Mapy na jazyku u ročního dítěte trvající 3 měsíce

19
13.5.21 13:04

Mapy na jazyku u rocniho ditete trvajici 3 mesice

Dobry den, chtela bych se zeptat jestli take nema nekdo zkusenost u miminka, ktere ma dlouhodobe mapy na jazyku…zacalo to nejak kolem jeho 11 mesice, kdyz udejne dostal moucnivku, jedna doktorka ji potvrdila, druha (byla jsem u rodicu, tak jsem sla k jine doktorce) vyvratila stim, ze to je reakce sliznice, jak vse strka do pusinky…ja dost casto trpim na afty, tak jsem myslela, ze jsem se zapomela, polibila ho a bylo, ale udejne to byla moucnivka, jenze povlak zmizel a drzel se na jazyku a za dalsi mesic se objevily mapy, doktorka zas udejne to je porad reakce sliznice…ale zadne doporuceni sono briska, vyter z krku, crp nechce udelat, neprijde mi normalni mit tohle uz skoro 4-5 mesicu dokola..doma vse cistim, uklizim…maly dava do pusy extremne vse coz je pravda, ale proc nam neudela aspon test na kvasinky at mam vnitrni klid, ze ho neco netrapi? dokonce mi vyjel i clanek, ze to souvisi s nejakym gasteofaz…refluxem..ach jo..dekuji kazdemu za zkusenost a radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4272
13.5.21 14:31

Syn to taky míval jako mimino částo. Kupte neoscide gel, to se dá trochu na dudlík nebo vytře uchoštourem pusinka, třeba třikrát za den a dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.5.21 19:52

@Leviatan a neni to nejaka bakterialni, kvasinkova nemoc? prijde mi to jakoby mel neco v sobe a ukazovalo se tl ns tom jazyku..neocide davame, ale je pravda ze ne tak casto zkusim ho davat 3 krat dnne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4272
13.5.21 20:13

@SsláwčaS jo já mě za to že je to kvasinka. Každopádně nemocide vždy pomohl ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.5.21 20:31

@Leviatan a muze trvat tak dlouho.?neleci se to spise antibiotiky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
14.5.21 12:13
@SsláwčaS píše:
@Leviatan a muze trvat tak dlouho.?neleci se to spise antibiotiky?

Kandidoza, neboli moucnivka, je kvasinkoveho puvodu. Muze se lecit antimykotiky, ale ne antibiotiky. Kvasinky se zivi cukrem, takze je vhodne ze stravy vyradit cukr a bilou mouku, pokud kojite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
14.5.21 12:24

@Janča6 nekojim uz co to prave dostak..kdyz jsem kojila nic takoveho nemel, zacalo to jak byl u bratranka na dovolene a strkali si obcas dudliky do pusy, bratrank nic a nas maly ano…zacalo to prave bilym povlake.apo mesicu mapy..ale je to osklive, nejak se mi to nelibi no…strikam.tim neocidem tak snad pomuze..ale zmizelo mu to a za tri dny znova

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
14.5.21 12:36
@SsláwčaS píše:
@Janča6 nekojim uz co to prave dostak..kdyz jsem kojila nic takoveho nemel, zacalo to jak byl u bratranka na dovolene a strkali si obcas dudliky do pusy, bratrank nic a nas maly ano…zacalo to prave bilym povlake.apo mesicu mapy..ale je to osklive, nejak se mi to nelibi no…strikam.tim neocidem tak snad pomuze..ale zmizelo mu to a za tri dny znova

Pisu SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4272
14.5.21 18:32

@Janča6 To ne. Syn to měl hodně často skoro furt a když přestal vše oblizovat tak se to samo zmizelo. Doktorka to viděla mnohokrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
14.5.21 20:42
@Leviatan píše:
@Janča6 To ne. Syn to měl hodně často skoro furt a když přestal vše oblizovat tak se to samo zmizelo. Doktorka to viděla mnohokrát.

Nase starsi dcery to mely nekolik mesicu v kuse. Jako plne kojena miminka. Mely jen slaby povlak na jazyku, s lekarem jsem to neresila, nechala jsem pracovat jejich imunitu. Je pravda, ze jsem si hodne dopravala sladke i bilou mouku.

Ale treti dcera mela v roce opravdu silenou kandidozu - na jazyku cca 2 mm silnou vrstvu, fleky na patre. Pres travici system se ji to dostalo az do plen, mela hrozne opruzeniny - cca 10×10cm krvacivou plochu. Bylo to silene. S tim uz jsem navstivila lekare. Bohuzel naseho pediatra zastupovala lekarka, ktera mi odmitla predepsat antimykotika. Nasadila jsem sobe i dceri dietu, kuzi pod plenkou jsem vylecila Imazolem.

Netvrdim, ze za to vzdycky muze cukr, ale urcite stoji za zkousku ho vynechat. A kdyz to trva dlouho a je to hodne rozjete, tak bych zkusila antimykotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
14.5.21 20:58

@Janča6 jak je mozne, ze ti odmitla. predepsat leky? no to je strasny, co je to za doktorku…kdyz to bylo az takhle tak bych uz asi taky neco delala…my nastesti nic jineho krome map nema…strikam teprve ted neocide, predtim mi ho ublinknul, tak hsem nechala pauzu a ted mu ti uz nevadi, tak jsem zvedava co to udela…me uz dvakrat dr. Rekl, ze je to reakce. sliznice jak olizuje tak nevim, chteka jsem od ni aspon stery nebo vyloucit bakterialni infekci, ale udejne to nic neni a nicemu to nevadi…
Ja uz nekojim, ale malemu sladky nedavam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat