Máte na mateřské čas na kamarádky? Jak často se vídáte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sofi87
Kecalka 205 příspěvků 07.05.18 12:17
Máte na mateřské čas na kamarádky? Jak často se vídáte?

Ahoj všem :mavam:, na mateřské moc nestíhám :) máme devítiměsíční mimčo, tak už je to celkem fofr :)… Doma spousta práce, úklid, procházky, aby byl malý venku, vaření.. Prostě už není čas jako dřív, co si budeme povídat, zřejmě to znáte sami 8) Mám ale některé kamarádky, které to vůbec nechápou.. Opravdu nemám čas si vypisovat na fbk dlouhé zprávy a už vůbec ne na whats appu. Ten čas si najdu jednou za pár dní, ale když mi píše několik lidí najednou, tak to trvá než si najdu čas odepsat - a nebo podle důležitosti zprávy ;) Spousta kamarádek a známých je pak na mě uražených a diví se, že nemám čas… Jedna kamarádka, když neodepíšu hned, tak mám druhý den deset zpráv, kde mi píše, co se děje, že neodepisuji a spousta otazníků a tak. Pak za další návštěvy.. Opravdu toho mám hodně na práci. Po večerech ještě dělám brigádu z domova. Dříve jsem byla hodně s kamarádkami, jezdily jsme na výlety, chodily do kaváren, ale už je to pryč.. Mám dvě kamarádky, které tohle nechápou. Jedna nepracuje a je doma… Každý týden mě uhání, který den může přijet.. Když přijede, tak je tady nejméně šest hodin a je to pro mě dost náročné, protože nestíhám to ostatní doma. Druhá přijede také s mimčem a také tu tráví celý den. Obě jsou docela urážlivé.. Nevím jak jim vysvětlit, že prostě tu nemůžou trávit celý den.. Když jsem se to jedné snažila vysvětlit, tak řekla, že si přeci můžu všechny ty věci dělat, když tu je ona. Tak jsem tedy vařila (večeři si dala taky), uklízela a ona koukala na televizi a seděla tu s malým. Beru to jako pomoc, že je tu s malým, ale stejně bych tu raději chtěla být sama :nevim: Nevím tedy jak mám řešit tuhle urážlivost, když hned neodepisuji a návštěvy. Dříve se na mě kamarádky hodně obracely, co se týče rad a tak a to se mi moc nevyplatilo v šestinedělí, kdy mě jedna dlouholetá kamarádka den co den psala ohledně jejího konfliktu s někým a když jsem dostatečně nereagovala, tak jsem ještě byla špatná.. Pak se ještě začala chovat dost divně, tak nějak se do mě navážela a já se stresovala :zed: Zažíváte některá to samé? Nepochopení od kamarádek? :zed: :roll: Dnes mi opět psala ta nepracující kamarádka, že by jeden den přijela a zítra tedy ne, protože ví, že jedeme na výlet, ale že může jiný den. Jednou jsem měla problémy a neměla jsem na ni čas a ona mi psala asi deset zpráv, že může přijet a pomoct mi a podpořit mě a já se prostě nechtěla s nikým vidět, tak jsem jí řekla, že nejsem doma :think: Děkuji za rady, kdo řešíte něco podobného, já vážně nevím :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

PenelopaW
Kecalka 417 příspěvků 4 inzeráty 07.05.18 12:27

Znám to dobře a z obou stran. Kamarádka svého času měla dítě jako první, najednou neměla čas, zajít si na kávu se rovnalo obrovské logistice a mnohokrát to na poslední chvíli zrušila, což bych všechno brala, ale vadilo mi, že nemluvila o ničem jiném, než o dítěti :). Takže jsme na nějakou dobu přerušily styky… Teď to vidím z druhé strany, kdy mám doma děti dvě, logistika je horší, zajít si někam posedět je na dlouhou domluvu, než se sladíme všechny (ona má děti odrostlé, já malé, třetí nemá žádné, ale náročnou práci… jeden termín se hodí jedné, ale ne druhým apod.). Díkybohu mám vstřícného manžela, k terý se postará, když je třeba, takže v tohle ohledu jsem na tom dobře… Ale s odepisováním na sms a zvedáním telefonátů to mám od narození prvního dítěte stejné. Dřív jsem reagovala obratem, odepisovala ihned na sms i e-maily, psala dlouhé zprávy apod., teď to selektuju podle důležitosti a pokud mi někdo napíše jen „jak se ti vede“, tak neodepisuji ihned, ale třeba až za několik dní… Díky tomu se dost lidí z mého okolí vyselektovalo, s některými už nejsem v kontaktu vůbec (ale třeba časem k obnovení styků dojde), s jinými udržujeme vztahy i tak. Stejně se mi vyselektovaly kontakty po zrušení fb, někdo doteď nerespektuje, že profil nemám a informace o sobě dává jen tam, jiní jsou vstřícnější a chápou, že existují i jiné komunikační kanály… Obecně pokud má člověk okruh známých, tak se mu po narození dětí hodně protřídí. Kdo nemá stejnou zkušenost, tomu nemá cenu mu to moc vysvětlovat, protože to stejně nepobere - obzvlášť má-li za to, že se mu děje nějaká křivda a že je to osobní. Takže mu jen říct: osobní to není, opravdu to nedávám :). A pokud je to dobrá kamarádka, tak i počká, než se ozveš, zavoláš či napíšeš, popř. ti bude psát sama za sebe a čekat, až si vše přečteš a odpovíš, až budeš moci. Do dobrých kamarádek se vyplatí investovat a jednou za čas si na ně čas udělat, když to jde, pak neutečou, i když člověk neodepisuje obratem :).

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 07.05.18 12:31

Je potřeba si srovnat priority. Člověk má vždycky čas na to, co je pro něho důležité. Viditelně pro vás není důležité vysedávat u počítače a mobilu. Což ale podle mě nevypovídá nic o tom, že pokud by se chtěla kamarádka sejít, neuděláte si na ni čas. Dobrá kamarádka zase pochopí, že musíte nejdříve zajistit dítě.

Verun83
Echt Kelišová 8762 příspěvků 33 inzerátů 07.05.18 12:31

Ne nemam. Mam deti 2, a na kamaradky si cas udelam vzdy. Protoze bordel v dome vzdycky pocka.

PenelopaW
Kecalka 417 příspěvků 4 inzeráty 07.05.18 12:33
@Poštolka J píše:
Je potřeba si srovnat priority. Člověk má vždycky čas na to, co je pro něho důležité. Viditelně pro vás není důležité vysedávat u počítače a mobilu. Což ale podle mě nevypovídá nic o tom, že pokud by se chtěla kamarádka sejít, neuděláte si na ni čas. Dobrá kamarádka zase pochopí, že musíte nejdříve zajistit dítě.

Asi tak… :)

PenelopaW
Kecalka 417 příspěvků 4 inzeráty 07.05.18 12:35

Pokud mě někdo bombarduje smskami, které jsou jen o tom, že se nudí a zrovna hledá někoho na pokec, a já zrovna na ten pokec nemám čas, protože řeším provozní věci nebo děti, tak se nedá svítit a holt to musí vydržet beze mne :). Ale pokud si nejsem schopná udělat čas vůbec, nezvedám telefony, neodepisuju a nevyjdu vstříc ani jednou při organizaci nějakého osobního setkání, když by to šlo a neřešíme zrovna nic závažného, tak tam už je chyba i na mojí straně a chápu, že kamarádka bude naprdnutá :).

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 12:35

Kdy jindy si udělat čas na kamarádky než na mateřské?

Aries6
Generální žvanilka 21960 příspěvků 5 inzerátů 07.05.18 12:37
@Poštolka J píše:
Je potřeba si srovnat priority. Člověk má vždycky čas na to, co je pro něho důležité. Viditelně pro vás není důležité vysedávat u počítače a mobilu. Což ale podle mě nevypovídá nic o tom, že pokud by se chtěla kamarádka sejít, neuděláte si na ni čas. Dobrá kamarádka zase pochopí, že musíte nejdříve zajistit dítě.

A to je základ. Takže je to na tobě, jak vlastně chceš ty. Já stíhám se třema dětma víc, jak s jedním, ale období do 1 roku cca, bylo u každého dítěte náročnější. Já jezdím za kamarádkama, k našim, pořádáme výlety. Prostě si RD co nejvíc užít. Ale zase nemám brigádu z domu, to chápu, že bere dost času.
Najít mezery - pokud teda chceš. Já vařím většinou na dva dny, večeře jsou teplé vyjímečně. Úklid nehrotím (se třema děckama to ani nejde). Atd atd… A mám i svoje věci - šití, jezdím cvičit, ráda fotím a stahování fotek, mírná úprava a přeposlání na každého taky není na chviličku.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2412 příspěvků 2 inzeráty 07.05.18 12:40

@Sofi87 dobrá kamarádka má pochopení a neurazi se. Když jim slušně vysvětlis, že teď je pro tebe hlavní dítě a péče o něj měla by to pochopit. Já se v tomhle tedy s nikým moc nemazlim, takže pochopí- ok, nepochopí- tak holt si buď uražená… :nevim:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2404 příspěvků 07.05.18 12:43

@Sofi87 hele já myslím, že co popisuješ, nemá s mateřskou co dělat. Tvoje kamarádky jsou prostě přidrzlé. Pokud někoho slušně upozorníš, že u tebe opravdu nemůže celý den vysedávat, a odpovědí ti je, že si můžeš dělat svoje, protože tě nijak neruší… bože :zed: Napůl mi přijde, že kámošky s miminky se doma prostě nudí a tak se nasáčkují k tobě. Já měla takovou kamarádku, ani jedna jsme dítě neměla. Ona se pozvala na celý den, zůstala na oběd, kafe, večeři… většinou odjížděla okolo 8-9 večer, po asi 5 výzvách, že je fakt pozdě a já jsem unavená. Naše přátelství nakonec z toho důvodu skončilo, protože ji nebylo možné dostat pryč v rozumnou dobu a i když jí člověk přímo řekl, k ničemu to nebylo. Jen taková rada, ta bezdětná kamarádka ti nejspíš fakt chtěla pomoct, a myslím, že uděláš líp, když jí prostě řekneš, že bys chtěla být sama, ale že si vážíš její pomoci. Mohlo by se ti stát, že ti nějakou náhodou přijde na to, že jsi doma a lžeš jí. Což by si mohla dost blbě vyložit a bude po přátelství.

Pidulka1991
Závislačka 2877 příspěvků 07.05.18 12:44

Jeee co bych dala za to mít kamarádku, která by přijela na celý den :).. všechny jsou v práci :-(… a ty co mají děti, tak snimi se sladit je občas těžký.. takže to jsou návštěvy na max 3 hodky… chodím i na brigádu, abych se dostala pořádně mezi lidi… NIkdy jsem neměla tolik času jako na MD… a to je malá dost náročné dítě, ale je pravda, že denně neuklízím a vařím na tři dny dopoředu :nevim:, ale je to o tom jak si to každý nastaví..

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 07.05.18 12:50

A to počkej na ten fičák, až k tomu začneš ještě pracovat 8 hodin denně :mrgreen: :mrgreen:
Takhle. Na jednu stranu si musíš určit priority - pokud denně tři hodiny šůruješ, pak další dvě hodiny žehlíš a zbytek dne vyvařuješ, tak se na to vykašli. Úklid neuteče, člověk si musí trochu odpočinout, ať už s kámoškama, u knížky, nebo spát. Tím spíš s malým dítětem.
Na druhou stranu, pokud to nepřehášíš, nicméně prostě nemáš jako dřív čtyři hodiny denně na vysedávání na FB, tak to se holky prostě nezblázněj. Bude to možná trochu bolet, ale tak nějak se ti vytříbí přátelé. A to není úplně špatně. Ti, co to chápou, nebo si to nechají vysvětlit, a mají tě rádi i když nejsi 24/7 na příjmu, ti ti zůstanou. Kamarádky, kterým si dobrá jen když si chtějí postěžovat, bohužel…

Dřív jsem měla tuny známých, kámošů a kamarádek, pořád sem někde lítala, věčný mejdany. Teď? Nejlepší kamarádka zůstala, pak tři kámošky, co měly nastejno děti (takže sme mohly vykecávat na dětských hřištích a pod., prostě podobné zájmy dětí).
Tyto tři kamarádky patří mezi cca 6 párů, co se známe už od puberty a pořád spolu hodně pečeme, jezdíme na dovolené, Májky, slavíme navzájem s dětmi narozeniny atd. (ale hlavně i proto, že jsme stejně staří a tak máme +-5 let všichni děti a všichni sme zůstali ve stejném městě). Ale rozhodně se nepotkáváme dvakrát do týdne, na to není kdy…

Spoustu dalších známých vidím sotva párkrát do roka (takové ty "hospodské

Hlavně si nesmíš nechat vyčítat. Je to tvůj život, chceš si vést tak, jak si ho vedeš a aby ti nasazovala brouka do hlavy holka, co ani není ochotná přijmout fakt, že prostě teď zrovna kojíš/koupeš/chla­díš zoubky nebo meješ pokakanou koupelnu, ať se nezlobí a jde o dům dál.

Příspěvek upraven 07.05.18 v 12:53

Dana V
Kecalka 465 příspěvků 5 inzerátů 07.05.18 12:53

S kamaradkami, ktere maji deti, se vidam docela casto, navstevujeme se, delame vylety apod. S kamaradkami, ktere deti nemaji, se vidame celkem pravidelne vecer na vinecku :palec:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 07.05.18 12:58

@Sofi87 jo a chtěla sem dodat, pokud si kámoška chce pokecat, nechť s tebou vyrazí na procházku :) to můžete trajdat a kecat celé odpoledne.
Já co toho probrala na dětském hřišti (je fakt, že né ve věku cca od roka do dvou, to sem musela zachraňovat :D )

Mallorka
Závislačka 3019 příspěvků 07.05.18 12:58

Je méně času, ale na kamarádky si udělám čas i s dvema detmi, i když méně často než předtím. Dobre je mít kamarádu s dětmi a setkat se třeba venku na hřišti atd.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >