Tipy proti únavě způsobené špatným psychickým stavem?

12
8.5.21 00:10

Mate nejake tipy proti unave zpusobene spatnym psychickym stavem?

Co by mohlo alespon trochu pomoci? Mnou vyzkouseno: koenzym q10, vitamin D, vitamin B, ostropestrec mariansky, hořčík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
191
8.5.21 00:13

Nějaký nový koníček? Čokoláda?
Procházka?
Zelený čaj..

Já když jsem úplně na dně, poslouchám písničky na které mám super a krásné vzpomínky. Dodává mi to energii a optimismus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
228
8.5.21 00:33

Na nervy si beru třezalku, piju nervový čaj, místo večeře tabulku hořké čokolády a skleničku červeného. A hodně rychlá procházka, horká sprcha… a spát a spát a spát.
Na náladu snad nějakou dobrou komedii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6069
8.5.21 01:05
@Ema8338 píše:
Co by mohlo alespon trochu pomoci? Mnou vyzkouseno: koenzym q10, vitamin D, vitamin B, ostropestrec mariansky, hořčík

jit se probehnout (beh, kolo, inline, kolobezka, etc.) ma cerstvy vzduch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
8.5.21 04:41

Taky to mám, jsem od mala nemocná, takže to mám k ty nemoci. Nic mi nezabírá, nejlepší je hodně spát a trochu cvičit. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
8.5.21 09:02

Jestli to není deprese, tak mě na únavu a špatnou náladu pomáhá jít se jen vykopat ven. To zaručeně zabírá. Nejlépe běhání, když mám možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16897
8.5.21 09:27

1. zajít za lekařem a nechat vyloučit věci jako je štítná žláza, nedostatek D vitaminu či železa apod.

2. srovnat si psychiku i třeba v odborne peči.

3. hlídat si kvalitu spanku, slušně jist, dostatečně se hýbat, aktivně relaxovat, hlídat si aby člověk v dennim režimu měl i věci, co mu dělají radost.

žádne sebezázračněnjší pilulky nepomužou, když člověk neřeši příčiny. A pokud už je psychika hodně rozhozená, je daleko efektivnější začít to řešit na odborne bázi dřív, než se člověk vyloženě zhroutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16897
8.5.21 09:29
@MaM píše:
Na nervy si beru třezalku, piju nervový čaj, místo večeře tabulku hořké čokolády a skleničku červeného. A hodně rychlá procházka, horká sprcha… a spát a spát a spát.
Na náladu snad nějakou dobrou komedii.

na mizerný psychický stav alkohol a nejíst? To je fakt idiotská rada. Akohol je depresant a podvýživa, kdy nedávám tělu to co potřebuje, protože jím jako prase zvyšuje hladiny stresových hormonu v těle, což zhoršuje uzkost a nervozitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3024
8.5.21 11:11

Mám deprese (léčené) a v horším období mi pomáhá matcha tea. Ráno a brzy odpoledne. Je to taková moje berlička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
9.5.21 00:22
@Murka píše:
Mám deprese (léčené) a v horším období mi pomáhá matcha tea. Ráno a brzy odpoledne. Je to taková moje berlička.

@Murka no ten je ale strasne hnusnej 8o jaky presne mate? slysela jsem, ze se po nem hubne? Je to pravda? :-) to bych totiz potrebovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
9.5.21 05:40

Je krásné počasí a všechno bude v pohodě, škoda že to vydrží jenom pár měsíců. :cert: Kytky kvetou, ptáci zpívají. :srdce: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3024
9.5.21 08:23
@Ema8338 píše:
@Murka no ten je ale strasne hnusnej 8o jaky presne mate? slysela jsem, ze se po nem hubne? Je to pravda? :-) to bych totiz potrebovala

Jsou to jednotlivě balené porce, vždy nasypu do malé petky (0,3 litru), protřepu a během hodiny to vypiju. Nechutná mi, ale pomáhá. Jestli se po něm hubne nevím, ale dodá energii, takže člověk se lépe dokope k nějakému pohybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
9.5.21 08:46

@Murka dekuji za informaci, dam tomu tedy sanci :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat