Máte 3 a více dětí, první po 30?

17
13.5.20 07:09

Máte 3 a více dětí, první po 30?

Ahoj, potřebuju se nějak uklidnit, nebo spíš povzbudit. Už je to pár týdnů, co jsme se rozešli s přítelem, se kterým jsme plánovali rodinu. Byli jsme spolu přes 5 let a já se těšila, že se brzy začnem snažit o první mimčo. Vždycky jsem chtěla mít velkou rodinu (3-5 dětí), takže jsem první chtěla max ve 28. No osud chtěl jinak a teď jaksi není s kým. No a jelikož je mi jasný, že můžu být single klidně další rok, dva, pak taky nějakou dobu trvá než se s protějškem pořádně poznáte, a pak teprv může přijít na řadu nějaké plánování rodiny, tak nějak pociťuju, že mi ujíždí vlak. Něco jinýho by asi bylo, kdybych chtěla jedno nebo dvě děti, ale mým snem vždycky byla velká rodina, děti miluju a sama mám několik sourozenců. Tak jsem tu chtěla položit dotaz, třeba mě to uklidní. Je tu některá z vás, co má tři a více dětí, a první měla třeba až kolem 30ti let?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1308
13.5.20 07:26

Sestra tedy měla první ve 28, ale pak se jim nedařilo, takže další ve 34,36 a poslední neplánované ve 40 :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5184
13.5.20 07:27

Ahoj, já si nemyslím že je pozdě, čas máš neboj :hug:. Lepší si dva tři roky počkat než mít děti s někým nejistým ;). Moje švagrová byla s manželem tři roky než se začali snažit, první holčička se jim narodila když jí bylo skoro 32, pak kluk ve 35 a další v 37 ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13330
13.5.20 07:36

První jsem rodila ve skoro 31, další porody 33, 35 a 37. Máš čas :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2021
13.5.20 07:37

Já měla první v 28, druhé 31, a teď třetí v 33. A dovedu si představit mít ještě čtvrté třeba za 5 let :mrgreen: takze i kdybys začala po 30 jde to, třeba když budeš mít děti po 2 letech tak klidně tři i víc stihnes :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.20 07:39

To nic holka mě bude za pár týdnů 32 let žádné děti nemám a ktomu mám jeden vejcovod no když jsem se snažila s partnerem 7 měsíců tak jsme se rozešli a to jsem plánovala jít na umělé po roce snažení a šetřila jsem si na to peníze jako samoplatce a teď nic z toho chápu tvé pocity

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.20 07:41

Kamarádka dlouho hledala chlapa, první dítě v 34, druhém v 35 a třetí v 37. Takže to jde, ale jestli to přežije ve zdraví, to nevím. :mrgreen: Rodit můžeš klidně do 45 když budeš zdravá a budeš mít energii a odvahu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
250
13.5.20 07:44

Může se to stát velmi rychle, uzivejte. Klidně do roka od seznámení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
247
13.5.20 07:54

Já znám tolik lidí v mém okolí, co mají děti až po 30…jinak mě s bráchou (dvojčata) měla mamka ve 31, mladší ségru ve 36…v dnešní době je naprosto normální mít dítě po 30, takže bych se asi tím moc neznervozňovala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
13.5.20 08:11

Zkušenost nemám, ale trochu mimo tvoji otázku… Mít 3 az pět dětí je hodně finančně náročné, umíš si to představit? Nebo mas nějak nadprůměrný příjem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
13.5.20 08:35

Ze všeho nejdříve bych se snažila najít pořádného chlapa… Jinak k tvé otázce: První dítě v necelých třiceti, druhé ve 32 a třetí ve 34. A taky ber v potaz, že ne každý chlap chce tak velkou rodinu jako ty, takže aby ses nakonec nedivila, že budeš muset ze svých nároků trochu ustoupit. Musíte se na tom domluvit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
13.5.20 15:49

Holky, moc děkuju! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.20 15:07

31, 32,37, 40. Jde to, děti mají jednoho tatínka. :lol: Při posledním porodu jsem si nechala vzít vejcovody, kdoví, jaké by jinak bylo konečné skóre :mrgreen: Jo a do 28 jsem nechtěla dítě ani jedno, to až pak se to zvrtlo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.5.20 01:42

Mám tři děti, první ve 30, třetí ve 38 letech :-) A moje ségra měla poslední dítě ve 40 letech (ona i dítě naprosto v pořádku). A když tak nad tím přemýšlím, tak valná většina mých kamarádek měla první dítě po třicítce, takže určitě nemáš nic ztraceno :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.5.20 18:36

Uplne v pohode, drzim palce at potkate toho praveho pro zivot :thumbsup: Ja v 27 rozvod, pak jsem se seznamila s (doufam) zivotnim partnerem tesne pred 30 prvni dite (neplanovane:relaxed:️, ale tesili jsme se na ni a milujeme ji, proste to tak melo byt, otehotnela jsem po 9 mesicich vztahu) a v 33 letech dvojcata. A zaciname si rikat, ze moooozna to ctvrte…:wink:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama