Masážní trysky ve vaně a malí červíci v nich :-(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 11:04
Masážní trysky ve vaně a malí červíci v nich :-(

Ahoj mamči, omlouvám se za anonym, ale stydím se, ačkoli nejsem žádné prase :-(.

Mám vanu s tryskami. Po deseti dnech jsem se včera v noci vrátila z dovolené. Ráno jsem se těšila na relaxační koupel a málem jsem dostala infarkt. Umyla jsem vanu, opláchla jako obvykle, napustila a naštěstí zapnula trysky dříve, než jsem tam vlezla.
Z trysek vyletělo dost velké množství malých černohnědých červíků, zhruba centimetr dlouhé, tenké cosi. Úplně se mi udělalo špatně :poblion:. Co to sakra je za havěť? Bohužel jsem to nevyfotila. Vanu jsem vypustila, znovu napustila, přidala savo a nechávám běžet masážní proces, ale jsem z toho fakt v šoku.
Kdybych byla prase a ty trysky nečistila, ale já se o to fakt starám (mmch. už bych takovou vanu nechtěla ani za nic, kolik je s tím čištěním práce :-( ). Co to může být za mrchy? A jak se postarat o to, abych už tam takové zvířectvo neměla? Za šestnáct let, co vanu máme, se mi nikdy nic takového nestalo :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 18.07.18 11:08

Jen hádám, ale myslím, že to je tím, že jste byli pryč. Nějaká havěť tam nakladla vajíčka a vylíhlo se to. Když to čistíš, tak by se to nemělo opalovat. Se stane.

Janli
Kelišová 6038 příspěvků 9 inzerátů 18.07.18 11:10

Nejspíš tam do zbytkové vody nakladl nějaký hmyz vajíčka. To se může stát. Vyčisti to a bude to ok. A máš pravdu, taky bych masážní vanu už nechtěla. Vyhozený peníze a kupa práce. Radši za ty prachy jezdit do lázní!

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 18.07.18 11:12

Prase určitě nejsi. Ale já jsem se masážní vany z tohoto důvodu zbavila. Vždy když jsem tam nalila ten čistící prostředek na vany a viděla co z tama leze za humus…fuj. A to jsme ji ani moc nepoužívali. V životě bych nevlezla do nějaké veřejné vířivky. :poblion:

Příspěvek upraven 18.07.18 v 13:12

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 18.07.18 11:14

Podle popisu bych to tipla na larvy komárů, u babičky se usídlili i v koncích na zalévání když v nich na 2-3 dny zůstala stát voda :zed:

Roker
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 18.07.18 11:16

@berusa.m tam je prece chlornan sodny, neboli savo (savo je jen ridsi komercni nazev, dnes ve vlastnictvi Unileveru, co vlastni stovky a tisice znacek) a nic takoveho se ve verjnych vyrivkach nevyskytuje ;-) narozdil od tech domacich se musi ridit prislusnymi zakony :-)

Btw chlornan sodny (savo) se pouziva i na osetreni studni a pitne vody, takze v pohode…

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 18.07.18 11:31
@Roker píše:
@berusa.m tam je prece chlornan sodny, neboli savo (savo je jen ridsi komercni nazev, dnes ve vlastnictvi Unileveru, co vlastni stovky a tisice znacek) a nic takoveho se ve verjnych vyrivkach nevyskytuje ;-) narozdil od tech domacich se musi ridit prislusnymi zakony :-)Btw chlornan sodny (savo) se pouziva i na osetreni studni a pitne vody, takze v pohode…

Nějak si neuvědomuji, že bych poptávala referát na téma Savo. 8o A určitě se ve veřejné výřivce nevyskytují zbytky lidské kůže, která se v teplé vodě krásně uvolňuje a jiné lákavosti. ;) Co se týká chloru a výřivky…čím teplejší voda, tím více bakterií a tím více třeba chloru. Díky, ale takovou lákavou polévku z chloru, špíny jiných lidí a to nepočítám čurající děti…si odpustím.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 17973 příspěvků 18.07.18 11:52
@berusa.m píše:
Nějak si neuvědomuji, že bych poptávala referát na téma Savo. 8o A určitě se ve veřejné výřivce nevyskytují zbytky lidské kůže, která se v teplé vodě krásně uvolňuje a jiné lákavosti. ;) Co se týká chloru a výřivky…čím teplejší voda, tím více bakterií a tím více třeba chloru. Díky, ale takovou lákavou polévku z chloru, špíny jiných lidí a to nepočítám čurající děti…si odpustím.

Tyjo, díky za tento příspěvek, já jsem vždy za exota a citlivku, že nechci lézt do vířivek. :pankac:

Roker
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 18.07.18 11:56

Precti si prislusne zakony a vyhlasky, jak rychle musi voda projit filtrem apod. Bez chemie nelze udrzet bazen, vyrivku cistou. Sice jsou oxy a uv-c technologie, ale…

Nyni me napada https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-238

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 18.07.18 12:14
@Roker píše:
Precti si prislusne zakony a vyhlasky, jak rychle musi voda projit filtrem apod. Bez chemie nelze udrzet bazen, vyrivku cistou. Sice jsou oxy a uv-c technologie, ale…Nyni me napada https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-238

Nemusíš tady agitovat za vířivky. To je provádáš, nebo co? Vím co je savo i jak se čistí bazén a že bez chemie to nejde. Já ti jen říkám, že se nehodlám v žádné veřejné vířivce koupat ve špíně cizích lidí. Jak to totiž tak sleduju např. v aquaparku, tak sprše před bazénem nikdo moc nedá. Max se ošplouchne vodu aby se neřeklo.

Janli
Kelišová 6038 příspěvků 9 inzerátů 18.07.18 12:16
@aiwwa píše:
Tyjo, díky za tento příspěvek, já jsem vždy za exota a citlivku, že nechci lézt do vířivek. :pankac:

Tak v tom fakt nejsi sama. I sebelepší technika a obsluha můžou selhat. A když si uvědomím, co se občas ve vířivkách děje, když je tam jen dvojice, je ta představa kůže ještě celkem příjemná alternativa :jazyk:

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 18.07.18 12:16
@aiwwa píše:
Tyjo, díky za tento příspěvek, já jsem vždy za exota a citlivku, že nechci lézt do vířivek. :pankac:

Asi jsem moc dezinfekční nebo co. Ale fajn že nejsem sama.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 18.07.18 12:17

@Janli Vítej do klubu :mrgreen:

aiwwa
Neúnavná pisatelka 17973 příspěvků 18.07.18 12:42
@berusa.m píše:
Asi jsem moc dezinfekční nebo co. Ale fajn že nejsem sama.

mně vadí i jiné věci, např. návleky u doktora, už se to teda moc nevidí. mega-eklhaft :lol: . Nebo u kadeřnice si říkám, jestli ty hřebeny po použití myjí?

malá_holka
Kelišová 5400 příspěvků 18.07.18 12:49
@berusa.m píše:

díky, přešla mě chuť na bazén :mrgreen: to je stejný se saunou a i obyč bazenem ne teda? nejen vířivka. je teda asi lepší bio koupání. :think:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >