Mateřská dovolená - jak a z čeho se počítá, když je těhule PN?

211
9.7.04 19:05

Mat.dovolená - jak a z čeho se počítá když je těhule PN ?

Ahoj všem,

letos se dost věcí měnilo, jak se počítá nemocenská, zvedli rodičovský příspěvek atd. Ale nemůžu nikde najít z čeho a jak se mi bude počítat mateřská - těch 28 týdnů, když jsem od 11 tt na neschopence ??
Děkuji , kdo ví a poradí…

Kosinka + Tomášek 22tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17026
10.7.04 10:59

Ahojky Kosinko,
myslim,ze materska se pocita z prumeru za cely rok a to co jsi marodila se z toho rocniho prumeru odecte,protoze za to uzs penizky dostala. No a tady z toho prumeru dostanes 69%,pocitaji se i vikendy a max.je to kol.12500,– Tak nejak to chapu ja,tak doufam,ze spravne.
Mej se krasne
Any+lvicatko 35tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
10.7.04 12:20

Ahojky Kosinko,

ja jsem byla na nemocenske od 6.tt tedy od zacatku prosince 2003, na mzdovce kdyz jsem se ptala jak se to vlastne pocita, mi bylo receno, ze se veme poslednich 12 mesicu do doby kdy nastupuju na MD, to znamena, ze ja nastupovala zacatkem cervna, tudiz se mi bude pocitat vyse MD z vydelku od cervna 2003 do kvetna 2004. Tedy 69% z castky, ktera jim prumerne vyjde. Snad jsem to nepopletla, ale tak mi to bylo vysvetleno.

Radka + cvrcek 40.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
11.7.04 20:23

Any, děkuji za info, jen bych tě poprosila ještě o malé upřesnění. Jak píšeš že se mi spočítá HM za posledních 12 měsíců a odečte se nemocenská, tak to vypadá asi takhle: ??

příklad: na MD nastooupím dejme tomu 1.9.2004, takže od 1.08.2003 do 01.8.2004 by se měla sečíst hrubá mzda, ale od 1.5. byla PN, takže se sečte HM jen od 01.8.2003 do 30.4.2004, ale vydělí se tou počtem kalendářníchdnů za celých 12 měsíců? a z výsledku dostanu 69 % ..??
No tak to asi moc nebude..... :-(

Kosinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
11.7.04 20:44

Ahojky.Ja byla na neschopence od 6tt a Md je skoro stejna jako nemocenska.Plus minus nejaka stovka.Na Md nastupujes 6 tydnu pred ocekavanym terminem porodu.Dohromady je materska 28 tydnu pro vdane a 37 tydnu pro svobodne matky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
12.7.04 10:02

Ahojky!
Taky bych měla dotaz na toto témá: Od 29.5. jsem na MD, před tím jsem byla na rodičovské příspěvku a mateřská mi vyšla vyšší, než jsem měla plat před prvním porodem. Jak je to možné? Počítá se to z výdělku před rodičákem nebo odkud?Předem díky za rady!Lidka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
12.7.04 10:54

Ahojky Kosinko,
ted kdyz jsi to tak napsala,taky mi to zni divne.Ale tak mi to vrychlorekli u nas v uctarne..tak mi to nedalo a zavolala jsem ted tchyni(je mzdovka) a mam docela jednoduchy popis: vyse tve materske bude stejna jako tva nemocenska:) to je jednoduche co?Teda pokud neprerusis tu nemocenskou,pokud budes na nemocenske,ukoncis a hned na druhy den nastoupis na materskou,vyse bude stejna,protoze materska se pocita za poslednich odpr.12mesicu-ten prumer 69% a nemocenska zrovna tak(to jsem si prave myslela,ze nemocenska jen ze ctvrtleti,ale od ledna je to taky za rocni prumer. Takze uz se mi to zda jednodussi,jdu se podivat,kolik mi delala ta posledni nemocenska.
mej se krasne
Any+lvicatko 36tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
12.7.04 14:38

Mateřská

Holky koukám, čtu a počítám a vychází to celkem slušně, ale jedna věc mi vrtá hlavou počítají se na mateřské 7 dní na týden nebo 5 dní na týden? Ani nevím jestli to tak je i s nemocenskou?!
Díky Miška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.7.04 22:37

Ahojky,pocita se cely mesic i s vikendem.Skoda,ze materska trva jen 28 tydnu.Pak je to docela neprijemne dostavat jen rodicovsky prispevek ve vysi 3.570kc. :( Uzivejte si materske!!!Sonka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.7.04 07:43

28 týdnů je málo

Sonko děkuji

těch 28 týdnů je vážně málo. Jelikož musím ještě nastoupit na MD 6 týdnů před termínem, jinak se mi krátí. Ale otázku co potom s dítětem, když musím z finančních důvodů zpět do práce nikdo neřeší!!!! Ani jedna babička na hlídání v úvahu nepřipadá! Jedna je plně zaměstnaná, druhá zas 300 km daleko! A prababička, ta už se těžko postará sama o sebe. Najmout si chůvu?? To abych vydělávala 3 x tolik! A jesličky … kde jsou?!

Mít dítě je tak trochu luxus! Ale která z nás by řekla drobečkovi, ne?! Budem se s tím muset nějak poprat!

Hodně sil!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.7.04 23:48

Mám nové zaměstnání 3 týdny s nadprůměrným platem,doktor mi chce napsat neschopenku na začátku těh.,před tím jsem dělala za minimální plat,prý by se mi nemocenská měla vypočítávat jen z těch 3 týdnů.Nevíte někdo o to něco?Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
5
10.9.04 11:31

Jaká je mateřská pokud jsem ještě nepracovala.

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jak se počítá mateřská, pokud jsem odmaturovala, pak jsem nastoupila na rekvalifikační kurz, při kterém pobírám soc. dávky a po tomto kurzu chci otěhotnět, tudíž ještě nebudu pracovat.
Díky za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
10.9.04 12:07

V tom případě se počítá fixní částka 120,–Kč na den dle novelizace od května. Protože jsi ještě nikdy nepracovala, tak u těchto matek je stanovena částka na den- to je peněžitá pomoc v mateřství. Ta začíná asi 6 týdnů před porodem a trvá asi do půk roku věku dítěte. Pak se od půl roku až do 4 let vyplácí dávka státní soc. podpory-rodičovský příspěvek, ten nedávno zvedli z 2552,– o 1000,–Kč. Tudíž ty na tom po celou MD budeš zhruba stejně, nic moc :-( lepší by bylo nasoupit aspoň někam na rok do práce, jednak by byla větší PPM a jednak pak hledat práci bez praxe s dítětem…
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.9.04 20:05

Romčo,
pokud vím, tak by se ti měla nemocenská i mateřská počítat z těchto 3 týdnů u nového zaměstnavatele. Údaje od starého zaměstnavatele už se nesledují. Dobře jsi si to načasovala!!!!
Janulinka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.11.11 09:30

ahoj holky,prosím o radu v říjnu 2007 jsem nastoupila na nemocenskou,otěhotněla jsem pobírala jsem skoro 12000, na mateřskou jsem nastoupila v břesnu 2008
6 týdnů před porodem 8.5.2011 my skončila 3letá rd 9.5.2011 jsem opět nastoupila do zaměstnání. 31.5.2011 jsem opět nastoupila na nemocenskou-otěhotněla a nyní pobírám jen 7000,– zdá se mě to málo . Z čeho se mě teda vypočítává nemocenská když v tomto roce 2011 nemám odpracováno 30 dní a ještě mě počítají jen 60% emocenskou kterou vypočítaly nevím z čeho díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama