Reklama

Masozeleninový příkrm s lilkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 19.03.09 10:11
Masozeleninový příkrm s lilkem

Maminky dávaly jste či dáváte některé svým dětem do masozeleninových kašiček i lilek? Pokud ano, jak se zpracovává, jak dlouho vařit a pod.? Děkuji.

Reklama

Reakce:

zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 19.03.09 13:38

Já bych dávala, stejně jako cukety - pro dospělé jsem je nechala vyplakat (nakrájená kolečka omýt vodou, osolit a nechat 10min na talíři, ony pustí kapičky, jakoby plakaly, pak omýt a dál zpracovat)
pro děti asi oloupat, možná i trochu odrzníčkovat, opláchnout, nastrouhat, podusit s trochou vody, rozmixovat… ? nebo na kostičky mrkev, brambory a lilek, podusit, rozmačkat/roz­mixovat? Vařit do měkka, trvá to u lilku delší dobu než u mrkve…;-)

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 19.03.09 20:24

Děkuji Zuzko, jsi jediná kdo se ozval, nechávala jsem dotaz i na „miminku“. Hezký chlapeček :D .

Verrunka
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 19.03.09 22:43

Ahojky, já jsem lilek běžně používala. jen já bych ho určo nesolila. Lilek jsem vždy umyla, někdy oloupala a dala ho dusit. On tak jakoby zhnědne a pak jsem normálně rozmixovala do jídla kam jsem to chtěla dát. Elča dlabala jak o závod :wink:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.09 23:04

Lilek jsem oloupala a uvařila cca 30 minut a rozmixovala. Děti ho určitě můžou. Ale cuketa chutná líp, ale na zpestření je dobrej. Jen je
teď dost drahý.

mona.k.79
Závislačka 4706 příspěvků 20.11.12 19:30

Lilek, mrkev a brambor maso??? :think:

Almatka
Kelišová 6769 příspěvků 20.11.12 23:39

Nutná je jen tepelná úprava, lilek obsahuje nějaký teplem odstranitelný jed a čím menší plody, tím chutnější - taky u těch malinkých odpadá nutnost solit, protože nejsou hořké…

Lipanek18 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.13 13:03

Skúsila som lilek nesoliť, mala som fakt malinké 10 cm plody a bolo to tak horké, že som musela všetko vyhodiť.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >