Maso v příkrmech od 4. ukončeného měsíce

Anonymní
13.1.20 12:30

Maso v příkrmech od 4 ukončeného měsíce

Krásný den, mám první Mimi, ještě na to máme čas, ale už pomalu koukám na věci co se týče prikrmů. Budeme začínat ukončeny 4 měsíc přikrmovat zatím jsme na UM a zarazila mě jedna věc. Ve skleničkách od ukončeneho 4 měsíce je i maso ale četla jsem se se maso do prikrmů dává až od 6 ukončeneho měsíce je v tom nějaký rozdíl co se týče toho že ve skleničce může maso být ale co udělam doma tak musí být bez masa??

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1917
13.1.20 12:38

Já jsem dávala maso spíš taky až kolem toho 6. Co je na sklenickach bych se moc neridila. Třeba na výživě od hello je napsaný, že je vhodné od 6m a je tam pridany cukr, co by dítě do roku vůbec nemělo, nebo nějaký sušenky taky s cukrem. Spíš se dívej na složení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 12:40

@JancaS84 a kdy je je složení maso ve skleničkách od hippu a babylove a je to od ukončeného 4 měsíce tak mu to mohu dát?
Nejde mi totiž do hlavy proč ve skleničkách to můžou a udělat mu maso nemůžu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1440
13.1.20 12:52

Obecně se radí začínat zeleninou, pak ovoce, obilniny a maso až jako třetí či čtvrtý krok. Dříve se též říkalo přikrmovat od 6. měsíce, teď se prosazuje od 4. Mám nějakou brožurku od Hami o zavádění příkrmů, kterou Ti mohu poslat, nebo i nafocenou jednu knížku s recepty, ale obecně bych asi začala jednodruhovými zeleninovými příkrmy. Co se týče masových či masozeleninových ve skleničkách, mně ty kašičky přijdou hrozně nechutné vizuálně i chuťově, takže u druhého i třetího dítka jsem od skleniček upustila a pustila se do příkrmů vlastních. Maso jíme minimálně 1× do týdně, stejně tak rybí, takže nebyl problém vždy kousek dát stranou nebo připravit v páře a naservírovat prckovi. A i ty domácí příkrmy mi přišly takové poctivější, člověk věděl, co do toho dává a že to fakt není přislazované ničím :). To, se píše na skleničkách, považuj za orientační. Kupř. tuším že od 8. měsíce začínají ve skleničkách být i kousky, protože se očekává, že dítě už bude kousat. Ale moje děti měly první zuby až na roce, takže s většími kousky jsem jim kupované dávala až mnohem později než v tom 8. měsíci. U Hippu si říkám, že tam ta odlišná věková doporučení možná budou tím, že to není česká firma a řídí se doporučeními domovské země.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 13:40

Já dávala do půl roku jen mrkev, batáty a ovesnou kaši. Skleničky, které obsahují maso, bych ještě nedávala. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11211
13.1.20 13:44

Já začala ve 4. měsísích zeleninou, v 5. měsící dala maso, pak asi po 2 týdnech ovoce. ted před ukončeným 6. měsícem jí masozel oběd, na svačinu ovoce a večer kaši do flašky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11211
13.1.20 13:49

Dneska měl poprvé lepek. máslo dávám do každýho příkmu už od začáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 15:50

V tom od kdy dávat jaký druh jídla jsem se já víceméně řídila tímhle (doporučila mi to kamarádka), i když jsem nekojila (malá byla od 7. týdne 100% na UM) http://www.kojeni.net/…prikrmu.html

akorát my jsme zaváděli pomaleji myslím, začali jsme až koncem 5. měsíce myslím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11826
13.1.20 17:42

U nás první měsíc jen zelenina, pak přidané maso, po 14dnech asi začaly ochutnávat ovoce..
Okolo 8.mesice pak jogurt a jako poslední kaše na snídani. Večeře byly husté zeleninové polévky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama