Masečín, Štěchovice - jak se vám tu žije?

208
15.6.15 12:33

Masečín,Štěchovice-jak se vám tu žije?

Ahoj holky, nasel by se tu nekdo z Masecina popr. Stechovic a okoli? Mame moznost koupit tu domek, tak by me zajimalo, jak se tu zije…co se vam libi, co nikoliv…proste vyhody a nevyhody teto lokality (domek je primo v Masecine)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1376
15.6.15 12:37

Ahoj, doufám, že se ti někdo ozve, kdo tam žije. Já teda ne, ale jezdíme tam celkem často na kole v okolí a je to teda nádhera. Pokud ti vyhovuje takový vesničtější život, tak žít se tam musí teda nádherně! Ten směr je prostě boží :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1050
15.6.15 13:43

@lavanilka
známá tam měla pronajatý dům, byla jsem tam párkrát na víkend-krásné místo, příroda, pokud Ti nevadí dojíždění-spojení do Prahy je, ale žádná sláva. Je tam tuším hospoda, jeden konzum. Pro mě na víkend super, ale žít bych tam nemohla z důvodu absence škol, školek, kultury.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
15.6.15 17:36

Ahoj, já to tam znám od malička. Jezdím tam uz třicet let do vedlejší vesnice. Co by te zajímalo? V létě je to tam super, v zimě bych se asi ukousala nudou :) Je tam hospoda, jednota, kadeřnictví. Dole.ve Stechovicich už je toho mnohem víc, včetně kulturního centra, kde je posilka, nehty, kosmetika..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
17.6.15 00:10

@Samantha9 @sofie1974 @Emma30 holky díky moc za odpovědi. My právě hledáme bydlení poblíž přírody, vyjet si po praci na kole nebo zajit do lesa je super, ale bojím se toho uplne vesnického života, což asi v Masecine bude…i podle toho co píšete…Máme tři malé prcky, zatím před školkou, ale nevím, jak by se pak
darilo zvládat rozvozy škola, školka, kroužky a dojíždění do Prahy do práce…možná by vhodnější bylo městečko typu třeba tech Stechovic, kde už je aspoň nějaké zázemí.

@Emma30 díky za informace :-)…zajímalo by me všechno mozne, i jen subjektivni pocity ze zivota… a pak třeba kvalita školky a školy ve stechovicich, co kroužky, hudebka, bazén, nějaké cvičení pro baby…jestli tam rostou houby a je kam jít do lesa…cyklostezky asi kolem budou…no a pak takove to smerovani obce a zdejší vztahy, jestli se tu třeba, plácnu, nechysta stavba prumyslove haly, nebo něco podobného co ovlivní život v obci..už jsem vygooglila, že lidi nejsou spokojeni s územním plánem, je tam spousta ploch pro výstavbu, takže vesnička se bude asi hodně rozrůstat…a nějaké potíže s vodou tu jsou ( zákaz zalivani a napouštění bazénů).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
28.6.15 22:59

@lavanilka Ahoj, ted jsem si teprve všimla, že jsi psala, promiň. Škola a školka je dobra, bazén tam není, ale cvičení pro ženský tam je. Příroda krásná. Do Prahy kousek i busem. Hudebka a kroužky nevím, ale podle me tam něco od školy bude. O rozrůstani nic nevim 8o Já bych tam nastalo klidne bydlela. Ovšem je to povodnova oblast. Štěchovice byly tehdy cele pod vodou. Ve Stechovicich jsem prozila kus mladi, takže je to pro me srdcovka. Je tam i kadeřnictví, kosmetika, solárko, posilka, tenisove kurty, klasické hospody, cina, pizzerie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama