Mastí se krátké vlasy víc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sakota
Kelišová 5680 příspěvků 14.10.14 10:12
Mastí se krátké vlasy víc?

Zdravím dámy,

mám takový kosmetický dotaz. Poslední tři roky jsem si nechávala narůst vlasy (na svatbu :)) a te´d se těším, že půjdou dolů (,,na kluka"). Půjdu na finální úpravu ke kadeřnici, ale protože už mi opravdu překážely, šmikla jsem si je nad ramena sama. No a přijde mi, že se kratší vlasy strašně mastí! Oproti dlouhým, které jsem jeden večer umyla a ještě pozítří večer vypadaly přijatelně (ale myla jsme vlastně ob den, ikdyž v případě krize to sneslo i ob dva dny) tak tohle umyju ráno a už druhý den ráno je to strašný… :( Nemám s kr. vlasy zkušenost, je tohle normálka? Taky se mi hrozně mastí pleď…(normálně v cyklu to je pár dní hodně mastná, pár dní hodně suchá, ale te´d to je rpostě všechno jenom hnusně mastící se…) nějaká rada třeba na vlasovou kosmetiku, co se osvědčila?

Reakce:
malinika
Kelišová 5729 příspěvků 14.10.14 10:17

Mám opačnou zkušenost. Krátké vlasy mi po umytí vydržely vždy v přijatelném stavu několik dní, dlouhé musím umývat obden. Asi půjdou dolů. :D

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 14.10.14 10:19

@sakota me ze zacatku ano, sodstupem casu (treba tak po 2-3mesicich) najednou daleko mene nez dlouhe :palec: ale je pravda ze se to cele tyka tehotenstvi tak to muze byt i tim :oops:
Kosmetiku mam oblibenou v dm tu jejich znacku balea, je bez silikonu a za par kacek :pankac:

R.O.L.F.
Stálice 95 příspěvků 14.10.14 10:23

Tak takový problem jsem nikdy neřešila, ale jelikož mám krátké vlasy (v nejdelší délce cca 5cm), tak se zamyslím ;)
Asi ano, na krátkých je umaštěnost víc vidět, není možné je stáhnout do culíku… ale zase používání gelů, vosků a gum vlasy odmašťuje a tak u slepených bodlin se cokoliv ztratí :palec:

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 14.10.14 10:27

A neprohrabáváš si mimoděk rukou ty krátký vlasy víc, než když jsi měla dlouhý? Ruce omašťují vlasy neskutečně :)

Gerberka
Závislačka 3238 příspěvků 14.10.14 10:28

Krátké vlasy se mi mastily dost :?, je to taky jeden z důvodů, co jsem se po 13 letech krátkých vlasů rozhodla nechat si je narůst dlouhé!! :lol: Protože když na to prostě člověk „nemá čas“, je víkend, doma se uklízí atd. atd. – tak dlouhé vlasy prostě člověk nějak smotá, sváže do culíku a hotovo. Poslední tečka byly dovolené – pokud jsem si krátké vlasy i na dovolené každý den nenakulmovala a nenalakovala, vypadala jsem jak d. b.l – se stříhem z krátkých vlasů prošmikaných efilačníma nůžkami, kdy jsem po vyspání vypadala jak oškubané kuře. Už NIKDY!!

Moc se těším na dlouhý vlásky – mívala jsem je do půli zad, těším se na francouzský cop, který mi každý obdivoval. ;) Navíc, teď je na netu tolik různých návodů na účesy, na péči atd…- až mi z toho jde hlava kolem…. ;)

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 14.10.14 10:35

Mně přijde, že je to tím, že dlouhé vlasy jsou sepnuté v culíku apod, kdežto kratší jsou jen tak a člověk si do nich mnohem víc hrabe. Konkrétně ta délka po ramena k tomu svádí nejvíc :D Úplně krátké pak zas už budou v poho, když tam skoro není co prohrabávat :)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 14.10.14 10:52

Ja jsem si vlasy neostrihala ani mi nedorostly a stejne se mi ted desne mastej - svadim to zase na sampon z DM jeden tag - ze je asi nejak moc setrnej, asi si je umeju jarem :-) nebo tabletou do mycky :-) :-)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 14.10.14 10:53

Vlasy smotane nosim, mastnota mi nevadi na vzhled - to vubec videt neni, ja mam krepate - ale smrdi mi hnedka hlava. nechci obden prevlikat povleceni.

Markéta80
Hvězda diskuse 42474 příspěvků 14.10.14 10:56

@sakota o dokud jsem měla krátké tak jsem si musela mýt hlavu pořád a i a úpravu děs, 2m před svatbou jsme je nechala růst, v prosinci máme 12leté výročí a neměnila bych, a úpravu super a stačí umýt 1× týdně, taky schnou dlouho no :lol: :lol:

tasa
Echt Kelišová 9247 příspěvků 14.10.14 10:57

Na dlouhých, když je ďas do culíku, tak to není tolik videt

cverunka
Závislačka 2842 příspěvků 14.10.14 12:13

Já mám spíše opačnou zkušenost. Krátké vlasy mi vydržely pěkné i týdne a dlouhé myji obden, někdy denně :roll: Hodně záleží na střihu. Takové ty zarovnané vlasy do jedné délky se mastí rychleji, prostříhané pomaleji, protože neleží na hlavě.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 14.10.14 12:39

Já nevím, nevidím rozdíl. Letos v dubnu jsem šla z dlouhých na kluka. Respektive mám boky a zadek vystříhaný úplně nakrátko a na vrchu to mám delší a řekla bych, že se mastí stejně. Jako víc do toho rukou hrabu, samozřejmě to víc upravuji (na dlouhé jsem vosk a gel nedávala, že jo), ale nemůžu si to vynachválit. Je to všechno honem, honem. Vyfénování během chvilečky, což se o dlouhých říct nedalo.

cell
Echt Kelišová 8128 příspěvků 14.10.14 12:43

Jsem taky na kluka a vlasy se mi mastí mnohem míň, než když jsem měla dlouhé. Teď je to moc prima, mám to skvěle nastžíhané, takže jen umyju, učísnu, nechám přirozeně uschnout, pak to trochu rozdrbnu stylingovou gumou a je to. Tato „úprava“ mi obvykle vydrží několik dnů :potlesk: :dance:

sakota
Kelišová 5680 příspěvků 14.10.14 13:54

Díky všem za názory a zkušenosti. Dnes jsem byla u kadeřnice a ta tvrdila, že délka vlasů na jejich maštění vliv NEMÁ. takže buď je něco špatně v těle, nebo si do nich prostě moc hrabu rukama (což vlastně může být klidně pravda, když se nad tím tak zamyslím), nebo třeba nevhodný šampon. Zkusím tu doporučovanou baleu, díky!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >