Manželství/partnerství z nouze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mousou
Kecalka 132 příspěvků 04.01.18 17:52
Manželství/partnerství z nouze?

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli se některá z vás vdala ne z lásky, ale protože měla pocit, že už jí ujíždí vlak. Momentálně mám podobou situaci ve svém okolí, tak o ní přemýšlím. Má blízká kamarádka se vdala za jednoho kluka, který ji má moc rád. Ona ho nemiluje, přistupuje k němu jako ke svýmu kamarádovi. Ale protože měla pocit, že ten pravý muž už nepřijde, a že ona nestihne mít rodinu a děti, tak si vdala „z nouze“ (jak tomu sama říká). Máte to také některá tak? Může to fungovat?
Díky za případné zkušenosti ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 04.01.18 17:56

Zkušenost nemám. Ale říká se, že větší šanci na přežití mají domluvené sňatky, kde jsou jasné daná pravidla.Sama si myslím, že v dlouhodobém vztahu nejde o zamilovanost ale především o respekt ke druhému. A pokud se tohle podaří páru udržet může jim to klapat. :nevim:

Petruna21
Echt Kelišová 9792 příspěvků 04.01.18 17:58

Já nevím ale já bych si nevzala někoho koho nemiluji jen z pocitu zda mi ujíždí vlak nebo ne.. to bych ho radši nechala ujet a nedělala z druhého blbce ale každý má vlastní názor. :roll:

Šarlota4
Echt Kelišová 9539 příspěvků 04.01.18 17:58
@janickaIII píše:
Zkušenost nemám. Ale říká se, že větší šanci na přežití mají domluvené sňatky, kde jsou jasné daná pravidla.Sama si myslím, že v dlouhodobém vztahu nejde o zamilovanost ale především o respekt ke druhému. A pokud se tohle podaří páru udržet může jim to klapat. :nevim:

S tim souhlasim, takove manzelstvi znam a funguje. Ackoliv jsem se vdala z lasky, tak myslim ze fungovat to muze. Problem nastane az mladou pani opravdu okouzli jiny muz.

Mousou
Kecalka 132 příspěvků 04.01.18 18:00
@Petruna21 píše:
Já nevím ale já bych si nevzala někoho koho nemiluji jen z pocitu zda mi ujíždí vlak nebo ne.. to bych ho radši nechala ujet a nedělala z druhého blbce ale každý má vlastní názor. :roll:

V tomhle případě z něj blbce nedělá, on věděl, proč si ho bere a co k němu cítí. Byl ale rád, že jsou spolu, protože ji měl rád už dlouho předtím.

Petruna21
Echt Kelišová 9792 příspěvků 04.01.18 18:04
@Mousou píše:
V tomhle případě z něj blbce nedělá, on věděl, proč si ho bere a co k němu cítí. Byl ale rád, že jsou spolu, protože ji měl rád už dlouho předtím.

Tak zda si jí bral s tím že o tom věděl tak to je potom jiné :)

Borůvka1990
Kelišová 5372 příspěvků 04.01.18 18:09

To bych nikdy neudělala. Raději bych se snažila mít aktuvní, naplňující život.

Borůvka1990
Kelišová 5372 příspěvků 04.01.18 18:11

Jo a jedna moje kamarádka se vdala doslova z nouze. Neměla prachy pro sebe a dceru, tak si vzala kluka, který měl perspektivní budoucnost, aby je zajistil ;)

Venetia
Vesmírná mluvilka 33938 příspěvků 04.01.18 18:18
@Borůvka1990 píše:
Jo a jedna moje kamarádka se vdala doslova z nouze. Neměla prachy pro sebe a dceru, tak si vzala kluka, který měl perspektivní budoucnost, aby je zajistil ;)

prostituce :roll:

Mousou
Kecalka 132 příspěvků 04.01.18 18:18
@Borůvka1990 píše:
To bych nikdy neudělala. Raději bych se snažila mít aktuvní, naplňující život.

A nechyběli by ti pak děti? Ona je moc chtěla, to byl ten hlavní důvod.

Borůvka1990
Kelišová 5372 příspěvků 04.01.18 18:24
@Venetia píše:
prostituce :roll:

Prostitucí bych to určitě nenazvala. Možná zlatokopka, nevím…

Borůvka1990
Kelišová 5372 příspěvků 04.01.18 18:28
@Mousou píše:
A nechyběli by ti pak děti? Ona je moc chtěla, to byl ten hlavní důvod.

Ano, chyběli by mi děti. Toužila bych po těhotenství, porodu, ňuňat se s vlastním miminkem… ;) Ale kvůli tomu bych se nevdávala z nouze. ;) Buď bych se finančně zabezpečila (s vědomím, že v případě že by se mi něco stalo, by se o dítě měl kdo postarat, blízcí příbuzní), takže bych si pořídila dítě bez partnera a třeba si toho pravého časem našla, nebo bych opravdu dělala něco naplňujícího, třeba s dětmi, které nemají rodiče a lásku bych dala nevlastním.

MisaHanuska
Extra třída :D 10962 příspěvků 04.01.18 18:29

Myslím, že takových vztahů je spousta. Řekla bych, že je i větší procento vztahů, kde jeden prostě má rád více než ten druhý. A funguje to. Jaký si to uděláš, takový to máš. Takže pokud jsou s tím oba partneři seznámeni, proč ne.

Sany80s
Kelišová 6129 příspěvků 04.01.18 18:38

Dvě moje kamarádky si podaly inzerát na internetu, ve kterém měli určité podmínky.
Bylo to v poměrně mladém věku, bylo jim méně než 25, pak se postupně scházely s těmi, kteří tak nějak odpovídali, s některými se stýkaly na kamarádské bázi delší dobu, a pak dle jejich slov začaly chodit s těmi nejkvalitnějšími.
Mají úžasná manželství, do těch kluků se časem i velice zamilovaly.
Podotýkám, že jsou to obě krásné a dost inteligentní holky.
Já si manžela taky vybrala z rozumu, samozřejmě, že jsem se do něj pak zamilovala, ale když jsme byli na prvním rande, tak to bylo z mé iniciativy z toho důvodu, že vše, co jsem o něm zjistila, odpovídalo vlastnostem, které chci u partnera mít.
Kamarádky, které se vdávaly z velké lásky, jsou všechny rozvedené nebo nespokojené.
Z jednoho prostého důvodu, z té velké lásky něco přehlédly nebo zase ze sebe dělaly něco, co nejsou, aby byly pro ty chlapy co nejzajímavější.
A to celý život nevydrží.

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 04.01.18 18:48

Dohodnutý sňatek… V indii třeba úplně bezny… a může fungovat i lépe

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama