Marmeláda rybíz + švestky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ronnie
Závislačka 2506 příspěvků 19.07.18 22:43
Marmeláda rybíz + švestky?

Zdravím a prosím o radu - chystám se o víkendu vyrobit nějaké domácí marmelády. Kromě rybízu máme aktuálně celkem nadúrodu švestek, tak mě napadlo zkusit to smíchat dohromady. Myslíte, že je to dobrý nápad? Nebude to chuťově divné? :mrgreen: Nejsem žádný kuchařský mág, tak se raději zeptám, než bych zkazila spoustu ovoce. Díky! :kytka:

Reakce:
podaji
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 2 inzeráty 19.07.18 23:37

Za mě nee. Udělala bych každé zvlášť. Švestková marmeláda je výborná. Dělala jsem se slupkami i bez. Můžeš pak udělat i nějaká povidla. Jednoduchých receptů je na netu spoustu. Pokud bys chtěla přeci jen konbinovat udělala bych spíše švestkovou marmeládu s trochou rybízu a do toho třeba trochu skořice rumove aroma bo trošičku rumu a kousek jablka to bude výborný. Ale obráceně ne. Tak ať se ti to povede. :)

kacakaca
Závislačka 2676 příspěvků 20.07.18 06:36

Taky bych nemichala. Z rybizu s angrestem jsem udelala marmeladu na linecke, povidla me cekaji pristi tyden. Pujcila jsem si susicku a svestky susim, strasna lahudka!

lucynka25
Echt Kelišová 8931 příspěvků 1 inzerát 20.07.18 07:31

@Ronnie Zkus si dát do pusy zároveň švestku a rybíz jak to bude chutnat :nevim: :think:
Ale také bych nemíchala, z rybízové marmelády můžeš pak dělat náplň do lineckého na Vánoce a švestky pak do perníku, nebo povidla a sušené velká mňamka ;)

@kacakaca můžeš pak vložit svůj recept na povidla sem ? Takový tu ještě chybí :?

kacakaca
Závislačka 2676 příspěvků 20.07.18 08:25

Je, sorry, ja myslela svestkova povidla a bude to prvni pokus. Do lonska se u nas totiz svestky palily.

lucynka25
Echt Kelišová 8931 příspěvků 1 inzerát 20.07.18 12:50

@kacakaca jo vzdyt jo, svestkove povidla tu bejsou recept,a urcite budou zensky rady ze nej ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >