Masozeleninový příkrm s lilkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 19.03.09 10:11
Masozeleninový příkrm s lilkem

Maminky dávaly jste či dáváte některé svým dětem do masozeleninových kašiček i lilek? Pokud ano, jak se zpracovává, jak dlouho vařit a pod.? Děkuji.

Reakce:
zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 19.03.09 13:38

Já bych dávala, stejně jako cukety - pro dospělé jsem je nechala vyplakat (nakrájená kolečka omýt vodou, osolit a nechat 10min na talíři, ony pustí kapičky, jakoby plakaly, pak omýt a dál zpracovat)
pro děti asi oloupat, možná i trochu odrzníčkovat, opláchnout, nastrouhat, podusit s trochou vody, rozmixovat… ? nebo na kostičky mrkev, brambory a lilek, podusit, rozmačkat/roz­mixovat? Vařit do měkka, trvá to u lilku delší dobu než u mrkve…;-)

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 19.03.09 20:24

Děkuji Zuzko, jsi jediná kdo se ozval, nechávala jsem dotaz i na „miminku“. Hezký chlapeček :D .

Verrunka
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 19.03.09 22:43

Ahojky, já jsem lilek běžně používala. jen já bych ho určo nesolila. Lilek jsem vždy umyla, někdy oloupala a dala ho dusit. On tak jakoby zhnědne a pak jsem normálně rozmixovala do jídla kam jsem to chtěla dát. Elča dlabala jak o závod :wink:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.09 23:04

Lilek jsem oloupala a uvařila cca 30 minut a rozmixovala. Děti ho určitě můžou. Ale cuketa chutná líp, ale na zpestření je dobrej. Jen je
teď dost drahý.

mona.k.79
Závislačka 4706 příspěvků 20.11.12 19:30

Lilek, mrkev a brambor maso??? :think:

Almatka
Kelišová 6810 příspěvků 20.11.12 23:39

Nutná je jen tepelná úprava, lilek obsahuje nějaký teplem odstranitelný jed a čím menší plody, tím chutnější - taky u těch malinkých odpadá nutnost solit, protože nejsou hořké…

Lipanek18
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.13 13:03

Skúsila som lilek nesoliť, mala som fakt malinké 10 cm plody a bolo to tak horké, že som musela všetko vyhodiť.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >