Maso při každodenní konzumaci škodí?

Anro
29.7.15 22:05

Maso při každodenní konzumaci škodí

Ahoj, slyšela jsem, že když jíte každý den nebo obden maso, že je to škodlivé. Slyšely jste o tom něco? Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7016
29.7.15 22:11

Myslim, ze to muze byt pravda. Na kazdodenni konzumaci masa mame myslim moc dlouhe strevo. Telo ho nestiha tak rychle travit, maso zahniva ve strevech. Pokud je strava pestra a poskytuje dost bilkovin, zeleza a B vitaminu, tak maso v podstate neni potreba vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
29.7.15 22:14

Alkohol a cigarety každý den nebo obden taky škodí…a někdo si prostě říct nedá…záleží na tom asi i jaké maso, množství, způsob úpravy a celkový jídelníček…když budeš mít dost vlákniny, dostatečný objem stravy, tak se to posune celkem rychle ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
29.7.15 22:15

Já slyšela že by se maso mělo jíst tak 3 do týdne a jednou týdně ryba… Určitě není dobré jíst maso, uzeniny závodně převážně ve spojitosti s rakovinou střeva, malýmu se snažím dávat maso obden jak to vyjde ale má ho tak 3-4 do týdne a celkově když vidím jeho jídelníček tak, tak by měli jíst i dospělí :palec: pravidelně 5× denně ale já toho nejsem schopná :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6540
29.7.15 22:16

Tak pokud budeš jíst každý den bůček a kachnu tak jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
29.7.15 22:19

Otázkou jaké maso a v jaké úpravě. Ale je fakt, že si nedovedu představit konzumovat denně maso. Máme ho tak 4× do týdně :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
29.7.15 22:21

Víc nam skodi jine veci nezli maso…konkretne slozite cukry, skroby…t o nam nici strevo

• Nahlásit
  • Citovat
KackaDoup
29.7.15 22:23

Varene maso je ok :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anro
29.7.15 22:23

Já měla na mysli i kuřecí, v nejzdravější úpravě. Prostě jakékoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
26152
29.7.15 22:25
@Anro píše:

Smažák s hranolkama a tatarkou mi přijde zákeřnější než dušené králičí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
29.7.15 22:26
@Malaga píše:
Smažák s hranolkama a tatarkou mi přijde zákeřnější než dušené králičí ;)
:mrgreen: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
7016
29.7.15 22:32
@Anro píše:

Ale nejaky extra prinos to tez neni, zdroj bilkoviny, jinak nic moc. Dusene hovezi, budiz. Ryba, bez debat. Ale kureci mi prijde dost o nicem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
martinalong
29.7.15 22:33

Míváme maso tak maximálně jednou do měsíce, pomalu rodinu připravuji na vegetariánský život, jen chci, ať mladší holka trochu povyroste a pak přestanem úplně. Prý maso dokonce způsobuje rakovinu tlustého střeva, tak proto.

• Nahlásit
  • Citovat
3529
29.7.15 22:34

Jasně pokud budu konzumovat pouze jeden druh masa (kuřecí, vepřové, hovězí),tak je to špatně.

Ale existuje krůta, zmiňovaný králík, ryby, kvalitní hovězí a i to kuřecí.

Ale souhlasím s @KackaDoup že lepek a bílý cukr je mnohem horší, to by se mělo řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
29.7.15 22:35

Obedy:jednou tydne vajicko, jednou ryba, jednou jen zelenina (treba rizoto atd proste bez masa) a 4× maso z toho alespon jednou dusene. tak mi to rekla dr s mnohaletou praxi v pediatrii a dietologii a je to fajn:) mame rybu sice vicekrat nebo nejake treba morske plody a svedci to. zalezi jak je srava pestra a dulezity je dostatek zeleniny. Ne nadarmo se rika dne nemoc kralu, kdyz nejedli nic jineho nez chutne tucne maso.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama