Máte doporučeno rodit císařským řezem?

11.10.20 20:37

Máte doporučeno rodit císařským řezem?

Ahoj holky, chci se zeptat především těch, které měly doporučení na císařský řez, popř. těch, co mají srovnání obou.
Jde o to, že jsem prvorodička a od své oční doktorky mám napsané doporučení k císařskému řezu. Když jsem to říkala švagrové, tak ta že by do toho nešla a řekla “proste zavřeš oči jako já” :nevim: Jenže ona měla bezproblémový porod, což jí pohled na věc dost zjednodušuje. :)
Když si čtu na diskuzích ty příběhy holek, co už rodily, tak některé mě fakt děsí. :D Já osobně se hrozně bojím, jsem posera :lol: Už teď mám v hlavě, jak mi to přirozeně stejně nepůjde a bude se muset udělat akutní císař atd. :D Já vím, mám hroznou představivost, ale je to tak, znám se. :D Teď vůbec nevím, zda mám to doporučení vůbec vytahovat a sebrat se nebo radši takto. :nevim: Měl jste to někdo taky takhle? Popřípadě výhody/nevýhody (vím, je toho plny internet, ale když já vůbec nevím :D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3170
11.10.20 20:45

A to doporuceni od ocni je z jakeho duvodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6872
11.10.20 20:50

@luccifera nejspis vyssi nitroocni tlak, mozna az zelenej zakal. Bych tak rekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
11.10.20 20:56

Ja uz ted vim, ze to doporuceni od ocni budu mit taky :) ano smajlik, jsem po operaci oci, mam nitroocni cocky a fakt si je nechci znicit jen kvli prirozenemy porodu (ze ktereho mam stejne strach kvuli poraneni spodku, poporodni inkontinenci apod).
Takze ja se tesim na jizvu na brise, zdravy oci a netknutej spodek :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.20 21:01

Rodila jsem plánovaným císařem z mojí indikace. Bohužel jsem musela do celkové narkózy, ale až na bolest první den, která byla fakt výživná, všechno naprosto v pohodě. Rozkojila jsem se tedy pořádně až doma, tj.5.den. ale jinak všechno ok, hojení jizvy, psychika ok. Teď jsem znova těhotná a doufám, že budu rodit zase císařem. Jen bych chtěla do té částečné anestezie. Někdy si říkám, že je škoda, že asi nezažiju co je přirozený porod, ale pak si zase vzpomenu na následky, co mají některé známé z přirozených porodů a pustí mě to. Plus mám strach, že by se během porodu něco podelalo a museli by na mě třeba s kleštema nebo vexem… :roll: Bolesti se nebojím, ale následků pro dítě i pro mě ano. Anonym nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
10150
11.10.20 21:04

Určitě záleží na tom, jak závážné následky by pro Tebe mohl přirozený porod mít. Dcerka byla koncem pánevním, tak se k císaři schylovalo. Já to chtěla zkusit přirozeně, ale nakonec z toho byl akutní císař (nebo poloakutní, na sál jsem čekala 7 hodin :D ). Moje zkušenost - císař v pohodě, už druhý den jsem se normálně pohybovala, bolest jo, ale ne děsná, čtvrtý den jsem šla domů, za týden jsem o jizvě nevěděla, normálně jsme se rozkojila… ALE ten prožitek porodu mi tak nějak chyběl a chybí dodnes, docela mě to překvapilo. Takže já bych dala přednost přirozenému porodu (a zkusila spíš odbourat strach nějakou přípravou). Ale jak říkám, záleží na Tvém stavu. Pokud by Tě to mělo nějak zdravotně poznamenat, tak přirozený porod určitě není nic, bez čeho se nedá žít nebo z Tebe udělá horší mámu… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
11.10.20 21:05

K těm problémům po porodu… ono ani u SC není o co stát. Poprvé SC akutní pro nepostupující vyvolávaný porod. Druhý SC mám plánovaný, malému budou 4 měsíce a močák mi docela komplikuje běžný život. No a teď se mi jizva otevřela a ráno šupu na gyndu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
11.10.20 21:14

@shadowbabe muzu se zeptat, o jake problemy s mocakem jde? Ja vsude slysim jak jsou s tim problemy po prirozenem porodu, ze jsou zeny inkontinentni atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
11.10.20 21:19
@eva.pass píše:
@shadowbabe muzu se zeptat, o jake problemy s mocakem jde? Ja vsude slysim jak jsou s tim problemy po prirozenem porodu, ze jsou zeny inkontinentni atd..

Strašně málo „vydržím“ ( mám to až teď po druhém SC ) furt chodím čurat, takže věčně řešit kam na procházku, aby tam šlo odskočit. Inkontinence slabší je :nevim: Bavila sem se s kamarádkou, má to taky po SC.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10150
11.10.20 21:26
@shadowbabe píše:
Strašně málo „vydržím“ ( mám to až teď po druhém SC ) furt chodím čurat, takže věčně řešit kam na procházku, aby tam šlo odskočit. Inkontinence slabší je :nevim: Bavila sem se s kamarádkou, má to taky po SC.

To mě mrzí :hug: Jestli můžu poradit, tak to řeš co nejdřív (i když toho teď máš asi nad hlavu). Jestli to máš jen trochu, tak Kegelovy cviky, jestli víc, jsou na to i fyzioterapeuti a pomůcky. Máma to má už roky, urolog jí furt jen říkal, že to má psychický a že se nedá nic dělat… Teď se dostala k dobrý fyzio, ta ji vyšetřila, řekla, že spodek má úplně tragickej… jenže i když cvičí, hrozně jí to zhoršuje ten stres, aby vždycky bylo kdy a kam si odskočit. A to odbourat prej bude hrozně nadlouho :roll: :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9115
11.10.20 21:37

Já mám obě děti narozeny sekcí, první doporučenou a druhou na vlastní žádost (nerodila jsem v ČR). Obě sekce naprosto bez problémů, za pár dní jsem o žádném císaři nevěděla. Od druhého dne bych odkojila tři děti :lol:, kolik jsem měla mléka. Uvažuji racionálně, mám úzkou pánev a riziko komplikací je vždy. Vím, že císař je velká břišní operace, ale zdraví mých dětí pro mě bylo přednější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
11.10.20 21:37

Ja tedy prvni porod cisar neplanovany, ale protoze mala by asi porod nezvladla, tak takto doktorka rozhodla. Vse probehlo super. Prvnich 24 hod to boli, ale pak je to uz mnohem lepsi. S kojenim jsem problem nemela.
Druhe uz po prvni super zkusenosti s cisarem - planovany cisar. Vse probehlo jako u prvniho.
Mne tedy prozitek z prirozeneho porodu nechybi a jsem rada, ze jsme se pro cisare rozhodli. U obou castecna anestezie, bonding. Ja bych se nerozhodla jinak.
Drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
11.10.20 21:47

Mám za sebou císaře a pak normální porod. Za mě normální porod mnohem lepší. Záleží na tom, zda ten důvod z očního je objektivní a jaká rizika hrozí. Císař má také rizika, takže to je potřeba porovnat a vybrat menší zlo pro tebe a pro dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
11.10.20 22:02

1. Porod přenášela jsem ve 41+3 už ze musim nechat vyvolat to. Já tehdy byla blby. Poslechla jsem, vše nechala na nich oxytocin, jen na zádech. No nic se nedělo, jen bolesti. 1. Den 2. Den nic nic jen 6 Cm 3. Den ozvy šly dole takže akutní císař. Syn nedychal byl 5 minut bez kyslíku a odvezli ho na JIP kde ho resuscitovali. Byl úplně modrý. Teď je to 7 let a má díky porodu následky. Ale hej potleskame těm bohům v bílém za záchranu :roll: 2. Porodu rodila jsem v dubnu tohohle roku. Doporučený císař, který jsem nechtěla. Pak se k tomu přidal zákaz otců u porodu, a já se na nej vykvajzla. Porodila jsem doma 17 dni po termínu porodu, kdy jsem musela podepsat všem ze nechci jejich péči. Nechtěli mi pak ani dělat ozvy. Tak jsem byla doma a čekala na porod. Měla jsem tedy dulu, Ale porod byl celkem rychlý, ani nebolel, byla jsem v klidu žádné nervy, jak kdybych byla s miminkem a se svým tělem v souladu. A pak se mi narodil druhy syn.
Teď jsem zjistila, ze je těhotná zas. Do porod u času dost ale CS mi zase budou doporucovat a já muzu fakt říct nejlepší je se informovat o tom co doopravdy ti bohové mohou, připravit Se na ne porodnim plánem. Vybavit se nahrávacím zařízením, chtít všechno vždy potvrdit písemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60484
11.10.20 22:02

@MartinkaD25 proboha, jaké mas dioptrie? Jdu rodit potřetí a na oční vždy po porodu na kontrolu.. Vesměs spadnou o cca 0.5 dioptrie.. A to jeden porod byl fakt masakr.. Já se snažím císaři vyhnout. Teď mi hrozí pro kp a věk.. Ale. Pořád mrne přemlouvam, že to jako zvládneme normlane :think: 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama