:

Hm…tak to je vážný…já mít takovouhle ženskou doma, tak jí najdu domácí práci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
24.3.16 09:40

@ontar zrovna peču mazanec a beránky! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.16 09:43

Promiň, ale z mého pohledu jsi velmi sobecká. Jak sama píšeš procházíš svoji vlastní cestou očištění. To chápu. Ale ty jdeš přes mrtvoly - ztrpčuješ tím život manželovi a lidem kolem Tebe… To oni jsou Ti kdo musejí Tvoje „výlevy“ zvládat… Souhlasím s alternativou, ale toto už je za čárou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.16 09:44

@wesny Ahoj, já sice k psycholožce nechodím, nicméně si nesu pár ran z dětství, které mi obnovuje právě manžel… Ne že by mě bil nebo tak.. Ale jak ty píšeš, každý jsme jiný… Myslela jsem si, že tím jak je klidný mě usměrní v tom mém bláznovství. Jenže jak se narodil malý, tak samozřejmě spolu děláme větší a větši blbosti a z něj se stává místo mírného táty pecivál… Což mě vytáčí do běla a pro něj jsem už jen hysterka, cofurt něco dělá (rozuměj, chce mít doma uklizeno, tak uklízí). Kdybych někam musela chodit, tak bych to musela i tajit. Jinak by mi to taky dokázal vmést.
Co se týče toho jak se veddle tebe cítí manžel…souhlasím s @AjaF . Kolikrát si taky říkám, že to se mnou chlap asi fakt nemá lehký… i když cítím, že je vina hodně u něj.. Tak on jako chlap netuší co má dělat a trápí se možná stejně jako já.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama