Mastné, jemné a řídké vlasy

Anonymní
5.9.20 10:34

Mastné, jemné a řídké vlasy

Ahoj, chci se zeptat, zda byste mi některá nedoporučila šampón na mé problémové vlasy. Hodně rychle se mi mastí, za to konce mám spíše suché, vlasy jinak jemné a bohužel na některých místech i docela řídké.. zkoušela jsem už dost šampónů a žádný nebyl nijaká velká pomoc. Není tu některý z žen, co by měla stejný či podobný problém a věděla by, co s tím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
553
5.9.20 10:38

Mě pomohl tenhle (foto), ale cenově teda pálka. V týdnu střídám s běžnými šampony, aby aspoň vydržel dýl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
5.9.20 10:38

Ja mam vlasy mastné ale pokozku hlavy suchou, tim ze mam lupenku.. Po zkouseni vseho možného mi nejvic vyhovuje kadernicka kosmetika od Dusy.. Ja tedy používám ten na lupy, abych se s tou lupenkou neuskrabala, ale i tak mi vlasy krasne odmasti a myju si uz cca ob den, nebo kazdy treti den.. Driv jsem si myla denne a i tak jsem k veceru vzdy byla jak rousňák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1171
5.9.20 10:47

Já jsem měla(mám) vlasy jemné zplihle a mastici se. Zatím mi nepomohl žádný šampon ale dvakrát jsem si dala bezbarvou hennu a až na ten smrad je skvělá. vlasy mám objemnější, pevnější, hezčí… Jo a ještě k tomu zobu vitamíny;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2516
5.9.20 10:48

Šampon Nivea na jemné vlasy, jednou jsem měla i od Garnieru. Umývám obden. Je dobré, když jsou ty šampony průhledné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10435
5.9.20 11:00

Epsomskou sůl - nejlíp zahřát kondicioner, aby se to rozpustilo a vmasírovat jako masku do vlasů. Používala jsem 3× týdně a po měsíci opravdu znatelný rozdíl. Je to výborné na objem, a na sjednocení toho maštění (že nejsou zplihlé mastné vlasy u hlavy a suché konce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14428
5.9.20 11:01

1. přestaň používat šampony obsahující sls a silikony, ty sice krásně pění a krásně odmastí, ale odmastí příliš a nutí tak pokožku hlavy produkovat více mazu a rychleji se mastit. Co to jde, odkládej mytí hlavy- v mezičase používej suchý šampon.

2. zajdi si někam do salonu, kde používají přírodní kosmetiku na hloubkové čištění vlasů. https://www.youtube.com/watch?…

3. po vyčištění pak používej prostředky, co nebudou trápit pokožku hlavy a zatěžovat vlasy.
Zajdi třeba do Rosmanna a kup si nějaký šampon od Lavera + vezmi kosmetický jíl a jednou týdně smíchej dvě lžíce kosmetického jílů s deckou kefíru, nanes to na mokré vlasy, a nech působit 40mint, pak to opláchni vlažnou vodou a posléze normálně umyj.
Může ti taky případně pomoci henna - klidně bezbarvá a nebo senna, pokud nechceš zrzavé odlesky.

Kondicionery, masky, pokud se bez nich neobejdeš a podobně používej jen do délek, nesmí se dostat k pokožce hlavy a neměly by obsahovat silikony.

Po každém mytí vlasy skutečně důkladně oplachuj, na závěr studenou vodou a jako úplně poslední zařaď kyselý oplach - ředěný ocet, citronvoou šťávou a nebo kys. citronovou rozpuštěnou ve vodě nalij na vlasy tak, aby se to dostalo k vlasové pokožce, promasíruj a nech uschnout. Případně to nemusí být voda, ale vychladlý odvar z bylin jako je březové listí, kopřivy, šalvěj a nebo lopuchový kořen, případně zelený čaj.

4. přesušené, zničené konce vlasů bez milosti nech odstřihnout. Obecně jemným vlasům tak jako tak vyhovují spíš polodlouhé, než dlouhé střihy. Objem dodávej třeba suchým šamponem, který ti zráoveń pomůže s mastnotou u kořínků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 11:20
@Ou píše:
1. přestaň používat šampony obsahující sls a silikony, ty sice krásně pění a krásně odmastí, ale odmastí příliš a nutí tak pokožku hlavy produkovat více mazu a rychleji se mastit. Co to jde, odkládej mytí hlavy- v mezičase používej suchý šampon.

2. zajdi si někam do salonu, kde používají přírodní kosmetiku na hloubkové čištění vlasů. https://www.youtube.com/watch?…

3. po vyčištění pak používej prostředky, co nebudou trápit pokožku hlavy a zatěžovat vlasy.
Zajdi třeba do Rosmanna a kup si nějaký šampon od Lavera + vezmi kosmetický jíl a jednou týdně smíchej dvě lžíce kosmetického jílů s deckou kefíru, nanes to na mokré vlasy, a nech působit 40mint, pak to opláchni vlažnou vodou a posléze normálně umyj.
Může ti taky případně pomoci henna - klidně bezbarvá a nebo senna, pokud nechceš zrzavé odlesky.

Kondicionery, masky, pokud se bez nich neobejdeš a podobně používej jen do délek, nesmí se dostat k pokožce hlavy a neměly by obsahovat silikony.

Po každém mytí vlasy skutečně důkladně oplachuj, na závěr studenou vodou a jako úplně poslední zařaď kyselý oplach - ředěný ocet, citronvoou šťávou a nebo kys. citronovou rozpuštěnou ve vodě nalij na vlasy tak, aby se to dostalo k vlasové pokožce, promasíruj a nech uschnout. Případně to nemusí být voda, ale vychladlý odvar z bylin jako je březové listí, kopřivy, šalvěj a nebo lopuchový kořen, případně zelený čaj.

4. přesušené, zničené konce vlasů bez milosti nech odstřihnout. Obecně jemným vlasům tak jako tak vyhovují spíš polodlouhé, než dlouhé střihy. Objem dodávej třeba suchým šamponem, který ti zráoveń pomůže s mastnotou u kořínků.

V tom třetím bodě, mám pak kyselý oplach také normálně umýt? Říkám si, jestli nejsou jinak vlasy cítit třeba tím octem. :D Jinak děkuji moc za tip, určitě vyzkouším

• Citovat
  • Nahlásit
1421
5.9.20 11:52

Když jsou vlasy mokré, jsou cítit octem, po vyfénování už ne ;)
Doporučuje se ale kvalitní, nepasterizovaný bio jablečný ocet, jinak pokožce spíš uškodíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
5.9.20 11:58
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat, zda byste mi některá nedoporučila šampón na mé problémové vlasy. Hodně rychle se mi mastí, za to konce mám spíše suché, vlasy jinak jemné a bohužel na některých místech i docela řídké.. zkoušela jsem už dost šampónů a žádný nebyl nijaká velká pomoc. Není tu některý z žen, co by měla stejný či podobný problém a věděla by, co s tím?

Mám podobný problém a bohužel žádný šampon není úplně ok. Nejvíc mi pomohla změna klimatu. Taky ještě když si vůbec neprohrává vám vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 11:59
@Zwetta píše:
Když jsou vlasy mokré, jsou cítit octem, po vyfénování už ne ;)
Doporučuje se ale kvalitní, nepasterizovaný bio jablečný ocet, jinak pokožce spíš uškodíš.

No, na to jak mám citlivou pokožku hlavy by to bylo asi lepší, možná lépe vynechat úplně. :)

• Citovat
  • Nahlásit
1421
5.9.20 12:05
@Anonymní píše:
No, na to jak mám citlivou pokožku hlavy by to bylo asi lepší, možná lépe vynechat úplně. :)

to ne, kvalitní jablečný ocet je pro pokožku naopak zdravý ;) A neoplachuje se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.9.20 12:19

Taky už jsem zoufalá. Zatím mi nepomohlo nic, kratší sestřih, barvit x nebarvit, drogerkové x kadeřnické šampony (např. zde zmiňovaný Dusy), balzámy a masky nepoužívám, vlasové vody mi je taky už zmašťují a různé tablety na vlasy mi také nepomohly… a taky smývám vlasy studenou vodou. Přišlo mi, že pěkné vlasy jsem měla, když jsem brala HA. Ale kvůli vlasům se určitě k HA vracet nebudu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
5.9.20 12:21
@Anonymní píše:
No, na to jak mám citlivou pokožku hlavy by to bylo asi lepší, možná lépe vynechat úplně. :)

já taky jednu dobu používala na vlasy a hlavně pokožku hlavy ocet a určitě mi pomohl. Já teda řešila jiný problém, takže sem ocet dávala koncentrovanější, nechala chvilku působit (třeba než sem si oholila nohy) a potom jenom lehce opláchla studenou vodou, aby se mi smyl z vlasů, ale pokožka zůstala kyselá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
5.9.20 13:05

Za me určitě sampon Khadi Amla, vlasy se mi skoro přestaly mastit a z původně každodenního mytí, kdy jsem vypadala na druhy den jako politá olejem (kdybych vynechala), mi stačí umýt i jednou za 5 dni, i týden vydrzim :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama