Maroko-Marrákeš bez cestovky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29276 příspěvků 03.09.18 17:06
Maroko-Marrákeš bez cestovky

Holky cestovatelky, byly jste tč. některá v Marrákeši? Uvítám jakékoli tipy, upozornění, cokoli, kde se ubytovat, bezpečnost atd. Dík za Vaši ochotu podělit se!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25263 příspěvků 03.09.18 17:15

Byli jsme vloni na Vánoce, mohu případně poskytnout odkaz na naše povídání z cesty.
Po přečtení mnoha cestopisů jsme byli připraveni na nejhorší- v oblasti chování k cizincům, v oblasti bezpečnosti a tak jsme pak byli mile překvapeni.
Letenky jsou často za pár kaček. Hotel jsme měli spíš průměrný, ale strávili jsme i dost dnů na cestách včetně přespání jinde, takže nám to nevadilo.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33283 příspěvků 03.09.18 17:16

ubytko hostel přes booking,bezpečnost ok

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33283 příspěvků 03.09.18 17:16

ubytko hostel přes booking,bezpečnost ok

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29276 příspěvků 03.09.18 17:18

@jenny.fields jé, děkuju :hug:, moc ráda se na odkaz a zážitky podívám. Ve městě má být i museum Yvese Saint Laurenta, to mě hodně láká. Na netu jsem našla i agenturu, co dělá z města jednodenní zájezdy. Ale znáš to, nejlepší jsou zkušenosti a rady z první ruky..

Příspěvek upraven 03.09.18 v 17:25

Afrikana
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 03.09.18 17:22

Ahoj, tč. v Marrakéši nejsem, ale letos v červnu jsem tam pár dnů strávila. Ubytování jsme měli nejdřív přes Airbnb, poté přes Booking (odjeli jsme mezitím do hor). Město jako takové je chaos, smrad ze skútrů a spousta vlezlých prodejců a naháněčů. Nicméně jsem si to tam zamilovala, protože atmosféra noční Marrakéše byla naprosto úžasná. Překvapilo mě, že tam bylo poměrně čisto a žebráci nás nechávali na pokoji, na druhou stranu to množství skútrů a výfukových plynů bylo naprosto neskutečné a člověku z toho bylo po chvíli zle. Cítila jsem se tam bezpečně, oblečená jsem chodila normálně do trika a kalhot do půl lýtek, nikdo na mě nezíral, neměl kecy, prostě pohoda. V noci bych se sama mimo centrum nepohybovala (ale jezdí tam snad nonstop taxíky), ve dvou s přítelem to bylo zase v pohodě, žádný problém jsme neměli. Procourali jsme město křížem krážem, bavili se s místními, jezdili s nimi MHD, nakupovali ve stejných obchodech jako oni, prostě super to bylo. Hned bych jela zas. Kdybys měla jakékoliv další dotazy, tak mi můžeš klidně napsat.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25263 příspěvků 03.09.18 17:25

@Burj Chalifa Poslala jsem do SZ. píše to vše manžel, má dost specifický naprosto politicky nekorektní způsob humoru, ale myslím, že zrovna ty to zkousneš:)
Není to krátké. :mrgreen:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29276 příspěvků 03.09.18 17:26

@Afrikana
moc děkuju :kytka: , určitě mě něco napadne!

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29276 příspěvků 03.09.18 17:27

@jenny.fields

díky, díky, zpráva došla,ale jaksi bez textu :(

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29276 příspěvků 03.09.18 17:29

@Afrikana
centrum je hlavně to veliké náměstí s jídlem?Kdepak v noci a periferie, to bych neriskovala :roll:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25263 příspěvků 03.09.18 17:30
@Burj Chalifa píše:
@jenny.fieldsdí­ky, díky, zpráva došla,ale jaksi bez textu :(

To je divný, já to tam vidím. Tak jsem poslala ještě jednou.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 03.09.18 18:31

@Burj Chalifa Presne to, plus o kus dal je mesita Koutoubija a ulice a ulicky okolo namesti v medine s trzistem jsou taky pomerne rozlehle a doslova narvane lidma. My chodili na jedno ubytko pesky asi dva kilaky i za hradby centra ven z mesta a bylo to fakt v pohode. Ale samotna bych se tam trochu bala, i kdyz objetivne nebylo fakt ceho. Kdyz se to vezme kolem a kolem, citila jsem se tam lip nez v nocni Parizi :mrgreen:

Jak pravil jeden pan cestovatel, ktery v Maroku stravil par mesicu, kdyz se ho ptali na moznosti teroristickych utoku, je lepsi se vyhybat mistum urcenym pro turisty a pohybovat se tam, kde jsou mistni, protoze ti sami sebe do vzduchu vyhazovat nebudou :mrgreen: Toho jsme se drzeli, takze do kavaren pro turisty jsme pro jistotu nechodili a popijeli jsme caj s mistnimi u venkovnich stanku. Ale my se takto misime k domorodcum bezne, takze se to vlastne ani nasemu beznemu zpusobu cestovni nevymykalo.

Jooo a doporuceni - pokud si budes chtit neco koupit (ted nemyslim jidlo, caj a dzus), fakt smlouvej. Nas tam prvni dva dny trosku odrbali, nez jsme se rozkoukali a zjistili, ze jsme brani jako chodici kasicky, pak uz jsme smlouvali bez mrknuti oka a cenu se nam zpravidla podarilo srazit o 30-50 %. Jinak z letiste (kde si taky vymenite penize) jede autobus primo do centra. Pokud budete bydlet v centru a nebudete mit moc zavazadel, klidne jedte busem a stahnete si mapy do mobilu. A nenechte si nikym na misto ubytovani zavest, protoze vas hned zkasne (nebo mejte aspon v kapse nachystane nejake drobne) :mrgreen:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29276 příspěvků 03.09.18 19:52

@jenny.fields
už to tam je! :dance: Díky!

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29276 příspěvků 03.09.18 19:54

@Afrikana
jsi zlato!!!
No určitě mě hodně věcí ještě postupně napadne.Dělali jste nějaké výlety s místní agenturou?

Afrikana
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 03.09.18 21:00

@Burj Chalifa My jsme delali vylety dva - jeden na vlastni pest do hor (tam taxikem, zpatky jsme odmitli zaplatit vydridusske prachy a odkoukali, jak tam jezdi mezimestske minibusy) a druhy jenom na jednu noc do pouste (vic casu jsme nemeli).

Vybrali jsme pomerne levnou agenturu marrakech-desert-trips.com a jeli jsme do pouste prespat do beduinskeho stanu a to bylo vazne hezke. Jeli jsme teda jenom na jednu noc do malikych dun u Zagory. Nejdriv trochu chaosu pri organizaci, pak nas vysypali vzdycky na nejakem fotografickem miste, po ceste jsme se stavili na prohlidku kazby Ait Benhaddou, kam jezdi filmari tocit (trebas Hru o truny), pak nas nalozili na velbloudy a dojeli jsme do „beduinskeho“ tabora, cekala nas vyborna vecere a krasny tabor, rano foceni vychodu slunce na dunach, na velbloudech zpatky k autu, cestou zpet prohlidka mesta Ouarzazate (kde nas protahli mistnimi dilnami s krasnymi koberci) a zpatky do Marrakese. Bylo to hodne narocne, protoze jsme prejeli kus Maroka, ale myslim, ze i takova rychlovka za to stala. Jenom me na tom iritovalo, ze jsem si pripadala jako ucastnik zajezdu (jsme zvykli vsude jezdit po vlastni ose, chodit treky s krosnama a tak), ale kdyz jsem si na to zvykla, bylo to skvele.

Jinak docela dobry napad byl pridat se pred cestou do anglickych FB skupin o Maroku, tam se clovek muze na cokoliv zeptat a jakmile se tam optas na vylet do pouste, sebehne se spousta zajemcu, kteri ti mileradi zaridi i soukromy vylet, tak se tomu zajezdu muzes vyhnout.

Meli jsme v planu jeste jet na jednu noc do Essaouiry, ale tam jsme se nakonec nestihli dostat - ale co jsem zkoumala, da se tam v pohode dojet z Marrakese busem a pres Airbnb sehnat ubytko.

Kdyz o tom tak pisu, hned bych jela zas :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >