Máte nějakou oblíbenou historickou osobnost?

117
7.11.20 21:11

Máte nějakou oblíbenou historickou osobnost?

Krásný a klidný večer, tak nějak přemýšlím o tom, jak to kdysi dávno bylo a napadlo mě založit diskusi na téma jestli máte nějakou oblíbenou historickou osobnost? Jakou a proč? A kdyby to šlo, do jaké doby byste se chtěli podívat? U mě je to Mozart, miluji jeho skladby, a film Amadeus mě naprosto očaroval ;) Doba ale u mě vede do starověkého Egypta za dob faraonů :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1817
7.11.20 21:16

Muj oblibeny je Jean Baptiste Bernadotte. Chytry, rozhodny, cestny. Jinak bych spis chtela videt budoucnost. Za 500 let treba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
7.11.20 21:17

Jejda, historickou… já bych se chtěla podívat do doby za první republiky. Miluji ty černobílě filmy a můžu je vidět stále dokola. Takže historickou osobnost asi oblíbenou nemám, ale dobu ano a moc se mi líbí prvorepublikové herečky, jejich šaty a klobouky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
7.11.20 21:23

@aknadar
Taky se mi líbí, ;) jak filmy, tak to co nosili, jak se k sobě chovali. Dřív byli muži galantní a ne jak dneska

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
7.11.20 21:27
@Hiavnaan píše:
Krásný a klidný večer, tak nějak přemýšlím o tom, jak to kdysi dávno bylo a napadlo mě založit diskusi na téma jestli máte nějakou oblíbenou historickou osobnost? Jakou a proč? A kdyby to šlo, do jaké doby byste se chtěli podívat? U mě je to Mozart, miluji jeho skladby, a film Amadeus mě naprosto očaroval ;) Doba ale u mě vede do starověkého Egypta za dob faraonů :)

Katerina Velika, obrovska moc, bavilo by me samotnou vladnout tak obrovskemu uzemi nebo Alzbeta I.. z nasich Bozena Nemcova..libilo se mi jak byla emancipovana..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
7.11.20 21:35
@MadGirlNancy píše:
Muj oblibeny je Jean Baptiste Bernadotte. Chytry, rozhodny, cestny. Jinak bych spis chtela videt budoucnost. Za 500 let treba.

Teda to jsem prekvapena, je to i muj oblibenec, jsem rada, ze ho take nekdo zna :), kdyz jsem byla mladsi, rikala jsem si, ze bych takoveho chtela za manzela :) @Hiavnaan jinak me dalsi oblibene osobnosti jsou cisar Augustus, protoze dokazal uzasne veci a take cisar Claudius, protoze je dokazal taky, ale on o to vic, ze byl vysmivany a az po staletich se ukazalo, jaky to byl vyznamny statnik. Co se tyce doby, tak jsem nejradsi v te, ktere ziju, do jine diby bych nechtela…kdybych mohla jen nakouknout, tak bych chtela videt atentat na Heydricha, jak to cele bylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43406
7.11.20 21:37

Jara cimrman

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
7.11.20 21:39

@Melodie91
Teda to je zajímavé :palec: No ten atentát musel být zajímavý :think: Horší, co udělali Němci potom :zed: :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21161
7.11.20 21:42

Vlad Tepes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6872
7.11.20 21:46

Moje dítko aktuálně bezmezně obdivuje Alexandra Hamiltona, aktuálně tu tím žijeme všichni - a ne tak docela úplně dobrovolně. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Já obdivuji Marii Skłodowskou a vlastně celou její rodinu, včetně Frederica Joliota, byli ( a jsou) to fascinující lidé. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
7.11.20 21:49
@Hiavnaan píše:
@Melodie91
Teda to je zajímavé :palec: No ten atentát musel být zajímavý :think: Horší, co udělali Němci potom :zed: :,(

Me by spis zajimalo, jak to doopravdy probehlo, je to me oblibene tema, cesky odboj, cesti letci a parasutisti, udalosti a osobnosti, cetla jsem na toto tema spoustu knih, videla x dokumentu, ale konkretne u toho atentu zustava spousta otazek a ja bych hrozne potrebovala vedet, ktera z tech teorii popisuje tu udalost, jak se stala… me to vzdycky fascinovalo, jak dokazali byt obycejni lide statecni, vsichni ti, co odboji pomahali, co vsechno obetovali, udrzuje to ve me viru v lidstvo a pak se clovek nevyhne i otazkam, jak by se zachoval on…no doufam, ze to nikdy nebudu muset zjistit, ani moje deti, vnoucata atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
756
7.11.20 21:53

Ja bych chtela potkat Elizabeth z Yorku, Elizabeth I. (idealne alespon ve dvou/trech jejich zivotnich fazi), Leonardo da Vinci, Beetowena, Katherine Johnson. Z ceskych pak Masaryka, Marii Terezii a asi Karla IV.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
7.11.20 21:53

Mně přijde jako zajímavý člověk například pan profesor Tomáš Radil, přeživší holocaustu, který celý svůj život zasvětil výzkumu lidského mozku a mysli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28201
7.11.20 21:55

@Hiavnaan
Praotce Čecha. Jsem ráda, ža zakotvil zrovna tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10600
7.11.20 22:04

Chtela bych se podivat na dvur Ludvika XIV. Jako pubertacka jsem rada cetla knihy zhruba z teto doby. Stredoveke mesto - jakekoliv - by take nebylo k zahozeni - hlavne chudi lide, jak zili, co jedli. Jinak se ale zajimam spis o modernejsi dejiny, hlavne 2.sv.v.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama