Marihuana a schizofrenie

Anonymní
16.3.16 23:42

Marihuana a schizofrenie

Ahoj, chtěla jsem se zeptat.

Zajímalo by mě pravděpodobnost, že když si někdo, kdo má v rodině člověka, kterého užívání marihuany přivedlo k schizofrenii a chtěl by si zahulit jaká je tedy pravděpodobnost, že mě to taky přivede k ní? Už dlouhodobě trpím depresemi a nevím jak jinak si zlepšit náladu, právě proto bych to chtěla zkusit. Mého bratra to opravdu k schizofrenii dovedlo a já mám obavy, že se mi stane to samé. Když jsem byla mladá, tak jsem s ní experimentovala. Nelíbil se mi ten stav a vím, že jsem chvilkami o sobě vůbec nevěděla, dělala jsem kraviny, který bych za střízlivosti snad nikdy neudělala…
Pak si pamatuju, že jsem byla divná potom i dva dny. Bojím se toho, ale nemám jiný nápad. Snad pořád lepší než antidepresiva, který mě srovnají úplně…Poradítě někdo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14655
17.3.16 00:00

Vůbec nechápu, jak můžeš uvažovat o experimentech s marihuanou, zvláště, když víš, jak dopadl bratr, a ty sama máš s tím taky nedobré zkušenosti. Pokud máš deprese, je nutné navštívit odborníka a nastavit adekvátní léčbu. Sice trvá několik týdnů, než léky zaberou, ale pokud ti prášky sednou, tak se ti určitě uleví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
17.3.16 00:12

Sorry ale ty si dobra trubka. Bratra to dotahlo az do schizofrenie a ty si chces vylepsit naladu? Jasně proc se lecit schvalenymi farmaky pod vedeni lekare kdyz se muzes zhulit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14633
17.3.16 01:49

Na deprese je to dost blbost zkoušet jen tak, může ti to stavy prohlubovat. Navíc pokud už ti v minulosti po ní nebylo dobře, teď to pravděpodobně lepší nebude, naopak.
Radši si zajdi za dobrým psychoterapeutem apod. a pracuj na sobě, nemusíš hned brát AD. Taky jsem proti nim. Stejně je to jen podpůrná terapie a problém si musíš vyřešit sama časem. Navíc pak se ještě zbavovat závislosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
17.3.16 06:06

Ja bych se bala prohloubeni depresi, v mem okoli se to stalo a to docela brutalne. Navic vzhledem k vasi rodine anamneze bych radsi zasla za doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.16 06:56

Hm já jsem takhle svépomocí „léčila“ endogenní depresi a bylo to pak o dost horší. Deprese to prohlubovalo neskutečně až k sebevražedným myšlenkám. Trávu si můžu dát jen, když jsem v naprosté pohodě. V podstatě mi umocní ten základní psychický stav, ve kterém jsem. Vyhledej odbornou pomoc, objednací lhůty jsou pekelný, tak ať to vůbec stihneš. A souvislost mezi kouřením marihuany a psychotickým onemocněním a jeho horším průběhem je už prokázaná. Ostatně máš příklad v rodině, to není náhoda.

• Citovat
  • Nahlásit
Tunrida
17.3.16 07:39

Ježiš, kam se na takový blbý nápady chodí? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
64767
17.3.16 07:51
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat.Zajímalo by mě pravděpodobnost, že když si někdo, kdo má v rodině člověka, kterého užívání marihuany přivedlo k schizofrenii a chtěl by si zahulit jaká je tedy pravděpodobnost, že mě to taky přivede k ní? Už dlouhodobě trpím depresemi a nevím jak jinak si zlepšit náladu, právě proto bych to chtěla zkusit. Mého bratra to opravdu k schizofrenii dovedlo a já mám obavy, že se mi stane to samé. Když jsem byla mladá, tak jsem s ní experimentovala. Nelíbil se mi ten stav a vím, že jsem chvilkami o sobě vůbec nevěděla, dělala jsem kraviny, který bych za střízlivosti snad nikdy neudělala…
Pak si pamatuju, že jsem byla divná potom i dva dny. Bojím se toho, ale nemám jiný nápad. Snad pořád lepší než antidepresiva, který mě srovnají úplně…Poradítě někdo?

co poradit, že jsi hloupá? Evidetně jsi zkusila, nedělalo Ti to dobře a přesto to chceš zkusit znovu? tak hurá do toho, co na to jiného říct :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
18.3.16 09:00
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat.Zajímalo by mě pravděpodobnost, že když si někdo, kdo má v rodině člověka, kterého užívání marihuany přivedlo k schizofrenii a chtěl by si zahulit jaká je tedy pravděpodobnost, že mě to taky přivede k ní? Už dlouhodobě trpím depresemi a nevím jak jinak si zlepšit náladu, právě proto bych to chtěla zkusit. Mého bratra to opravdu k schizofrenii dovedlo a já mám obavy, že se mi stane to samé. Když jsem byla mladá, tak jsem s ní experimentovala. Nelíbil se mi ten stav a vím, že jsem chvilkami o sobě vůbec nevěděla, dělala jsem kraviny, který bych za střízlivosti snad nikdy neudělala…
Pak si pamatuju, že jsem byla divná potom i dva dny. Bojím se toho, ale nemám jiný nápad. Snad pořád lepší než antidepresiva, který mě srovnají úplně…Poradítě někdo?

nie je normalne aby ti po trave hrabalo 2 dni, takze ocividne mas nabeh na to iste, za mna NIE nedavaj si

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.3.16 13:52

Deprese nejde vyřešit marihuanou. najdi odborníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
18.3.16 16:34

No já bych si s tím teda nezahrávala, obzvlášť když mám rodinnou anamnézu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.18 01:57

Schizofrenie pohledem schizofrenike

Schizofrenie očima schizofrenika, nabídka pomoci
Pokud máte někdo z Prahy, nebo ze severu Čech někoho schizofrenního v rodině, rád se s Vámi sejdu a pomohu radou, případně i s problematickým elementem, mám náhled na nemoc. Umím jednat s lidmi. Založil jsem za tímto účelem i občanské sdružení, dnes spolek, akorát mi nikdo nedal na to dotaci, tak konám v této oblasti dobrovolnickou činnost.

Většina lidí má zafixovanou frázi, je to nějaké rozdvojení osobnosti. Není. Popíši, jak to u mě začalo a jak to pokračovalo a tím to vysvětlím.

V roce 2008, v mých 37 letech mi to začalo pískat v hlavě. Slyšel jsem okolo sebe dialogy o mě, kde se o mě někdo velice hanlivě bavil. Když jsem šel spát, slyšel jsem za dveřmi dialogy, které říkali, že mi vykopnou dveře a zlomí mi kosti. Vše bylo absolutně k nerozeznání o lidských dialogů. Mozek to vyrábí absolutně dokonale. Nevěděl jsem, co se to děje.

Postupně to bylo horší a horší. Jakoby z mého okolí na mě někdo mluvil, lidským hlasem, z vně, reagoval na moje myšlenky a navazoval na ně. Tyto hlasy mě systematicky vydírali. K tomu jsem slyšel dialogy okolo sebe, nikdo tam nebyl. To byl rok 2008. Příroda nedala žádnému člověku na světě možnost přijít na to, že tu dokonalost vyrábí jeho vlastní mozek.

Později se k tomu přidalo ozvučení myšlenek, textu, hlas, který uvnitř hlavy komentuje veškeré mé konání. Tak, jako všichni na světě jsem přišel na to, že to dělá nějaká tajná služba, že je technologie na odposlech mozku a komunikace s ním. Internet je plný blábolů o psychotronických zbraní. Do roku 2012 jsem žil ve strachu, byl jsem jako štvané zvíře. Týralo mě to, budilo mě to. Řvalo to strašně nahlas. Učil jsem v té době v autoškole, tam to šlo do pozadí, potřeboval jsem peníze a učil jsem s tím i 12 hod denně jízdu autem.

V roce 2011 jsem začal podávat trestní oznámení na to, že je nějaká technologie, kterou mi to někdo dělá. Nikdo nereagoval, tak jsem policii, kam jsem to posílal, velice sprostě v písemném e-mailovém styku napadl, všem jsem vynadal, prohlásil jsem, že by je měli s celou služebnou vyhodit do vzduchu. Oni mě za to odvezli do Bohnic. Ještě že tak. Zde jsem dostal náhled na nemoc, to zn., uvědomil jsem si, že to dělá mozek. Lékaři jsou tam ujetí, mají pocit že čím více medikují, tím více pomáhají. Je to humus, akatizie, parkinsonismus, a v hlavě to stejně řve. Toho se nikdy nezbavíme.

Ty léky jsou zrůdné ve větším množstvím, proto jsem neměl tyto lidi v oblibě. Léky je nutno brát. Já jsem je v roce 2015 vynechal, začalo to řvaní z vně, opět jsem přišel na to, že je technologie a šup, už jsem byl zase v blázinci. Nyní beru pouze 10 mg olanzapinu /den, bohatě to stačí. Když jsem šel z Bohnic, tak mi dali 1× za 14 dní depotku fluanxolu a 25 mg. olanzapinu.

Měl jsem akatizii, to je stav, že je člověk zároveň utlumen, ale zároveň má pocit, že musí neustále měnit polohu, chodit, nejraději by se svlékl z kůže, nebo zasebevraždil, jak je akatizie hnusná. Do toho jste spaví, vypadává vám jazyk s úst, šoupete nohama. To vše dělá velké množství léku. Já jsem nemocí začal pohrdat a začal jsem studovat vysokou školu, oceňování nemovitostí. lidé jsou idioti, se schízou mě nezaměstnají a tak je člověk donucen podnikat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34629
19.2.18 07:31

@František korecký To je od vád velkorysá nabidka. Je mi líto, že vás trápí taková hrozná nemoc a že zatím neumíme antipsychotika bez vedlejších účinku :( Ale alespoň ty léky zabírají, podle toho, co píšete, jste v pěkné remisi. Přeju, aby to tak zůstalo. :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
19.2.18 08:23

@František korecký A zamestnavatel musi vedet o schizofrenii? Ja prave znam jednoho, ktery sehnal uz nekolik praci bez problemu. Akorat ho nebavi. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
19.2.18 08:42

@František korecký Dobrý den, v rodině mám schizofrenika. Musím teda řáct, že jste dobrý brácha by takto krásně psaný text nevytvořil. Píše pořád a rád, ale je to děs to číst po něm. Právě je v ataku a tak to je na bednu jak pro něj tak především pro rodinu. Bohužel on prášky nebere je to škoda protože jsou vážně potřeba. Je úžasný, že nemocný člověk se zajímá i o druhé škoda, že by se bratr jen tak s vámi asi nesešel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat