Masozeleninové příkrmy a UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Reniska07
Kecalka 175 příspěvků 20.01.18 16:37
Masozeleninove prikrmy a UM

Ahoj holky, jdu si pro radu. Mám 5 mesicni dceru, váží cca 8 kg. Je plně na UM. Již měsíc dáváme zeleninový prikrm. Ze začátku ji to moc nejelo a tak jsem ji vždy dala dopit mlekem. Poslednich pár dní snědla cca 100 g prikrmu, vtak jsem ji už mleko zkusila nedat, aby si zvykla. A bylo to ok. Někdy jsem ji musela dat, ale vzala si tak 30 ml a stačilo. Snažím se dávat vodu, caj, bohužel zatím neúspěšně. Dnes jsem nasadila masozeleninove, a ovocné prikrmy dopoledne. Teď o co mi jde. Pro mé překvapení snědla masozeleninoveho plnou davku, 125 g. No měla jsem radost. Vodu nechtěla, tak jsem ji dala spinkat. Jenže byl kravál. Zkusila jsrm tedy tad ještě UM a vypila 100 ml 8o po plné dávce příkrmů. Vím, zr by se mleko už nemělo potom davat. To ji mám dát ty skleničky dvě? :? A ještě jeden dotaz prosím, zatim kupuji prikrmy. Můžu ji davat kazdy den s masem? Děkuji moc za rady :kytka:

Přečtěte si článek: Příkrmy od 4. měsíce: Čím začí?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 20.01.18 16:51

A proc se nema davat UM? :think: ja davam UM jeste 14 mesicni dcerce, vecer v 7 ji veceri a pak pred spanim v posteli ma mliko. Rekla bych, ze to nicemu nevadi. V tom mleku jsou taky dulezite ziviny a vitaminy, nebranila bych se tomu. Jinak s masem kazdy den klidne, my to hodne stridame - jeden den kureci, druhy hovezi, pak treba ryba. Neboj se toho :hug: je prima ze mimco hezky basti :palec:

dana.dv
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 20.01.18 16:54

1 den v tydnu jsem davala jen zeleninovy + zloutek uvareny natvrdo. Trileta dcera pije mliko 3× denne po jidle porad.

dickys
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 20.01.18 16:56

Tak už ji dej větší skleničku, to je 190g. Ja jsem dávala s masem každý den, ona už potom samotnou zeleninu nechtěla, potvora :D Až teď skoro v roce mi začala jíst zase zeleninový polivky

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 20.01.18 17:00
@dana.dv píše:
1 den v tydnu jsem davala jen zeleninovy + zloutek uvareny natvrdo. Trileta dcera pije mliko 3× denne po jidle porad.

3leta pije 3krat denne UM?? 8o

dana.dv
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 20.01.18 17:05
@vertunka píše:
3leta pije 3krat denne UM?? 8o

UM pila do 2let, ted ma plnotucne :hug:

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 20.01.18 17:06
@dana.dv píše:
UM pila do 2let, ted ma plnotucne :hug:

Aha tak to jo. :kytka:

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2647 příspěvků 20.01.18 17:10

Dala bych větší porci, buď větší skleničku, nebo bych uvařila domácí, pokud to nejí, zkusila bych nastavit domácím tu skleničku, pozor na konzistenci, je potřeba to celkem dost zředit, aby to nebylo tuhé, obzvlášť pokud je v tom brambor nebo rýže.

saadet
Extra třída :D 11796 příspěvků 20.01.18 17:11

@Reniska07 dej ji vetsi sklenicku, 125 je dle meho malo na jeji vahu. Um po cele sklenicce bych uz nedala. Pit davej, muzes zkusit caj/redeny dzus. Me dcera vodu nikdy nepila, ale to zalezi na tobe na cem trvas, me to nevadi ze vodu nepije. Pro me bylo dulezitejsi, aby mela tekituny ;) maso denne urcite ne. Davala hsem 2× tydne a 1× zloutek. Urcite skoro do roka a ani pak ho nemela denne.

Reniska07
Kecalka 175 příspěvků 20.01.18 17:14

@saadet ja si taky myslím, ze by pi sklenucce uz nemela um, ale ten prikrm uz nechtela ale byka dost nekludna. Ciz u n znamena, ze jeste nema dost :nevim:

ivulka00
Ukecaná baba ;) 1738 příspěvků 20.01.18 17:16

@Reniska07 podle mě to nevadí - člověk taky nemá vždycky stejný hlad :) Jinak naše 6-měsíční už UM vůbec nepije, zkrátka to do ní nedostanu. Takže nahrazujeme příkrmy a taky to neva :) Vůbec si s tím nedělej hlavu :)

Reniska07
Kecalka 175 příspěvků 20.01.18 17:16

@Kočičí duše dikzd nesni celou porci, tak vzdy dokrmuju um, i dokud mi netacne jist celou davku ivoce. Ale pokzd je na plné davce, uz by se nemeli davat. Prikrmy se zavadi, aby se odbouralo mleka

saadet
Extra třída :D 11796 příspěvků 20.01.18 17:20

@Reniska07 psala jsi, ze snedla celou davku a jestli ji mas davat dve sklenicky. Ja pochopila, ze uz jsi nemela, ne ze nechtela ;) pokud si presvedcena ze nema dost a nechce prikrm dej trochu um. Ale po 125-150 uz by dostat um nemela. Ale zase je svata pravda, ze nejlip znas sve dite ty a v rozumne mire je nejlepsi delat jak uznas za vhodne :kytka: a hlidat jen zaklad - napr mlecnou davku za 24h, nemit maso denne atd. Zavadet postupne alergeny a pridavat postupne pocet prikrmu ;) to vse samozrejme za predpokladu normalniho vyvoje, pribirani a bez alergii, nebo jejich dispozic :kytka:

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 20.01.18 17:56

Můžeš jí jídlo uvařit a dát jí podle libosti dokud nebude mít dost..

Reniska07
Kecalka 175 příspěvků 20.01.18 18:49

@saadet prave, ze jsem mela, jen ona uz nechtela, rak jsem myslela, ze ma dost. Samotnou me překvapilo, ze jeste snedla 100 ml

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama