Masticha a nízký krevní tlak

37
18.2.21 12:58

Masticha a nízký krevní tlak

Ahoj,
chtěla bych se vás zeptat, zda je možné, že po třech týdnech užívání Mastichy Stronge&Pure se u mě objevily problémy s nízkým tlakem (motání hlavy, pocity na omdlení,…)? Velmi mi Masticha pomohla na žaludeční obtíže, ale bohužel mi nejspíš snížila krevní tlak… Je mi 20 let, mám 47 kg a 160 cm… Brala jsem Mastichu po dobu tří týdnů s dávkováním 2 tabletky 2× denně (ráno a večer). Dnes je to první den, co jsem raději vysadila.
Může problém s nízkým tlakem souviset s Mastichou? Za jak dlouho od vysazení tyto obtíže vymizí?

Píše se, že masticha krevní tlak snižuje, ale z jakého důvodu mi to začala dělat až po třech týdnech užívání, to nechápu. Proč ne hned.
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16909
18.2.21 13:34

No téměř jistě to nebude s tou mastichou souviset příčině, je to prostě časová shoda.

Jak si na dnešek spala? Jak si jedla? V jaké si fázi cyklu? Jak moc si úzkostná?

jinak dlouhodobě ti nízký tlak může srovnat cvičení zacílené na zvýšení objemu svalové hmoty ( normálně, ne na fitness) + adekvátní strava dostatečně bohatá na bílkoviny, zdravé tuky, vlákninu a složité sacharidy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
18.2.21 13:44
@Ou píše:
No téměř jistě to nebude s tou mastichou souviset příčině, je to prostě časová shoda.

Jak si na dnešek spala? Jak si jedla? V jaké si fázi cyklu? Jak moc si úzkostná?

jinak dlouhodobě ti nízký tlak může srovnat cvičení zacílené na zvýšení objemu svalové hmoty ( normálně, ne na fitness) + adekvátní strava dostatečně bohatá na bílkoviny, zdravé tuky, vlákninu a složité sacharidy).

No tento problém mi začal už od soboty, co se týče cyklu - mám menstruaci… Spím velmi dobře… Jsem hodně unavená… Jím pravidelně a lehce… Překvapilo mě, že si nemyslíš, že to s mastichou souvisí… Tak nějak jsem si tím byla jistá, když jsem si přečetla, že skutečně silně snižuje krevní tlak…
Ale díky za reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
18.2.21 13:46
@KristenRoy píše:
No tento problém mi začal už od soboty, co se týče cyklu - mám menstruaci… Spím velmi dobře… Jsem hodně unavená… Jím pravidelně a lehce… Překvapilo mě, že si nemyslíš, že to s mastichou souvisí… Tak nějak jsem si tím byla jistá, když jsem si přečetla, že skutečně silně snižuje krevní tlak…
Ale díky za reakci.

Oprava = „že si myslíš, že to s mastichou nesouvisí“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16909
18.2.21 14:15
@KristenRoy píše:
Ale díky za reakci.

no protože potpravní doplňky žádnou extra velkou efektivitu nemají. Pokles tlaku bych přičetla menstruaci, dala si pořádné kafe a nebo zelený čaj, vykašlala se na hladovění, tedy to co považuješ za lehkou stravu. To tvým problémům taky přidává - něco mi říká že těch 1300 kcal co máš denně sníst nedáš, že?

Podváha a dieta vedou k problémům s nízkým tlakem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
18.2.21 14:15
@Ou píše:

Promiň já to patlu.

V pátek jsem dostala menstruaci. Měla jsem ji poměrně dost silnou… Také dost velké krevní sraženiny… No opravdu silnou… A v neděli přišla první známka točení hlavy (a také nízký tlak - právě v neděli byla mens. nejsilnější)… V pondělí už mi odpoledne bylo trochu na omdlení… Zároveň z pondělí na úterý jsem prodělala střevní virozu (žádné zvracení, ani prujem, pouze nevolnost a pocity na zvracení, chytla jsem to od přítele)… No a až do teď mám to motání hlavy, tlaky v hlavě a malatnost… Menstruaci mám stále, ale už poměrně slábne…

Promin za zmatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat