Mastnota kolem sporáku na obložení kuchyně

5
29.5.21 11:09

Mastnota kolem sporáku na obložení kuchyně

Ahoj, máme kolem sporáku na stěně takové to plastové obložení kuchyně. Máte nějaké tipy na to jak odstranit z něho mastnotu, vždycky když zasviti sluníčko hned je vidět jak je to oprskane a nechce to ničím pustit. :nevim:

Příště dáme mléčné sklo. Snad se bude udržovat lépe. Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1540
29.5.21 11:18

Kupuji za pár korun takový oranžový přípravek na mastnotu z Lidlu. Funguje skvěle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1241
29.5.21 11:24

Hydroxid sodny, je to do odpadu, ale mastnotu zvlada levou zadni. Idealne dve vicka do 1-2 litru vody horky, pak vzit rukavice a hadrik a melo by to jit celkem snadno dolu.
Machat hadr pak v cisty vode a nakonec tu plocu poradne umyt jeste cistou vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
29.5.21 11:39

Cif - tekutý písek a drátěnka. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64239
29.5.21 11:53

Za mě obyc citron, stačí potrit a za chvilku je vše pryč. Mmchdm, sklo nekupuj, nejde to z něj dolů úplně stejně a nemůžeš to drbat žádným přípravkem :mrgreen: mám černé sklo, je to za trest

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
29.5.21 12:46

Savo kuchyně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53257
29.5.21 12:59

Já mám sanytol odmaštovač :palec: nastříkat a jde vše skoro samo dolů ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
29.5.21 20:11

@Markéta80 Ten Sanytol mi moc nefungoval. Za mě souhlas s @prejeta_zaba CIF a drátěnka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
30.5.21 10:39
@martina.se píše:
Za mě obyc citron, stačí potrit a za chvilku je vše pryč. Mmchdm, sklo nekupuj, nejde to z něj dolů úplně stejně a nemůžeš to drbat žádným přípravkem :mrgreen: mám černé sklo, je to za trest

Souhlas. Ideál je matná, nejednobarevná plocha, třeba vzor betonu nebo tak něco. Mastnota prská na všechno stejně, čistit je potřeba taky všechno, ale na lesku je to vidět od první kapky, na vzorovaném matu až po dlouhé době. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19288
30.5.21 10:53

Odmašťovač z DM, rozpustí všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.21 17:31

Mám na to nějaký přípravek Ideál na trouby a je to dobré na stoletou mastnotu i na obložení kolem sporáku a jakákoliv odolná mastnota, nanést v rukavicích, nechat působit a jde to dolu. Rukavice jsou nutnost. Drátěnky kovové nechávají stopu a plastové jsou zas na nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
5.6.21 17:55

Tak žlutej čistič na odpad z Lidlu je super věc fungoval výborně. Díky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6433
6.6.21 02:45
@Fikocz píše:
Ahoj, máme kolem sporáku na stěně takové to plastové obložení kuchyně. Máte nějaké tipy na to jak odstranit z něho mastnotu, vždycky když zasviti sluníčko hned je vidět jak je to oprskane a nechce to ničím pustit. :nevim:Příště dáme mléčné sklo. Snad se bude udržovat lépe. Díky!

Isopropanol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6433
6.6.21 02:47
@prejeta_zaba píše:
Souhlas. Ideál je matná, nejednobarevná plocha, třeba vzor betonu nebo tak něco. Mastnota prská na všechno stejně, čistit je potřeba taky všechno, ale na lesku je to vidět od první kapky, na vzorovaném matu až po dlouhé době. 8)

Snad nejde o to, jestli to jde videt, ale o to jestli to tam je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
6.6.21 22:02
@Pavlik Morozov píše:
Snad nejde o to, jestli to jde videt, ale o to jestli to tam je.

No tak to tě můžu ubezpečit, že to tam je po každém použití sporáku. To pokaždé celé předrhneš? A ještě lépe nějakou chemickou srajdou typu peroxid na grily? Se ti kuchyň i ruce za měsíc rozpustí. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat