Marodní - na kolik mám právo

36
23.4.16 10:09

Marodní-na kolik mám právo

Ahojky potřebovala bych poradit než se zajdu ztrapňovat někam na úřady :lol: Nastoupila jsem do nového zaměstnání, ale po 3 týdnech jsem zjistila že jsem těhotná ( neustálé omdlévání, zvracení, bolesti) doktor mi těhu potvrdil a po měsíci mi napsal neschopenku kvůli riz. těhu…jenže…byla jsem jak jsem samozřejmě moji chybou zjistila až později, že jsem na dohodu a nemám odpracovány urřité hodiny..no světe div se..další měsíc po výplatě mi přišla marodní 3200 no koukala jsem na to jak péro…to opravdu mohu mít tak málo a hlavně co mě zajímá, mám právo na nějaký doplatek od soc.? z tohodle se přeci nedá žít a dr. mě do práce nepustí…co mám dělat? :nevim: děkuji moc za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3202
23.4.16 10:14

Kolik jsi měla předtím odpracováno? Nebo tohle bylo tvé první zaměstnání? Bohužel.. Kamarádka neměla takhle kromě dohody odpracováno nic, nedostala ani korunu, pouze za ni platili zdravotní pojištění..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8054
23.4.16 10:16

Nemocenská se odvíjí od toho, jakou máš výši hrubé mzdy. Z toho se vypočítává denní vyměřovací základ. Pokud máš minimální mzdu, tak máš málo na nemocenské. Podle mě asi soc. doplatky nejsou, aspoň já je nikdy nepožadovala. :nevim:
Spíš zkusit požádat o příspěvek na bydlení apod.

Příspěvek upraven 23.04.16 v 10:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8054
23.4.16 10:19

http://socialni-poradna.eu/…edeni-prace/

Pokud máš dohodu o vykonané práci, je to ještě jiné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10498
23.4.16 10:40

Tak snad máš k miminku i otce ne? tak ať tě živí on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26295
23.4.16 10:46
@Mamcaa píše:
Ahojky potřebovala bych poradit než se zajdu ztrapňovat někam na úřady :lol: Nastoupila jsem do nového zaměstnání, ale po 3 týdnech jsem zjistila že jsem těhotná ( neustálé omdlévání, zvracení, bolesti) doktor mi těhu potvrdil a po měsíci mi napsal neschopenku kvůli riz. těhu…jenže…byla jsem jak jsem samozřejmě moji chybou zjistila až později, že jsem na dohodu a nemám odpracovány urřité hodiny..no světe div se..další měsíc po výplatě mi přišla marodní 3200 no koukala jsem na to jak péro…to opravdu mohu mít tak málo a hlavně co mě zajímá, mám právo na nějaký doplatek od soc.? z tohodle se přeci nedá žít a dr. mě do práce nepustí…co mám dělat? :nevim: děkuji moc za rady

A co úspory?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78729
23.4.16 11:14

@Mamcaa No, jelikož ke zplození dítěte jsou potřeba dva, takže se teď musí starat partner…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
23.4.16 13:26

@Kattynka000 @pannda Odpracováno jsem měla právě jen měsíc…plánovali jsme druhé mimčo, ale nic, pak přišla lepší nabídka práce, kterou jsem teda neváhala vzít…ale už v té době jsem zřemě byla těhotná :D výplata mi přišla 8tis. takže se nedivím, že mám tak malou marodní..ale je mi divné, že už mi k tomu soc. nic nedoplácí..no nic…děkuji za rady..optám se tedy ještě na úřadech :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
844
23.4.16 13:51

Pokud jsi ted začala marodit mela bys dostat od zaměstnavatele za 14dni nemoci bez těch prvních třech dnu a zbytek do konce měsíce by ti melo přijít od sociálky. Pak už další měsíc to bude chodit jen od sociálky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Zuzaniee
23.4.16 17:13

Tak 14 dní ti chodí peníze od zaměstnavatele (první 3 dny proplacené nejsou) a pak už ti chodí peníze od sociálky…Peníze se vypočítávají z hrubé mzdy, takže pokud máš minimální mzdu, žádná sláva to nebude :( Já jsem v těhotenství marodila od 12 týdne až do nástupu na mateřskou, v práci jsem vždy dělala za minimální mzdu, takže mi také nechodilo moc peněz :( Hold musí makat přítel/manžel :) A zkus si zažádat třeba o příspěvek na bydlení/domácnost ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat