Marbo vlasový aktivátor

186
7.7.15 20:10

Marbo vlasový aktivátor

Zdravím všechny,
Potřebovala bych poradit - nemáte někdo zkušenost s vlasovým aktivátorem Marbo? Jestli je účinný, popřípadě i s jinou značkou ale co opravdu funguje? Díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3278
8.7.15 08:02

@Adebe

ahoj, tak jsem mrkla ze zvědavosti, co to ten aktivátor je…je to vlastně směs bylinek…cena je hodně vysoká :think:, nevím, jestli bych si ho pořídila :nevim:

já s úspěchem používám WELEDA - Rozmarýnové vlasové tonikum, je to bez silikonů, parabenů atd., rozmarýnový olej a výtažky z rozchodníku a křenu

Výborné zkušenosti mám s Henne Color - vitamínová - fialová krabička - je to směs rozemletých bylinek - rozmarýn, chinin, kopřiva, bříza, tymián a půl procento henny - s horkou vodou rozmíchat na kaši, přidat olej, příp. kondicionér (bez silikonů) a nanést na pokožku hlavy, nechat co nejdéle (já 4 hodiny), pak vymýt šamponem (bez silikonovým) - po tomto mi začaly všude rašit nové vlasy :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
8.7.15 08:35

@Gerberka
Presne tak je to smes bylinek… Na cenu jsem zatim ani nekoukala :))) ale hlavne kdyz mi vyrasi nove vlasy. Mela jsem cely zivot vlasu na rozdavani a ted jsem zjistila ze mam totalne proridlou ofinu - ze mi to prosvita :( tak ta henne color zni dobre a da se sehnat v lekarne jo? Nebo jen internet? A po jake dobe ti zacaly rust nove vlasy? Tak pul roku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3278
8.7.15 08:58

@Adebe

ahoj, ta cena u toho Marbo je přes tisícovku…být tebou - pokud by sis to chtěla pořídit - tak bych si zjistila přesné složení tohoto výrobku - jestli neobsahuje i sulfáty, parabeny, silikony…opravdu přesné složení a načíst si něco o těch látkách, co jsem napsala…já bych se silikonama a parabenama nebrala nic, byť by to bylo sebedražší…Ta Weleda je čistě a jenom výtažky z rostlin.

Já se i hennou barvím - chemickou barvu nebo melír jsem neměla na hlavě nikdy - ta Henne Color je dobrá značka francouzská - dá se sehnat ve větších městech v prodejnách zdravé výživy nebo mrkni na jejich stránky www.hennecolor.cz - mají tam i e-shop a seznam prodejen…používám i od nich šampony. Zábal na vlasech mám 1× za 14 dnů - jednou mám „barevnou“ hennu (míchám si hnědou s měděnou) a podruhé tu vitamínovou směs.

Důležité je přidat do henny (nebo i do té vitamínové směsi) lžíci oleje (já používám meruňkový od Saloos, dobrý je i makadamiový, mandlový…) a oříšek kondicionéru (já taky od henne color) - směs se lépe roztírá a nanáší. Já rozmíchávám v ovocném čaji, zdá se mi to lepší. Ještě pozor - pokud bys zkoušela tu vitamínovou, tak ať tě neodradí, že se hůře nanáší, má tendenci „odpadávat“, ale nevzdávej to, chce to zkoušet a praxi a podruhé, potřetí to jde líp a líp. Já tu vitamínovou používám tak od listopadu loňského roku každý měsíc, tj. více než půl roku. K tomu beru panthenol od dr. Mullera nebo panthenol forte od Altermedu. Chci po 13 letech dlouhé vlasy, tak jsem šla do toho s plnou vervou a odhodláním. Nekulmuju, nežehlím, fénuju - to ano, snažím se šetrně, nepoužívám kondicionéry, lakuju - to ano, ale vysoce kvalitními laky (Alterna, Hairwonder - vše bez sulfátů a parabenů).

Jo a víš, co je taky super? Po umytí šamponem jako poslední vodu použít odvar z bylinek - výborná je kopřiva, rozmarýn, mateřídouška, lípa, podběl…normálně spařit vroucí vodou (cca litr a půl vody), nechat louhovat v hrnci (klidně i hodinu), pak pořádně přecedit, nalít do prázdné PETky (od matonky je nejlepší) a touto vodou jako poslední přelít vlasy a pořádně promasírovat pokožku hlavy. Tohle dělám cca od března po každém mytí vlasů…nikdy jsem tomu nevěřila, ale je to na vlasy prostě BOMBA!! halt to chce disciplínu a trpělivost a výdrž, no…Už dále neoplachovat, jen zabalit do ručníku, šetrně usušit.

Moje rada tedy je - zjisti si PŘESNÉ složení toho aktivátoru - bez přesného složení bych do toho nešla. Řada profesionálních (a drahých) přípravků se právě tváří takto dokonale, ale jakmile zjistíš složení, tak je to plné parabenů a hlavně SILIKONU - fuj, to je zabiják vlasů (teda aspoň pro mě)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
8.7.15 09:23

@Gerberka
Usou tam, ze to jsou take jen vytazky z bylin. Ale pokud ms tu hennu takto overnou nemam duvod nevyzkouset, navic za levnejsi peniz.. Maji prodejny vPraze takze se tam vypravim a treba i poradi :) a v lekarne mrknu po nejakych vitaminech… Dekuji moc za radu! Kdyztak dam vedet casem jak to zabira :) jo a s tou koprivou - davam si orave na hlavu koprivovou vodu a masiruju ale ten „celooplach“ zkusim taky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3278
8.7.15 09:56

@Adebe

když jsem zkoumala složení těch různých vlasových vod, tak jsem nějak nemohla najít to, co bych opravdu chtěla a recenze byly různé - dost holek psalo, že ten alkohol dost vysušuje, někde je vlasová voda spojená s kondicionérem atd..- to jsem nechtěla vůbec…

tak jsem hledala po různých radách (dobrý je server www.dlouhevlasy.cz - tam je spousta rad, doporučuju!!), tak holka tam psala, že si nakonec vody začala dělat sama (ona na to měla i nějaký svůj recept, a že je to bez alkoholu), tak mě napadly ty oplachy - zkus to namíchat - já dávám kopřivu (nať nebo list - to je jedno, ale spíš nať), rozmarýn, mateřídoušku, někdy lípu…záleží, jaké máš vlasy, já světlé nemám, mám tmavé, na světlé vlasy bych dala heřmánek, rebarboru, měsíček, lípu…

to rozmarýnové tonikum Weleda jsem si pořídila až teď kvůli dovolené - jezdíme na 14 dnů, žádné oplachy si samozřejmě dělat nebudu, tak místo toho, že si po umytí vmasíruju trochu té vody, zkouším to už ted. Cena té weledy je tak 260 Kč, ten aktivátor, o kterém jsi psala, stojí přes tisícovku - to je už na mě moc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama