Mastná pleť a ucpané póry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mista1
Kecalka 173 příspěvků 24.04.18 22:03
Mastná pleť a ucpané póry

Zdravím všechny :) chtěla jsem se zeptat, čím bojujete s mastnou pletí a neustále se ucpávajícími póry, takové ty bouličky, které jdou vymáčkout, znáte to. Je mi 20 let a měla bych snad mít pubertu za sebou, pleť se mi zhoršila trochu po nasazení HA, kterou beru stejnou 2 a půl roku a vyhovuje mi, nechci ji měnit „jen“ kvůli pleti. Zkoušela jsem vše možné z drogerie (Pure active Garnier atd. ale bez valného výsledku, také Manna přírodní kosmetiku. ale ta vše jen zhoršila a k lepšímu se to neposunulo.) Máte nějaké tipy na mycí gely, tonika a hydrataci, která vám na tohle pomohla? Klidně i z lékárny, jen zas aby mě to nezruinovalo úplně :mrgreen: Nejlíp je mé pleti bez make-upu, ale to se zase necítím tak sebevědomě, když tu pleť nemám sjednocenou, jenže když přijdu domů, mám zase plné čelo krupičky, přestože používám bázi pod make-up. Máte zkušenost i s nějakým make-upem, co pleť neucpává? Poraďte, prosím, jo a vysazení HA nepadá jako rada v úvahu, studuji :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

eviku-miluna
Kelišová 6814 příspěvků 24.04.18 22:14

@Mista1 co navstivit kosmeticku? Ta by mela zhodnotit plet a doporucila by ti vhodnou kosmetiku :think:

drewlet
Závislačka 4574 příspěvků 24.04.18 22:15

Používala jsem kosmetiku s tea tree olejíčkem a pomohlo hodně, ale nejvíc pomohly pravidelné návštěvy kosmetičky.

Mista1
Kecalka 173 příspěvků 24.04.18 22:20

@eviku-miluna Asi jsem zatím nenašla tu pravou, samozřejmě, že jsem kosmetičku zkoušela a ne jednu, ale vždy mi jen roznípaly pleť, že jsem ji měla na dotek citlivou a bolavou a jejich doporučení žádný zázrak. Studuji a nemůžu si zase dovolit běhat od jedné ke druhé a hledat tu pravou. :zed:

ontar
Ukecaná baba ;) 1302 příspěvků 24.04.18 22:31
@Mista1 píše:
@eviku-miluna Asi jsem zatím nenašla tu pravou, samozřejmě, že jsem kosmetičku zkoušela a ne jednu, ale vždy mi jen roznípaly pleť, že jsem ji měla na dotek citlivou a bolavou a jejich doporučení žádný zázrak. Studuji a nemůžu si zase dovolit běhat od jedné ke druhé a hledat tu pravou. :zed:

Vždyť je to boží ňoupat partnerce beďáry…to každej chlap zbožňuje… :pankac:

hapolda
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 24.04.18 22:45

Me vyhovovalo umyt si oblicej pouze vodou s trochou mydla. Vsechny mozny propriety na plet selhaly! Z lekarny jsem pouzivala akorat acnecolor, ten tu plet pekne vysusil. Uz je to ale rada let :) dodnes pouzivam na sjednoceni pouze bb krem a obcas na hydrataci nocni niveu. Cistim pouze vodou

Mista1
Kecalka 173 příspěvků 24.04.18 22:50
@hapolda píše:
Me vyhovovalo umyt si oblicej pouze vodou s trochou mydla. Vsechny mozny propriety na plet selhaly! Z lekarny jsem pouzivala akorat acnecolor, ten tu plet pekne vysusil. Uz je to ale rada let :) dodnes pouzivam na sjednoceni pouze bb krem a obcas na hydrataci nocni niveu. Cistim pouze vodou

Jo, mě jednu dobu vyhovovalo přesně tohle, mýdlo jsem používala antibakteriální na ruce :mrgreen:

Ell-Ell
Kecalka 299 příspěvků 25.04.18 06:49

@Mista1 Taky jsem doufala, ze az uz mi nebude -nact budu mit hezkou plet a prd :lol:
Ja vim, ze to pro tebe nepripada v uvahu, ale HA je opravdu zlo a kdyz uz nechces vysadit aspon bych ji zmenila. To zas neni takovy problem ne? Kord kdyz si vysledovala, ze se ti zhorsila po ni :think: Jinak Garnier, Nivea a podobne znacky z drogerky mi nikdy nepomohly, spis se to jeste zhorsilo. Rozhodne chodit pravidelne na kosmetiku, kdyz jsem byla poprve, vypadala jsem pak tyden jak nejvetsi osypanec jak jsem to mela rozrypane. Pak se mi plet hodne vysusila a jakoby vyloupala a mela jsem moc krasnou plet :palec: Pouzivam vyrobky od Biodermy a ty mi sedej, jsou sice drazsi, ale obcas je najdu v akci na netu. A nebo pak pouzivat to, co ti doporuci kosmeticka :) Preju at najdes nejakou dobrou, co ti pomuze!! A nebo pak jeste kozni :think:

Mista1
Kecalka 173 příspěvků 25.04.18 08:54

@ontar Ironie, sranda, nebo úchylka? :lol:

Mista1
Kecalka 173 příspěvků 25.04.18 08:58

@Ell-Ell Děkuju za příspěvek. S tou HA je to prave problem, mela jsem uz čtyři značky, po jedné jsem mela deprese, úzkosti a záchvaty pláče, to se nedalo, pak jednu po které jsem sice mela nádhernou plet, ale křeče v nohou, bolest lytek. Ted mam tuhle, která nezatěžuje krevní oběh, nejsem po ni unavená a nic me nebolí, nechci ji měnit kvůli pleti, přece jen je pro me celkové zdraví důležitější nez lesklá plet, je to svinstvo vsechno, ja vim, ale tohle je pro me zatím nejpřijatelnější :) objevila jsem akci na La Roche Posay kosmetiku na e-shopu Dr. Max, tak jsem zkusila objednat celou řadu, tedy mycí gel, čisticí vodicku a uzdravujici krém, tak uvidime. Nebyla to se slevou tak silena pálka, tak aspon tak. Je ten ženský život ale složitý :pocitac:

Ell-Ell
Kecalka 299 příspěvků 25.04.18 09:11

@Mista1 Aha,tak to je na prd. Ja mela na vyber jen ze 2 druhu antikoncepce, z toho tu jednu mi gynekolog rekl, ze mi nenapise kvuli migrenam co jsem mela.Tak mi napsal tu druhou pro kojici matky ci co a po tom jsem nemela zadnou menstruaci a to mi absolutne rozhodilo cele fungovani tela. Takze jsem vysadila i tu a od 17 neberu nic :lol:
Jo tu La Roche mi doporucovala vzdy doktorka na koznim, ale bylo to fakt strasne penez a mama na to nemela mi kupovat kazdy mesic tu sadu. Tak snad ti pomuze!! :hug:
Muzu ti ale rict, ze ted jsem tehotna a mam plet jak pred pubertou, tak si uzivam, ze nemusim kazde rano vstavat a zoufat pred zrcadlem kde se mi zas co objevilo :dance: Uvidime zda mi to vydrzi i po porodu :D

Mista1
Kecalka 173 příspěvků 25.04.18 10:15

@Ell-Ell Tak to budu držet palce ať je to lepší i po porodu. Moje sestrenka mela od puberty hodne akné, fakt ty velké bolaky po kterých zůstávají jizvy a skvrny. Pak po porodu změna o 180 stupňů, plet hladká, bez pupinku, jizvy vyřešila laserem a ma klid. :) La Roche je prave hrozne draha, ale vychytala jsem tu akci, mam tam balíček krém + ten čisticí gel jako dárek k sadě a kdyz jsem si k tomu do košíku dala i to tonikum, odecetlo mi to jeste 200kc takze mam vlastně 3 plné produkty za 480 Kč, to se mi zda přijatelné. Jinak za rok statnicuju na bakaláře a jak budeme mit s přítelem praci a jiste bydlení, končím s HA nadobro, je to zlo, ale zatím pro me bohužel největší jistota. :nevim:

Ell-Ell
Kecalka 299 příspěvků 25.04.18 10:57

@Mista1 Jeee tak to by byla krasna odmena kdyby to uz tak zustalo!!! :palec: No tak to si myslim, ze si vychytala naprosto luxusne za 480 korun!!! :potlesk: Snad ti to pomuze.
To chapu, je to strasnej humus. Ja uz bych se k tomu nikdy nevratila.

káťa
Extra třída :D 13037 příspěvků 26.04.18 05:43
@ontar píše:
Vždyť je to boží ňoupat partnerce beďáry…to každej chlap zbožňuje… :pankac:

Jj, nám je 40 a jsme jak puberťaci, nipeme si beďary navzájem :lol: ;)
Ale k věci. Mně se osvědčilo nepoužívat agresivní kosmetiku proti akné, která pleť vysušuje. Používám kosmetiku jemnou, přírodní, hydratační. Od té doby se moje pleť skokove zlepšila. Jinak lehoucka báze bez silikonu a lehoucky make up, který sjednotí, nezcpava póry, vypadá velmi přirozeně a pleť se po něm skoro celý den nemastí, je treba od roku faced, řada peach perfect…

Káťa19
Kelišová 7366 příspěvků 20 inzerátů 26.04.18 16:28
Ph pleti

Ahoj :mavam:
Tak me je 30 a uz jsem zoufala, mam plet horsi nez v 15. Procetla jsem vsechno mozny a zjistila, ze myti vodou a nedodrzovani spravneho ph ma velky vliv na tvorbu akne. Dnes jsem si zrovna objednala ceskou kosmetiku Syncare, ktera ma ph 5,5 a ma radu i na akne. Podle recenzi vypada taky slusne.
Mrkni na recenze https://www.heureka.cz/?…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >