Máte nějaké zkušenosti? Porod dole zadečkem?

Anonymní
27.4.20 22:21

Máte nějaké zkusenosti? Porod dole zadečkem?

Mám 2 týdny před termínem. Máte někdo zkušenosti s porodem dole zadečkem? Mám strach rodila sem 4 přirozeně dole hlavičkou a teď se bojím že budu mít císařsky řez. :( :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1592
27.4.20 22:26

...

Zadečkem to nepůjde, musíš pipinkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.4.20 22:30

Děťátko je dolů zadečkem mělo být dolů hlavičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
27.4.20 22:32
@Anonymní píše:
Mám 2 týdny před termínem. Máte někdo zkušenosti s porodem dole zadečkem? Mám strach rodila sem 4 přirozeně dole hlavičkou a teď se bojím že budu mít císařsky řez. :( :palec:

Konec pánevní (zadeček dole) může být přirozeně poroditelný. Záleží ale na přesné poloze plodu (např. nesmí mít natažené nohy přes porodní cesty) a taky na váze plodu. Normálně se příště na poradně zeptej, případně zkus jinou porodnici (někde se jim do toho moc nechce). Taky se ještě může otočit, mě se dcera z příčné polohy otočila pár dnů před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17749
27.4.20 22:35

Jeste pořád se může otočit. Sice menší pravděpodobnost, ale sestřenici se dítko otočilo až cestou k porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
27.4.20 22:37

Kamarádka rodila koncem pánevním, hodně ji hlídali, muselo být vše v pořádku, jinak by musela císařským řezem. Naštěstí proběhlo vše v pořádku, rozhodně pomohlo to, že holčička byla malinká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50119
27.4.20 23:35

Jsem se narodila prdeli napred, jak na fotkach vidim svoji hlavu, byla to lepsi verze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5533
27.4.20 23:52

Jednou jsem viděla film, jak porodník před porodem obrátil dítě v břiše správným směrem, ale to byla asi fikce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
27.4.20 23:54

Já tak rodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25588
27.4.20 23:55
@Božislava píše:
Jednou jsem viděla film, jak porodník před porodem obrátil dítě v břiše správným směrem, ale to byla asi fikce.

nebyla to fikce, vnější obraty se to jmenuje a dělá se to i u nás, ale asi ne v každé porodnici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25588
27.4.20 23:57

Jedna holka z naší uzavřenky tady tak rodila druhé dítě - byly prý zmasakrované obě - matka i dítě-holčička - poranění rodidel matky i dítěte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13307
28.4.20 05:08
@Božislava píše:
Jednou jsem viděla film, jak porodník před porodem obrátil dítě v břiše správným směrem, ale to byla asi fikce.

To může být taky nebezpečné. Mimino může mít důvod se neobratit hlavičkou dolů a tohle popohaneni může ublížit.
Já bych tedy dítě koncem pevnim rodit přirozeně nechtěla, zakladatelko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5368
28.4.20 05:32
@stinga píše:
nebyla to fikce, vnější obraty se to jmenuje a dělá se to i u nás, ale asi ne v každé porodnici

Já mám z tohoto obratu postiženou příbuznou. Do toho bych nešla. Utáhli jí tím šňůru kolem krku a narodila se modrá jak švestka. Poškozený mozek, žije v ústavu :,( To silně nedoporučuji. Neotočení má svůj důvod. Vzala bych tu sekci, zdravé dítě především. Možná, když je to 5.porod, bych se poradila, jestli by byl možný přirozený, když je dítě třeba menší, a také jak probíhaly předchozí porody.. okolností je mnoho, co se dají zvážit :think: Ale sekce je jistota :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 06:22

Obě děti se neotočily, po tom co jsem si načetla jsem nechtěla riskovat porod KP, takže šly obě sekcí. První byl i tak celý pomačkaný. Naštěstí to byla jen kosmetická záležitost, něco se trochu spravilo časem, s uchem jsme byly na plastice. Evidentně tam byl nějak zaseklý a měl důvod se neotočit. Jsem ráda, že jsem nešla na to otáčení ani nezkoušela rodit přirozeně. Mě stačilo, když jsem si přečetla, že když už je porod daleko a dítě se tam sekne, nejde už udělat sekce, ale dítě se musí rychle dostat ven - takže pak dítě rvou zvonem, kleštěmi a pokud je dítě dlouho bez kyslíku poškodí se mozek, taky může být velký nástřih rodičky… Tohle riziko mi za to nestálo, sekce byla na jistotu, že se tohle nestane.

• Citovat
  • Nahlásit
4541
28.4.20 06:54

Moje zkušenost je taková, ze se mi syn otočil až pár dní před tím, než jsem měla jít plánovat císaře kvůli KP. Taky mi nabízeli to vnější otočení, ale díky bohu jsem odmítla, protože to by syn nepřežil. Měl pravý uzel na pupeční šňůře, takže tím otočením by mu ho utáhli. Už tak s tím byly problémy, utáhl se napřed když se otočil sám a pak se úplně stáhl při porodu… A tedy přirozeně bych KP taky nerodila. Ač jsem pro přirozený porod, tak tady je určitě bezpečnější císař. Možná tím, ze je to už pátý porod, a jestli je dítě malé a jestli je to holka. Ale i tak, neriskovala bych, ze si jen kvůli přirozenému porodu zmrzacim zdravé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat